Centrum Diagnostyki i Leczenia Bólu Głowy | diagnostyka

| BÓL GŁOWY | migrena leczenie konsultacja PREMIUM: ból głowy


Jak zdiagnozować rodzaj bólu głowy?

Jednym z najtrudniejszych problemów jest postawienie prawidłowej diagnozy. Diagnostyka powinna być prowadzona przez doświadczonego lekarza, który na postawie zebranego wywiadu, badania neurologicznego, badań laboratoryjnych oraz testów neurodiagnostycznych postawi właściwe rozpoznanie. W niektórych przypadkach konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowych badań. Ma to na celu potwierdzenie podejrzewanych zaburzeń albo wykluczenie chorób, które są bardziej złożone. W diagnostyce mogą być konieczne również konsultacje innych specjalistów.

Czy ból głowy może być niebezpieczny?

Ból głowy jest objawem. Nie każdy ból głowy jest niebezpieczny, ale żadnego nie można lekceważyć. Ból ten może być objawem poważnych schorzeń, takich jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie tętnicy skroniowej, nowotwór. Natychmiast udaj się do lekarza, gdy odczuwasz:
— Ból głowy „najsilniejszy w życiu”.
— Pierwszy ciężki ból głowy.
— Wymioty występujące przed bólem głowy.
— Wystąpienie bólu głowy po 55. roku życia.
— Ból głowy zakłócający sen lub obecny tuż po przebudzeniu.
— Podostre pogarszanie się przez kilka dni bądź tygodni.
— Bólowi towarzyszy wysoka gorączka lub niewyjaśnione objawy, ogólnoustrojowe.
— Ból głowy wywołany schyleniem się, podniesieniem ciężaru albo kaszlem.
— Ból z tkliwością miejscową, np. w okolicy tętnicy skroniowej.

Jaki jest najczęstszy ból głowy?

Napięciowy ból głowy to najczęstszy typ bólu głowy – dotyczy 50-80% populacji, jego przyczyna nadal pozostaje nieznana. Uważa się, że wpływ na jego powstawanie mają czynniki genetyczne, środowiskowe, wzmożone napięcie emocjonalne i stres. Napięciowy ból głowy występuje w każdej grupie wiekowej, ale jest najczęstszy u osób w wieku 30-45 lat. Istotnie częściej występuje u ludzi młodych, ambitnych, czynnych zawodowo i mieszkających w dużych miastach.

Cechy charakterystyczne napięciowego bólu głowy to uczucie tępego ucisku, ściskania (wrażenie jakby ktoś zaciskał obręcz wkoło głowy, uczucie „za ciasnej czapki”) głównie w okolicach skroni, rzadziej całej głowy.

Jakie rozróżniamy bóle głowy?

Do innych rodzajów zaliczamy m. inn.:
— Migrenowe bóle głowy (Z powodu migreny cierpi na całym świecie ok. 11% osób dorosłych).
— Kręgopochodny ból głowy.
— Bóle twarzy i nerwobóle czaszkowe.
— Ból głowy spowodowany nadużywaniem leków (polekowy ból głowy).
— Pourazowy ból głowy i ból głowy związany z wysiłkiem fizycznym.
— Trójdzielno-autonomiczne bóle głowy (klasterowe, hemikrania, SUNCT, SUNA).

Na konsultację możesz umówić się telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu oraz pomoże przygotować się do wizyty. Specjaliści neurologii konsultują wyłącznie osoby dorosłe.
Tel.: 71-716-24-84


Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Kompleksowo zajmiemy się diagnostyką i leczeniem Twojego problemu. Nasza doświadczona kadra specjalistów z różnych wrocławskich ośrodków klinicznych zapewnia najwyższą jakość obsługi. W Centrum Medycznym jest możliwość konsultacji z dietetykiem i psychologiem.

2. Współpracujemy z renomowanymi wrocławskimi placówkami w zakresie diagnostyki i leczenia bólu głowy (Skanmex Centrum Diagnostyki Obrazowej, Platinum Klinika, Centrum Rehabilitaji RehaFit).

3. Oferujemy możliwość uzyskania wiedzy na temat różnych metod leczenia bólów głowy i dobranie najskuteczniejszej metody dla Ciebie. Wykonujemy zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, blokady nerwów.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd. Parking podziemny oraz duży parking w pobliskiej Galerii Dominikańskiej pozwalają łatwo znaleźć miejsce parkingowe.