Jak wygląda wizyta w Centrum Medycyny Podróży?

Krok I : konsultacja lekarska z kwalifikacją do szczepienia.

Oferujemy konsultację specjalisty chorób zakaźnych mającego doświadczenie w medycynie podróży. Podczas konsultacji lekarz:
— zaproponuje obowiązkowe i zalecane szczepienia, dostosowane do celu i charakteru podroży,
— ustali wskazania do profilaktyki malarii, jeśli turysta udaje się w rejon zagrożony tą chorobą,
— na postawie wywiadu lekarskiego i oceny stanu zdrowia zakwalifikuje do szczepienia.

Krok II : wykonanie szczepień.

Podczas jednej wizyty w Centrum Medycznym bezpośrednio po konsultacji specjalisty chorób zakaźnych jest możliwość wykonania szczepienia. Pielęgniarka wykonująca szczepienie poinformuje o sposobie dalszego postępowania, wskaże niepokojące objawy mogące świadczyć o reakcji uczuleniowej.

Jakie szczepienia mogę wykonać w Centrum Medycyny Podróży?    ( czytaj więcej… )

 

 

Zarezerwuj wizytę telefonicznie w godzinach 8-20. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84

Specjaliści chorób zakaźnych w Centrum Medycyny Podróży.

W naszym Centrum konsultacje specjalistyczne wykonywane są przez lekarzy, ekspertów w dziedzinie chorób zakaźnych i medycyny podróży z dużym doświadczeniem klinicznym. Posiadają również doświadczenie i umiejętności w ustaleniu „indywidualnego kalendarza szczepień” u pacjentów z chorobami przewlekłymi, opóźnieniami w realizacji szczepień, powikłaniami po szczepieniach w wywiadzie. Nieustannie pogłębiają swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach zagranicznych i krajowych.

dr n. med. Agnieszka Matkowska-Kocjan

Doświadczony klinicysta, pracuje w Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, w której między innymi współprowadzi poradnię konsultacyjną ds. szczepień ochronnych oraz pełni funkcję adiunkta dydaktycznego.

Możesz zarezerwować wizytę on-line korzystając z serwisu ZnanyLekarz.pl

Agnieszka Matkowska-Kocjan – ZnanyLekarz.pl

lek. Marcin Czerwony

Starszy asystent Oddziału Chorób Zakaźnych Szpitala im. Gromkowskiego we Wrocławiu. Konsultuje pacjentów w zakresie medycyny podróży, doradza przed wyjazdami do krajów tropikalnych. Zainteresowania to problemy z zakresu boreliozy i odkleszczowego zapalenia mózgu.

Możesz zarezerwować wizytę on-line korzystając z serwisu ZnanyLekarz.pl

Marcin Czerwony – ZnanyLekarz.pl

dr n. med. Anna Szymanek-Pasternak

Specjalistka chorób zakaźnych z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy w Oddziale i Poradni Chorób Zakaźnych. Wykładowca na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jej szczególne zainteresowania to medycyna tropikalna.

Możesz zarezerwować wizytę on-line korzystając z serwisu ZnanyLekarz.pl

Marcin Czerwony – ZnanyLekarz.pl


Jak przygotować się do pierwszej konsultacji specjalisty medycyny podróży?

Następujące informacje pozwolą ustalić optymalny zakres szczepień ochronnych oraz innych środków profilaktyki:
— trasa wycieczki,
— termin i charakter wyjazdu,
— informacje o ostatnio przebytych i przewlekłych chorobach,
— lista przyjmowanych na stałe leków,
— informacje o uczuleniach na leki lub inne substancje,
— dokumentacja przebytych wcześniej szczepień ochronnych,
— informacja o obecnej lub planowanej ciąży (dot. kobiet).

Na szczepienia dzieci z zakresu medycyny podróży koniecznie należy zabrać „Książeczkę zdrowia dziecka”.

Na wizytę w Centrum Medycyny Podróży najlepiej zgłosić się w terminie 8 tygodni przed planowanym wyjazdem. Taki okres pozwala na zaplanowanie profilaktyki oraz wygodne przeprowadzenie szczepień.

Opieka recepcjonistki.

Zapewniamy opiekę recepcjonistki na każdym etapie. Począwszy od telefonicznej rejestracji poprzez pomoc w przygotowaniu się do wizyty w Centrum Medycznym aż po opiekę po zakończonej wizycie u specjalisty. Recepcjonistka służy pomocą także w realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 71-716-24-84 .


Pragniemy zaproponować kompleksową opiekę przed podróżą zagraniczną. Proponujemy skorzystanie z dodatkowej konsultacji w zakresie medycyny podróży podczas której lekarz lub pielęgniarka:
— przekaże wytyczne dotyczące bezpiecznego zachowania i zapobiegania chorobom zakaźnym w tropiku,
— zaleci odpowiednie wyposażenie apteczki podróżnej,
— poinformuje o sytuacji zdrowotnej w regionie planowanej wycieczki.


Dlaczego wybrać Centrum Podróży Premium Clinic?

1. Nasi specjaliści zapewniają kompleksową opiekę zarówno osobom dorosłym jak i dzieciom. Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem.

2. Doświadczony zespół lekarzy specjalistów chorób zakaźnych, pediatrii oraz pielęgniarek pozwoli bezpiecznie przejść cykl szczepień i przygotować się do zagranicznej podróży.

3. Wystawiamy potwierdzenie przeprowadzania szczepień obowiązkowych, tj wpis do Międzynarodowej Książeczki Szczepień, nazywanej „medycznym paszportem podróżnika”.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

5. Dla osób podróżujących samochodem proponujemy dwa parkingi. Parking podziemny na w budynku OVO, wjazd od Alei Słowackiego. Z parkingu należy wjechać windą oznaczoną „OVO Apartamenty” bezpośrednio na piętro III gdzie mieści się Premium Clinic. W pobliżu znajduje się również parking wielopoziomowy w centrum handlowym Galeria Dominikańska. Do budynku wchodzimy wejściem oznaczonym „OVO Apartamenty”.


Pamiętajmy.

Wakacje w tropiku to wspaniałe wrażenia i spotkania z odmienną kulturą. W egzotycznych rejonach świata turysta niestety narażony jest także na choroby tropikalne oraz powszechnie występujące drobnoustroje, związane z niskim poziomem warunków sanitarnych. Mogą one pokrzyżować nawet najciekawsze plany urlopowe. Większość problemów zdrowotnych w podróży łączy jedno: można im skutecznie zapobiegać!

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty