lek. Wiktor Bursiewicz

ultrasonografista, urolog w trakcie specjalizacji

Możesz teraz łatwo zarezerwować wizytę przez serwis ZnanyLekarz:
Wiktor Bursiewicz – ZnanyLekarz.pl

Doświadczony ultrasonografista. Od wielu lat specjalizuje się w badaniach USG narządów jamy brzusznej, miednicy małej ze szczególnym uwzględnieniem USG prostaty oraz USG jąder. Pracownik Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Prowadzi prywatne konsultacje i wykonuje badania USG w Centrum Medycznym Premium Clinic. Absolwent Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Założyciel fp. „Zrozumieć ultrasonografię” zrzeszającego ponad 10 000 osób.

Leczone choroby, diagnozowane problemy zdrowotne:
— zakażenia układu moczowego, guzy układu moczowego
— kamica nerkowa, guzy nerek
— łagodny rozrost gruczołu krokowego, nowotwory porosty,
— zmiany w obrębie męskich narządów płciowych.
— guzy jąder, nowotwór jądra.

Wykonywane badania:
— USG jamy brzusznej i miednicy małej.
— USG układu moczowego.
— USG nerek.
— USG pęcherza moczowego.
— USG worka mosznowego.
— USG jąder.
Skierowanie na badanie wykonywane prywatnie nie jest wymagane. Brak konieczności skierowania wynika z bezpieczeństwa badania USG. Można więc wykonywać je u osób w każdym wieku i powtarzać je z praktycznie dowolną częstotliwością.

Znajomość języków (konsultacje obcojęzyczne): angielski.

Zapraszamy również do rezerwacji telefonicznej wizyt: 71-716-24-84. Recepcjonistka pomoże znaleźć dogodny termin oraz przygotować się do wizyty.


Doktor Wiktor Bursiewicz zajmuje się ultrasonografią od 1 roku studiów, jest jednym z twórców dwóch Studenckich Pracowni Edukacji Ultrasonograficznej w Bydgoszczy, założycielem Oddziału Bydgoskiego Sekcji Studentów i Młodych Lekarzy Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii. Uczestnik licznych konferencji krajowych i międzynarodowych, wykładowca, stale poszerzający swoją wiedzę na licznych kursach oraz szkoleniach, między innymi:
— „Ultrasonografia w medycynie ratunkowej – cel czy środek”, 2020r, Kraków
— XV Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, 10-11.09.2021, Bydgoszcz

Członkostwo w towarzystwach naukowych:
— Polskiego Towarzystwo Urologiczne
— Europejskie Towarzystwo Urologiczne (EAU)


Zwiększamy świadomość mężczyzn na tematy związane z ich zdrowiem.

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich mężczyzn na profilaktyczne badanie USG moszny i jąder. Pamiętajmy, że nowotwory jąder występują najczęściej w 3-4 dekadzie życia. Rozpoznanie na wczesnym etapie pozwala na wdrożenie radykalnego leczenia, które całkowicie uwalnia od choroby nowotworowej. Ultrasonografia (USG) jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i pozwalającym stwierdzić nie tylko guzy jąder ale także wodniaki, żylaki, zapalenie jąder i najądrzy, zwapnienia czy nieprawidłowości budowy układu płciowego.

Dodatkowym atutem jest to, że każdy pacjent z podejrzeniem guzem jądra będzie miał zaproponowane poszerzenie diagnostyki i leczenie w obrębie Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu

Z jakim problemem powinienem zgłosić się na badanie USG jąder i moszny?

Podczas badania oceniany jest stan jąder, najądrzy i całej moszny. Badanie jest bezbolesne i bezpieczne, ponadto nie wymaga szczególnego przygotowania. Najczęstsze objawy, które wymagają diagnostyki i badania USG to:

  • ból jąder lub ich okolicy,
  • obrzęk, powiększenie jąder bez przebytego urazu,
  • asymetria wielości jąder,
  • twardy guzek lub zgrubienie w zakresie jądra w samobadaniu,
  • podejrzenie przepukliny mosznowej lub pachwinowej,
  • niepłodność męska, gdzie badanie ma pomóc w jej zdiagnozowaniu.

Jakie choroby można zdiagnozować w USG worka mosznowego?

Wykonując badanie ultrasonograficzne może wykryć takie zmiany jak guzy, wodniaki, zapalenia jądra. Można również diagnozować zapalenia najądrza czy żylaki powrózka nasiennego. Diagnozowane są ponadto zmiany pourazowe jak np. pęknięcie jądra. Należy pamiętać, że badania USG cechuje wysoka czułość w wykrywaniu raka jądra.


Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Nasi specjaliści zapewniają kompleksową opiekę pacjentom. Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (neurolog, nefrolog, endokrynolog, chirurg onkolog).

3. Opieka recepcjonistki pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Recepcjonistki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

Na pierwszą wizytę proszę zabrać całą dokumentację medyczną. Proszę zabrać wcześniejsze wyniki laboratoryjne, wykonane zdjęcia RTG oraz inne badania obrazowe (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny). Odpowiednie przygotowanie do wizyty pozwala na postawienie rozpoznania oraz przygotowania procesu leczenia już podczas pierwszej wizyty.

Certyfikaty

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty