USG tętnic szyjnych

USG Doppler tętnic dogłowowych to nieinwazyjne i bezpieczne badanie wykrywające nieprawidłowości w zakresie tętnic prowadzących krew do mózgu. Pozwala ocenić stan tętnic, wykryć niedrożność, zwężenia spowodowane na przykład zmianami miażdżycowymi. Ponadto jest przydatne w wykrywaniu zagrażających zdrowiu i życiu tętniaków.

Badanie ultrasonograficzne naczyń metodą Doppler najczęściej wykonywane jest w diagnostyce :
— zawrotów głowy,
— szumów usznych,
— zaburzeń widzenia w postaci tzw. „mroczków”, incydentów zaniewidzenia,
— miażdżycy, szczególnie u osób z czynnikami ryzyka udaru mózgu (cukrzyca, podwyższony poziom cholesterolu),
— badanie to wykonywane jest również przy podejrzeniu TIA (przemijające niedokrwienie mózgu).

Jak umówić się na badanie?

Na badanie naczyń Doppler USG w Premium Clinic możesz umówić się telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84

Premium Clinic Centrum Medyczne

Kto wykonuje badanie?

W naszym Centrum badanie naczyń w USG oraz jego ocenę wykonują lekarze, eksperci w dziedzinie badań dopplerowskich z dużym doświadczeniem klinicznym. Posiadają również doświadczenie i umiejętności w ustaleniu dalszego leczenia. Nieustannie pogłębiają swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach zagranicznych i krajowych.
Małgorzata Neska-Matuszewska – ZnanyLekarz.pl
Justyna Drelichowska – ZnanyLekarz.pl

Jak przygotować się do badania?

Badanie naczyń USG Doppler jest nieinwazyjne i bezbolesne. Przed wykonaniem nie są konieczne szczególne przygotowania. Na badanie proszę nie zakładać ubrania zasłaniającego szyję, ani naszyjników. Proszę przynieść posiadaną dokumentacją, medyczną, wcześniejsze wyniki i dokument tożsamości.
W trakcie badania pacjent leży na plecach, badanie wykonywane jest za pomocą małej głowicy pokrytej żelem. Głowica jest przykładana po obu stronach szyi w miejscu przebiegu naczyń.

Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Specjaliści Premium Clinic zapewniają kompleksową ambulatoryjną opiekę . Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.
2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (neurolog, nefrolog, endokrynolog).

3. Opieka recepcjonistki pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Recepcjonistki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

Premium Clinic Centrum Medyczne

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty