fbpx

Badanie USG: tętnic szyjnych i kręgowych

USG Doppler tętnic dogłowowych to nieinwazyjne i bezpieczne badanie wykrywające nieprawidłowości w zakresie tętnic prowadzących krew do mózgu. Pozwala ocenić stan tętnic, wykryć niedrożność, zwężenia spowodowane na przykład zmianami miażdżycowymi. Ponadto jest przydatne w wykrywaniu zagrażających zdrowiu i życiu tętniaków.

Najczęściej wykonywane jest w diagnostyce :
— zawrotów głowy,
— szumów usznych,
— zaburzeń widzenia w postaci tzw. „mroczków”, incydentów zaniewidzenia,
— miażdżycy, szczególnie u osób z czynnikami ryzyka udaru mózgu (cukrzyca, podwyższony poziom cholesterolu),
— badanie to wykonywane jest również przy podejrzeniu TIA (przemijające niedokrwienie mózgu).

Jak umówić się na badanie?

Na badanie w Premium Clinic możesz umówić się telefonicznie, nr tel.: 71-728-08-08. W godzinach 9:00-20:00 recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty. Podczas jednej wizyty możliwa jest jednoczesna konsultacja angiologa lub kardiologa z omówieniem wyników oraz ustalenia dalszego ewentualnego leczenia.

Kto wykonuje badanie?

W naszym Centrum badanie oraz ocenę wykonują lekarze, eksperci w dziedzinie badań dopplerowskich z dużym doświadczeniem klinicznym. Posiadają również doświadczenie i umiejętności w ustaleniu dalszego leczenia. Nieustannie pogłębiają swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach zagranicznych i krajowych.
Ewa Kruszyńska – ZnanyLekarz.pl
Justyna Drelichowska – ZnanyLekarz.pl


Jak przygotować się do badania?

Badanie USG Doppler jest nieinwazyjne i bezbolesne. Przed wykonaniem nie są konieczne szczególne przygotowania. Na badanie proszę nie zakładać ubrania zasłaniającego szyję, ani naszyjników. Proszę przynieść posiadaną dokumentacją, medyczną, wcześniejsze wyniki i dokument tożsamości.
W trakcie badania pacjent leży na plecach, badanie wykonywane jest za pomocą małej głowicy pokrytej żelem. Głowica jest przykładana po obu stronach szyi w miejscu przebiegu naczyń.

Cennik:
— Badanie Doppler tętnic szyjnych i kręgowych z próbami czynnościowymi: 150 zł
— Badanie Doppler tętnic z konsultacją angiologiczną (dr Justyna Drelichowska): 200 zł
— konsultacja kardiologa (dr Ewa Kruszyńska): 150zł


Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Specjaliści Premium Clinic zapewniają kompleksową ambulatoryjną opiekę . Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (neurolog, nefrolog, endokrynolog).

3. Opieka recepcjonistki pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Recepcjonistki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
udemy paid course free download
download intex firmware
Download Premium WordPress Themes Free
lynda course free download

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty | godziny otwarcia: pon.-pt. 9:00-20:00, sob. 9:00-14:00