dr n. med. Julita Nocoń-Bohusz

Endokrynolog dziecięcy, diabetolog, pediatra

Doświadczony klinicysta, endokrynolog i diabetolog dziecięcy. Na co dzień związana z Kliniką Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Pani doktor pogłębia swoją wiedzę w zakresie endokrynologii i diabetologii dziecięcej uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach krajowych. Podczas wizyty możliwe jest wykonanie badania USG tarczycy.

Wybrane leczone choroby, problemy zdrowotne:
cukrzyca wieku rozwojowego, w tym leczenie za pomocą pomp insulinowych, zaburzenia dojrzewania płciowego u dzieci i młodzieży, zaburzenia wzrostu, choroby nadnerczy, choroby tarczycy, otyłość u dzieci, zaburzenia metaboliczne, zespół Turnera.

Znajomość języków (konsultacje obcojęzyczna, dokumentacja wydawana w j.polskim): angielski,

Wykonywane konsultacje:
— konsultacja endokrynologa dziecięcego,
— konsultacja w kierunku otyłości dziecięcej.

Możesz teraz łatwo zarezerwować wizytę przez serwis ZnanyLekarz:
Julita Nocoń-Bohusz – ZnanyLekarz.pl

W przypadku problemów zapraszamy do rezerwacji telefonicznej wizyt: 71-716-24-84. Recepcjonistka pomoże znaleźć dogodny termin oraz przygotować się do wizyty.


Dr Julita Nocoń-Bohusz, specjalistka w dziedzinie diabetologii dziecięcej, konsultuje pacjentów w ramach Centrum Diagnostyki i Leczenia Nadwagi u Dzieci. Jako doświadczony endokrynolog dziecięcy przyczynia się do pozytywnych zmian w życiu swoich pacjentów. Łączy w swojej praktyce głęboką wiedzę medyczną z troską o emocjonalne dobro dzieci. Jej angażowanie w proces leczenia otyłości jest gwarancją skutecznej i kompleksowej opieki.

Do zespołu specjalistów należą również współpracujący psycholodzy, psychodietetycy, rehabilitanci i trenerzy personalni.


Dr Nocoń-Bohusz ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu w 2007r. Od 2009r. pracuje w Klinice Endokrynologii początkowo jako lekarz rezydent, obecnie jako starszy asystent. W 2015r. uzyskała tytuł specjalisty pediatry oraz obroniła z wyróżnieniem doktorat pt. „Ocena markerów stanu zapalnego w okresie powysiłkowym u dzieci i młodzieży z cukrzycą typu 1”. Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu na stanowisku starszego wykładowcy.
Dr Nocoń-Bohusz jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej oraz Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Stale pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc regularnie w kursach, szkoleniach i konferencjach.

Endokrynolog dziecięcy prowadzi diagnostykę oraz terapię dzieci z zaburzeniami wzrostu, dojrzewania płciowego, chorobami tarczycy, zespołami genetycznie uwarunkowanymi (zespół Turnera, Pradera-Willego i inne), a także zaburzeniami metabolicznymi jak: otyłość, cukrzyca typu 1 i inne typu cukrzycy. Posiada również wiedzę w zakresie leczenia dzieci z somatotropinową niedoczynnością przysadki, zespołem Turnera, Pradera-Willego.
W Klinice Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prowadzony jest również program leczenia dzieci z cukrzycą typu 1 osobistymi pompami insulinowymi. Klinika jest jedynym ośrodkiem na Dolnym Śląsku leczącym dzieci z cukrzycą osobistymi pompami insulinowymi.


Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Nasi specjaliści zapewniają kompleksową opiekę pacjentom. Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd. Parking podziemny oraz duży parking w pobliskiej Galerii Dominikańskiej pozwalają łatwo znaleźć miejsce parkingowe.

3. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (neurolog dziecięcy, nefrolog dziecięcy, specjalista chorób zakaźnych).

4. Opieka recepcjonistki pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Recepcjonistki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

Specjaliści Premium Clinic z diabetologii i endokrynologii dziecięcej:

dr n. med. Julita Nocoń-Bohusz
dr n. med. Magdalena Bosak-Prus

Certyfikaty

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty