dr n. med. Magdalena Bosak-Prus

endokrynolog dziecięcy, diabetolog dziecięcy

Magdalena Bosak – Prus – ZnanyLekarz.pl

Doświadczony klinicysta, endokrynolog i diabetolog dziecięcy, pediatra. W 2014 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Członkini Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej. Pani doktor pogłębia swoją wiedzę w zakresie endokrynologii i diabetologii dziecięcej uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach krajowych.

Leczone choroby, problemy zdrowotne, stosowane metody:
cukrzyca wieku rozwojowego, w tym leczenie za pomocą pomp insulinowych, zaburzenia dojrzewania płciowego u dzieci i młodzieży, zaburzenia wzrostu, choroby nadnerczy, choroby tarczycy, otyłość u dzieci, zaburzenia metaboliczne, zespół Turnera

Znajomość języków (konsultacje obcokrajowców): angielski,

Wykonywane konsultacje:
— konsultacja endokrynologa dziecięcego,
— konsultacja endokrynologiczna dziecięca z USG jąder / miednicy mniejszej,
— konsultacja w kierunku otyłości dziecięcej.

Zapraszamy do rezerwacji telefonicznej wizyt: 71-716-24-84. Recepcjonistka pomoże znaleźć dogodny termin oraz przygotować się do wizyty.


Dla Państwa wygody możliwa jest telekonsultacja w formie rozmowy telefonicznej. Telekonsultacja to:
— konsultacja bez wychodzenia z domu lub biura,
— spotkanie w wygodnym dla Ciebie terminie,
— oszczędność czasu.

Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń:

71-716-24-84.


Dr Magdalena Basak-Prus jest specjlistką w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej. Doświadczenie zdobyła podczas pracy w Klinice Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego we Wrocławiu. W 2014 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.
Członkini Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej.


Kiedy jest potrzebne wykonanie USG jąder lub miednicy małej u dziecka ?

USG (ultrasonografia) to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która jest niezbędna do oceny wielu aspektów zdrowia reprodukcyjnego dzieci. Istnieją konkretne sytuacje, kiedy badanie USG jąder lub miednicy małej staje się koniecznością:

  • Przedwczesne dojrzewanie płciowe: Jeśli zauważysz u swojego dziecka przedwczesne oznaki dojrzewania, takie jak zmiany w budowie ciała czy rozwój cech płciowych wcześniej niż jest to typowe dla jego wieku, może zostać zalecone wykonanie USG. Badanie to pozwala ocenić wielkość jajników, które w przypadku przedwczesnego dojrzewania mogą być większe. Ponadto, USG pozwala na ocenę wielkości i liczby pęcherzyków jajnikowych, które są wskaźnikiem aktywacji osi przysadka-jajnik, oraz struktury macicy i grubości endometrium, które również mogą ulec zmianie.
  • Wykluczenie innych przyczyn przedwczesnego dojrzewania: USG jest również wykorzystywane do wykluczenia innych, rzadszych przyczyn przedwczesnego dojrzewania, takich jak guzy jajników.

Badanie USG jest zazwyczaj częścią szerszej diagnostyki, która obejmuje badania hormonalne oraz szczegółową ocenę objawów klinicznych. Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące rozwoju twojego dziecka, umów wizytę z endokrynologiem dziecięcym, który może wykonać USG oraz poprowadzić diagnostykę.


Dr Magdalena Bosak-Prus, uznana specjalistka w dziedzinie diabetologii dziecięcej, konsultuje pacjentów w ramach Centrum Diagnostyki i Leczenia Nadwagi u Dzieci. Dzięki swojej wieloletniej praktyce i nieustannym poszukiwaniom najnowszych rozwiązań, zapewnia pacjentom najwyższy poziom opieki. Jej empatyczne podejście do każdego dziecka pomaga w budowaniu relacji zaufania, która jest niezbędna w procesie leczenia.

Do zespołu specjalistów należą również współpracujący psycholodzy, psychodietetycy, rehabilitanci i trenerzy personalni.


Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Specjaliści zapewniają kompleksową ambulatoryjną opiekę pacjentom. Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd. Parking podziemny oraz duży parking w pobliskiej Galerii Dominikańskiej pozwalają łatwo znaleźć miejsce parkingowe.

3. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (gastrolog dziecięcy, neurolog dziecięcy, neonatolog).


Specjaliści Premium Clinic z diabetologii i endokrynologii dziecięcej:

dr n. med. Magdalena Bosak-Prus
dr n. med. Julita Nocoń-Bohusz

Certyfikaty

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty