Biopsja tarczycy

Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana (BACC) to badanie polegające na nakłuciu guzka tarczycy w celu pobrania komórek do badania histopatologicznego. Miejsce nakłucia wyznaczane jest pod kontrolą USG, co pozwala precyzyjnie pobrać materiał. Materiał jest następnie wysyłany do oceny doświadczonego patomorfologa, który wykonuje badanie histopatologiczne i stawia rozpoznanie.

Jak umówić się na badanie?

Na badanie w Premium Clinic możesz umówić się telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84

Premium Clinic Centrum Medyczne
Co obejmuje usługa biopsja tarczycy?
1. Wizytę zabiegową podczas której wykonana zostanie biopsja pod kontrolą USG. Podczas wizyty wykonywane są nakłucia maksymalnie 2 zmian ogniskowych.
2. Wykonanie badania histopatologicznego w renomowanej pracowni.
3. Wizytę konsultacyjną z wydaniem wyniku oraz jego interpretacją i omówieniem dalszego postępowania.

Kiedy należy powtórzyć biopsję? Uzyskanie wyniku niediagnostycznego lub niereprezentatywnego oznacza, że ilość pobranego materiału lub jego jakość nie pozwala na postawienie rozpoznania. Zdarza się tak nawet do 20% wszystkich biopsji cienkoigłowych W związku z tym, że komórki pobierane są bardzo cienką igłą, ich ilość może być niewielka. Na postawie analizy dokumentacji oraz dostępnych wyników lekarz decyduje, czy biopsja ma być powtórzona oraz w jakim terminie.


Kto wykonuje badanie?

dr Łukasz Mizera
Swoje doświadczenie zdobywał pracując w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 we Wrocławiu oraz ambulatoryjnie. Jest autorem publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych. Szczególne pola zainteresowań: akromegalia, prolactinoma, niedoczynność przysadki, choroba Gravesa-Basedowa, Choroba Addisona, wrodzony przerost nadnerczy, hipogonadyzm męski.

Zarezerwuj wizytę już teraz online:

Jak przygotować się do badania?

BACC to małoinwazyjna metoda pobierania materiału komórkowego. Badanie jest bezpieczne, nie wymaga szczególnego przygotowania. Na badanie należy zgłosić się z posiadaną dokumentacją medyczną (poprzednie USG, wypisy ze szpitala, konsultacje, informacja o przyjmowanych lekach itp.). Przed badaniem należy poinformować lekarza o takich chorobach jak: zaburzenia krzepnięcia krwi, aktywna infekcja górnych dróg oddechowych, rozlane zmiany skórne szyi, uczulenia. Wskazane jest unikanie wysiłków fizycznych przez około dobę po zabiegu. Szczegółowe informacje przekaże lekarz przed zabiegiem.

Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Specjaliści Premium Clinic zapewniają kompleksową ambulatoryjną opiekę . Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (neurolog, nefrolog, endokrynolog).

3. Opieka recepcjonistki pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Recepcjonistki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd. Parking podziemny oraz duży parking w pobliskiej Galerii Dominikańskiej pozwalają łatwo znaleźć miejsce parkingowe.

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty