Laserowe usuwanie zmian skórnych

Chirurgia laserowa (chirurgia bez skalpela) – obejmuje zabiegi z użyciem lasera CO2, podczas których w prosty, szybki i bezpieczny sposób można usunąć niedoskonałości skóry. Zabieg jest jednorazowy, a efekty są natychmiastowe.


Jakie zmiany skórne można usunąć laserem?

Zastosowanie lasera CO2 (lasera frakcyjnego CO2) jest najnowocześniejszą metodą stosowaną w praktyce dermatologicznej. Do leczenia kwalifikowane są zmiany w obrębie skóry właściwej bądź na granicy naskórka występujące w różnych rejonach ciała. Najczęstsze wskazania do jego wykonania obejmują:

 • włókniak miękki,
 • brodawka łojotokowa,
 • prosak,
 • kaszak,
 • rubiniak,
 • kępki żółte,
 • zaskórniki olbrzymie,
 • cysty śródnaskórkowe,
 • łagodne znamiona naskórkowe.

Jak umówić się na zabieg?

Na zabieg laserem CO2 w Premium Clinic możesz umówić się telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu i specjalisty oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84

Premium Clinic Centrum Medyczne

Dlaczego usuwać zmiany (np. pieprzyki, włókniaki) przy użyciu lasera?

Zastosowanie lasera CO2 pozwala na trwałe usunięcie zmiany. Przed zabiegiem każda zmiana jest oceniana przez specjalistę dermatologa a podejrzane zmiany muszą zostać usunięte klasycznymi metodami chirurgicznymi z marginesem zdrowej skóry. Zaletami metody laserowej są:

 • precyzyjne działanie lasera i zmiany jego wiązki pozwalają na wybór głębokości i zakresu odparowania zmiany,
 • wiązka światła laserowego pozwala na pracę bezkontaktową i całkowitą czystość pola zabiegowego,
 • przebieg zabiegu jest bezkrwawy dzięki natychmiastowej laserowej koagulacji,
 • gojenie przebiega zazwyczaj bez tworzenia nieestetycznej blizny, gojenia nie przekracza najczęściej dwóch tygodni.

Czy znamiona można usunąć laserowo?

Do zabiegu laserowego kwalifikowane są zmiany o charakterze łagodnym, najczęściej są one lekko wypukłe. Nie należy korzystać z tej metody dla znamion płaskich, o niepewnym charakterze lub gdy w badaniu histopatologicznym wykazano zmianę nowotworową. Przed zabiegiem z użyciem lasera CO2 konieczna jest konsultacja doświadczonego dermatologa, który zakwalifikuje zmianę do zabiegu. Kwalifikacja może wymagać wykonania badania dematoskopowego lub badania USG.

Czy usuwanie zmian laserem boli?

Zastosowanie metody laserowej jest bezbolesne. U niektórych osób może wystąpić delikatne pieczenie podczas zabiegu, nie jest ono zbyt uciążliwe. Klasyczne chirurgiczne usuwanie zmian skórnych wymaga zastosowania miejscowego znieczulenia operowanego obszaru celem zapobieżenia bólowi okołozabiegowemu.

Jaka jest blizna po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, lekkie opuchnięcie i strupki, które mijają po 3-5 dniach. Jeżeli stosowano dodatkowe znieczulenie iniekcyjne, to w miejscu wkłucia mogą pojawić się siniaki. Warunkiem dobrego gojenia jest bezwzględne przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarskich. Końcowe zagojenie się miejsca poddawanego zabiegowi następuje po około 2 tygodniach, zabieg nie pozostawia blizny. Należy pamiętać, że im ingerencja zabiegowa jest głębsza, tym dłuższy jest czas gojenia.

Kto wykonuje zabieg laserem chirurgicznym CO2?

Zabiegi wykonywane są wyłącznie przez lekarzy podczas wizyty dermatologicznej. O sposobie leczenia każdorazowo decyduje lekarz. Kwalifikacja i decyzja o zabiegu jest podejmowana na podstawie osobistego badania i oceny zaawansowania schorzenia. Poznaj naszych specjalistów z zakresu dermatochirurgii:

dr n. med. Magdalena Putra-Szczepaniak

lek. Agnieszka Studniarek

lek. Agata Kozłowska

Dlaczego wybrać centrum medyczne Premium Clinic?

1. Nasi specjaliści zapewniają kompleksową ambulatoryjną opiekę . Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Wieloprofilowa placówka co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (chirurg onkolog, endokrynolog, diabetolog i inni).

3. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd. Parking podziemny oraz duży parking w pobliskiej Galerii Dominikańskiej pozwalają łatwo znaleźć miejsce parkingowe.

Premium Clinic Centrum Medyczne

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty