Badanie USG dziecka

Badanie USG to nieinwazyjne badanie obrazowe. Badania ultrasonograficzne są wykonywane na świecie od wielu lat. Metoda ta uważana jest za całkowicie bezpieczną – wykorzystuje się w niej dźwięki o wysokiej częstotliwości (ultradźwięki), które dzięki sondom wysyłane są do badanej części ciała, odbijają się od poszczególnych narządów a następnie są analizowane przez aparat i przetwarzane na obraz. Możliwa jest ocena torbieli, guzków, ropni, krwiaków, zmian zapalnych, złogów, kamieni.


Kiedy wykonać badanie usg u dziecka? Jakie są wskazania do badania?

Najczęściej wykonywanym badaniem USG u dzieci jest badanie USG jamy brzusznej. Wskazania do jego wykonania obejmują:
— nawracające zakażenia układu moczowego,
— podejrzenie zastoju moczu w nerce,
— nieprawidłowości stwierdzane w badaniu ogólnym moczu (krwiomocz, białkomocz),
— zbyt częste oddawanie moczu, pieczenie lub ból w trakcie oddawania moczu,
— zbyt wolny lub zbyt szybki przyrost masy ciała,
— bóle brzucha,
— uraz.

Jak umówić się na badanie?

Na badanie USG w Premium Clinic możesz umówić się telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.
71-716-24-84

Lista badań USG dzieci i niemowląt (od urodzenia):
— USG jamy brzusznej,
— USG układu moczowego,
— USG tarczycy,


Inne badania USG u dzieci:

USG przezciemiączkowe (wykonywane w pierwszym roku życia – o wskazaniach zazwyczaj decyduje pediatra lub prowadzący maluszka neurolog). Wskazania do badaniu USG malucha obejmują między innymi: wcześniactwo, zakażenia wewnątrzmaciczne, nieprawidłowości w rozwoju malucha, drgawki.

więcej informacji o badaniu USG przezciemiączkowym


Jak przygotować się do badania USG dziecka?

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania.

Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Specjaliści Premium Clinic zapewniają kompleksową ambulatoryjną opiekę . Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.
2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (neurolog, nefrolog, endokrynolog).

3. Opieka recepcjonistki pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Recepcjonistki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd. Parking podziemny oraz duży parking w pobliskiej Galerii Dominikańskiej pozwalają łatwo znaleźć miejsce parkingowe.

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty