USG tętnic szyjnych

To badanie, które dostarcza lekarzom szczegółowych informacji na temat przepływu krwi w tętnicach szyjnych. Tętnice szyjne mają kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, ponieważ dostarczają krew do mózgu – organu, który nie ma zapasów energii i bez ciągłego dopływu krwi, zaczyna od razu tracić swoje funkcje. Badanie to pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych zmian chorobowych, takich jak zwężenia, zatory lub skrzepliny, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak udar mózgu.

USG Doppler tętnic szyjnych jest nieocenionym narzędziem w prewencji chorób sercowo-naczyniowych. Właśnie dzięki niemu możliwe jest monitorowanie zdrowia naczyń krwionośnych, a w przypadku wykrycia patologii – szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia. Zabieg ten jest szybki, komfortowy i bezbolesny dla pacjenta. Nie wymaga specjalnej przygotowania, a jednocześnie daje bardzo precyzyjne wyniki. Bez wątpienia badanie tętnic szyjnych za pomocą USG Doppler to nowoczesne, skuteczne i niezawodne narzędzie diagnostyczne, które powinno być częścią regularnych badań profilaktycznych.

Badanie ultrasonograficzne naczyń metodą Doppler najczęściej wykonywane jest w diagnostyce :
— zawrotów głowy,
— szumów usznych,
— zaburzeń widzenia w postaci tzw. „mroczków”, incydentów zaniewidzenia,
— miażdżycy, szczególnie u osób z czynnikami ryzyka udaru mózgu (cukrzyca, podwyższony poziom cholesterolu),
— badanie to wykonywane jest również przy podejrzeniu TIA (przemijające niedokrwienie mózgu).

Jak umówić się na badanie?

Na badanie naczyń Doppler USG w Premium Clinic możesz umówić się telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84

Premium Clinic Centrum Medyczne

Kto wykonuje badanie?

Kluczową rolę w procesie diagnozowania stanu tętnic szyjnych za pomocą USG Doppler odgrywa specjalista wykonujący badanie. Wykwalifikowany lekarz specjalista to gwarancja wiarygodności i precyzji wyników. Dzięki ich doświadczeniu, umiejętnościom i wnikliwości, nawet najsubtelniejsze nieprawidłowości mogą zostać wykryte na wczesnym etapie. Co więcej, specjalista jest w stanie dokładnie zinterpretować wyniki badania, dostarczając pacjentowi jasnych informacji i zaleceń. Właściwy specjalista nie tylko przeprowadzi badanie z najwyższą starannością, ale również zapewni komfort i bezpieczeństwo pacjenta podczas całego procesu. Stąd, wybierając miejsce do wykonania USG Doppler tętnic szyjnych, warto zwrócić uwagę nie tylko na nowoczesność sprzętu, ale przede wszystkim na kwalifikacje i doświadczenie personelu medycznego.

W naszym Centrum badanie naczyń w USG oraz jego ocenę wykonują lekarze, eksperci w dziedzinie badań dopplerowskich z dużym doświadczeniem klinicznym. Posiadają również doświadczenie i umiejętności w ustaleniu dalszego leczenia.

Katarzyna Basałaj – ZnanyLekarz.pl
Justyna Drelichowska – ZnanyLekarz.pl

Jak przygotować się do badania?

Badanie naczyń USG Doppler jest nieinwazyjne i bezbolesne. Przed wykonaniem nie są konieczne szczególne przygotowania. Na badanie proszę nie zakładać ubrania zasłaniającego szyję, ani naszyjników. Proszę przynieść posiadaną dokumentacją, medyczną, wcześniejsze wyniki i dokument tożsamości.
W trakcie badania pacjent leży na plecach, badanie wykonywane jest za pomocą małej głowicy pokrytej żelem. Głowica jest przykładana po obu stronach szyi w miejscu przebiegu naczyń.

Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Specjaliści Premium Clinic zapewniają kompleksową ambulatoryjną opiekę . Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.
2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (neurolog, nefrolog, endokrynolog).

3. Opieka recepcjonistki pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Recepcjonistki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

Premium Clinic Centrum Medyczne

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty