Wideodermatoskopia – komputerowe badanie znamion.

Wideodermatoskopia to badanie podczas którego za pomocą medycznej kamery wideo, wykonujemy zdjęcia przeglądowe skóry w celu zlokalizowania podejrzanych o czerniaka znamion. Następnie, cyfrowym dermoskopem o wysokiej precyzji chirurg wykonuje zdjęcia znamionom znajdującym się w grupie ryzyka. Są one następnie mierzone, poddane analizie i porównaniu z wcześniejszymi obrazami, wykonanymi podczas regularnych badań Wszystkie wyniki umieszczone są w bazie, co umożliwia wykrycie nawet najmniejszych różnic!. W trakcie bezbolesnego badania pacjent może śledzić przebieg procedury na ekranie monitora.

Dlaczego wideo-dermatoskopia zamiast zwykłej dermatoskopii?

Klasyczny dermatoskop umożliwia powiększenie powierzchni skóry jedynie do 15 razy oraz często nie pozwala na zapis obrazu. Dlatego zalecaną metodą jest diagnostyczną jest wideodermatoskopia!

Dermatoskopia pomaga w kontrolowaniu znamion skórnych, zwłaszcza tych trudno dostępnych, znajdujących się w miejscach trudnych do samodzielnej obserwacji.


Jak umówić się na badanie?

Badania cyfrowej wideodermatoskopii zawsze są wykonywane z jednoczesną oceną chirurga-onkologa dr n. med. Mariusza Krawczyka.

To specjalista z 31-letnim stażem w onkologii. Kładzie szczególny nacisk na wczesną diagnostykę raka skóry. Bada znamiona barwnikowe, wykonuje dermatoskpię oraz usuwa chirurgicznie zmamiona nietypowe, mogące sugerować czerniaka.

Na badanie możesz umówić się telefonicznie, recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu badania oraz pomoże przygotować się do wizyty.
Zadzwoń: 71-716-24-84    

Możesz teraz łatwo zarezerwować wizytę przez nasz serwis:


Na jakim sprzęcie?

Kamera Medicam 800HD urządzenia FotoFinder oferuje doskonałą jakość w rozdzielczości Full HD (1920×1080 px), która jest dostępna zarówno w podglądzie na żywo, jak i w wykonanych zdjęciach. Kamera używa zoomu optycznego z powiększeniem x70. Pierścieniowe oświetlenie diodowe LED zapewnia doskonałą widoczność zmian skórnych.

Kamera jest połączona z komputerem. Program Meleanalyzer służy do automatycznej oceny znamion melanocytowych. Oprogramowanie pozwala na porównywanie obrazów z wcześniejszymi oraz zaawansowaną analizę porównawczą histogramów obrazów z funkcją obrysowywania konturu zmiany skórnej.

Jakie są wskazania do wykonania wideodermatoskopii?

Jeśli którekolwiek ze znamion charakteryzuje choćby jedna z wymienionych cech, skontaktuj się z chirurgiem-onkologiem celem weryfikacji oraz podjęcia dalszego leczenia:
— Nowo pojawiające sie znamiona,
— Zmiany w kolorystyce znamienia, np. jaśniejsze, ciemniejsze,
— Zwiększenie lub zmniejszenie rozmiaru, grubości lub wypukłości znamion,
— Zmiany w obszarze otaczajacym znamię, np. zaczerwienienie, opuchlizna,
— Nienaturalne odczucia, np. swędzenie, parzenie,
— Krwawiące znamiona.


Czerniak – złośliwy nowotwór skóry

Czerniak skóry może rozwinąć się zarówno ze znamienia, które pojawiło się niespodziewanie, jak i z niepozornego znamienia, znajdującego się na skórze od dawna. Do głównych czynników ryzyka zalicza się nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV oraz przypadki zachorowania na raka skóry w rodzinie! Rak skóry jest uleczalny, jeśli zostanie wykryty odpowiednio wcześnie.
Mapowanie znamion jest zawansowaną metodą przeznaczoną do wczesnej diagnostyki raka skóry. Regularne monitorowanie zmian pojawiających się na skórze może zagwarantować spokój i pewność, że znamiona poddawane są kontroli na najwyższym możliwym poziomie.

Niepokojące cechy znamion melanocytowych:
A – asymmetry – Asymetria, nieregularny kształt.
B – borders – Brzegi zamazane, poszarpane.
C – color – Pigmentacja – nieregularny kolor w obrebie jednej zmiany, np. ciemnobrązowy, czarno-braąowy, czerwonawy; szaro-białe zmiany.
D – diameter – Średnica większa niż 5 mm.
E – elevation – Wypuklające, powiększające lub zmieniające się znamię.

Profilaktyka nowotworu skóry z videodermatoskopią FotoFinder zapewnia:
— długoterminowe przechowywanie obrazów i monitorowanie znamion,
— regularne kontrolowanie znamion, uwidaczniające nawet najmniejsze zmiany we wczesnym stadium,
— analizę pod katem złośliwości znamienia,
— zapobieganie niepotrzebnym operacjom.


[rl_gallery id=”1516″]


Dematoskopia to wciąż najłatwiejsza i najpopularniejsza metoda diagnostyki czerniaka (zobacz więcej w materiale fakty.tvn.pl):

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty