Szczepienia profilaktyczne

Szczepienia niemowląt i dzieci wykonywane są w ramach kalendarza szczepień ochronnych (szczepienia obowiązkowe i zalecane). Ponadto wykonywane są szczepienia indywidualnym kalendarzem szczepień w grupie pacjentów z chorobami przewlekłymi lub opóźnionych w realizacji szczepień.


Szczepienia prowadzi dr n.med. Agnieszka Matkowska-Kocjan, specjalista pediatrii i chorób zakaźnych. Oprócz kompleksowej opieki pediatrycznej nad dziećmi, dr Matkowska-Kocjan prowadzi również konsultacje w dziedzinie chorób zakaźnych, konsultacje specjalistyczne w sprawie szczepień ochronnych.Szczepienia obowiązkowe najmłodszych dzieci prowadzone są przy zastosowaniu preparatów skojarzonych typu „5w1” lub „6w1” obejmujących: tężec, błonicę, krztusiec, polio, Hib, WZW B. Wykonujemy szczepienia przeciwko: odrze, różyczce, śwince. Dysponujemy również szczepionkami przeciw:
— pneumokokom (13 serotypów),
— meningokokom ACWY,
— meningokokom B,
— rotawirusom,
— ospie wietrznej,
— kleszczowemu zapaleniu mózgu.


Jak mogę zaszczepić dziecko?

Na wizytę w Centrum Szczepień Premium Clinic możesz umówić się telefonicznie, nr tel.: 71-716-24-84. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu oraz pomoże przygotować się do wizyty. Podczas jednej wizyty odbędzie się badanie lekarskie z kwalifikacją do szczepienia oraz szczepienie.

Krok I : konsultacja pediatryczna z kwalifikacją do szczepienia.

Oferujemy konsultację specjalisty dr n. med. Agnieszki Matkowskiej-Kocjan, podczas której :
— oceni stan zdrowia dziecka i przeanalizuje aktualne problemy medyczne,
— ustali wskazania medyczne do szczepienia,
— na postawie wywiadu i badania fizykalnego zakwalifikuje do szczepienia,
— ustali wskazania do kolejnych szczepień.

Krok II : wykonanie szczepień.

Podczas jednej wizyty w Centrum Medycznym bezpośrednio po konsultacji specjalisty wykonane będzie szczepienie. Pielęgniarka wykonująca szczepienie poinformuje o sposobie dalszego postępowania.


Jakie dokumenty są potrzebne do szczepienia?

Na wizycie szczepiennej dziecka poniżej 6 roku życia musi być obecny rodzić lub opiekun faktyczny. Podczas wizyty dziecka od 6 roku dopuszczalne jest przedstawienie pisemnej zgody rodzica. Do przeprowadzenia szczepienia dziecka szczepionkami z kalendarza szczepień konieczne są:
1. Książeczka zdrowia dziecka.
2. Karta szczepień dziecka (karta uodpornienia) lub jej kserokopia.

Karta uodpornienia jest dokumentem przekazywanym ze szpitala do przychodni, w której rodzic złożył deklarację wyboru lekarza dla swojego dziecka. Karta jest przechowywana w przychodni, która sprawuje opiekę profilaktyczną nad dzieckiem (to jest lekarz podstawowej opieki zdrowotnej). Karta uodpornienia stanowi dokument systemu opieki zdrowotnej i jest przechowywana przez ośrodek sprawujący opiekę. Istnieje możliwość przesłania karty szczepień dziecka do Premium Clinic.


Gdzie uzyskać szczegółowe informacje na temat szczepień?

— Ministerstwa Zdrowia (zobacz więcej…)
— Główny Inspektorat Sanitarny (zobacz więcej…)
— Program Szczepień Ochronnych na rok 2019 (zobacz więcej…)


Dlaczego wybrać Centrum Szczepień Premium Clinic?

1. Nasi specjaliści zapewniają kompleksową opiekę zarówno osobom dorosłym jak i dzieciom.

2. Doświadczony zespół lekarzy specjalistów oraz pielęgniarek pozwoli bezpiecznie przejść cykl szczepień.

3. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

4. Dla osób podróżujących samochodem proponujemy dwa parkingi. Parking podziemny na w budynku OVO, wjazd od Alei Słowackiego. Z parkingu należy wjechać windą oznaczoną „OVO Apartamenty” bezpośrednio na piętro III gdzie mieści się Premium Clinic. W pobliżu znajduje się również parking wielopoziomowy w centrum handlowym Galeria Dominikańska. Do budynku wchodzimy wejściem oznaczonym „OVO Apartamenty”.

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty