fbpx

Szczepienia profilaktyczne

Szczepienia niemowląt i dzieci wykonywane są w ramach kalendarza szczepień ochronnych (szczepienia obowiązkowe i zalecane). Ponadto wykonywane są szczepienia indywidualnym kalendarzem szczepień w grupie pacjentów z chorobami przewlekłymi lub opóźnionych w realizacji szczepień.

Szczepienia prowadzi dr n.med. Agnieszka Matkowska-Kocjan, specjalista pediatrii i chorób zakaźnych. Oprócz kompleksowej opieki pediatrycznej nad dziećmi, dr Matkowska-Kocjan prowadzi również konsultacje w dziedzinie chorób zakaźnych, konsultacje specjalistyczne w sprawie szczepień ochronnych.

Szczepienia obowiązkowe najmłodszych dzieci prowadzone są przy zastosowaniu preparatów skojarzonych typu „5w1” lub „6w1” obejmujących: tężec, błonicę, polio, Hib, WZW B. Wykonujemy szczepienia przeciwko: odrze, różyczce, śwince. Dysponujemy również szczepionkami przeciw:
— pneumokokom (13 serotypów),
— meningokokom ACWY,
— meningokokom B,
— rotawirusom,
— ospie wietrznej,
— kleszczowemu zapaleniu mózgu.


Istnieje możliwość przesłania karty szczepień dziecka (Karta Uodpornienia) do Premium Clinic. Karta uodpornienia stanowi dokument systemu opieki zdrowotnej i jest przechowywana przez ośrodek sprawujący opiekę.

Jak mogę zaszczepić dziecko?

Na wizytę w Centrum Szczepień Premium Clinic możesz umówić się telefonicznie, nr tel.: 71-728-08-08. W godzinach 9:00-20:00 recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu oraz pomoże przygotować się do wizyty. Podczas jednej wizyty odbędzie się badanie lekarskie z kwalifikacją do szczepienia oraz szczepienie.

Krok I : konsultacja pediatryczna z kwalifikacją do szczepienia.

Oferujemy konsultację specjalisty dr n. med. Agnieszki Matkowskiej-Kocjan, podczas której :
— oceni stan zdrowia dziecka i przeanalizuje aktualne problemy medyczne,
— ustali wskazania medyczne do szczepienia,
— na postawie wywiadu i badania fizykalnego zakwalifikuje do szczepienia,
— ustali wskazania do kolejnych szczepień.

Krok II : wykonanie szczepień.

Podczas jednej wizyty w Centrum Medycznym bezpośrednio po konsultacji specjalisty wykonane będzie szczepienie. Pielęgniarka wykonująca szczepienie poinformuje o sposobie dalszego postępowania.


Gdzie uzyskać szczegółowe informacje na temat szczepień?

— Ministerstwa Zdrowia (zobacz więcej…)
— Główny Inspektorat Sanitary (zobacz więcej…)
— Program Szczepień Ochronnych na rok 2019 (zobacz więcej…)


Dlaczego wybrać Centrum Szczepień Premium Clinic?

1. Nasi specjaliści zapewniają kompleksową opiekę zarówno osobom dorosłym jak i dzieciom.

2. Doświadczony zespół lekarzy specjalistów oraz pielęgniarek pozwoli bezpiecznie przejść cykl szczepień.

3. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

4. Dla osób podróżujących samochodem proponujemy dwa parkingi. Parking podziemny na w budynku OVO, wjazd od Alei Słowackiego. Z parkingu należy wjechać windą oznaczoną „OVO Apartamenty” bezpośrednio na piętro III gdzie mieści się Premium Clinic. W pobliżu znajduje się również parking wielopoziomowy w centrum handlowym Galeria Dominikańska. Do budynku wchodzimy wejściem oznaczonym „OVO Apartamenty”.

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty | godziny otwarcia: pon.-pt. 9:00-20:00, sob. 9:00-14:00