window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-117913826-1'); gtag('config', 'G-G0Q1DBCP46'); function gtag_report_conversion(url) { var callback = function () { if (typeof(url) != 'undefined') { window.location = url; } }; gtag('event', 'conversion', { 'send_to': 'AW-807499505/xUiYCICojJcBEPHthYED', 'event_callback': callback }); return false; } !function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '1897214360327253'); fbq('track', 'PageView');

Ortopeda, Chirurg Urazowy


Co leczy specjalista w poradni ortopedyczno-urazowej?

Ortopeda specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób narządu ruchu. Pomaga pacjentom z urazami i chorobami kości, stawów, mięśni, więzadeł i ścięgien.

Ortopeda udziela porad i konsultacji specjalistycznych z zakresu diagnostyki i leczenia pacjentów od 18 roku życia. Kontynuują również leczenie po zakończeniu diagnostyki i leczenia szpitalnego. Wykonują kontrole po zabiegach i prowadzenie złamań, skręcenia stawów kolanowych, skokowych, łokciowych , barkowych i rąk i stóp.

Ponadto prowadzi leczenie: zerwania więzadeł bezoperacyjnie jak i operacyjnie -rekonstrukcje więzadeł w kolanie ( ACL, MCL , PCL, MPFL), szyje łakotki, uzupełnia ubytki chrząstki, w barku – przyszywa zerwany stożek rotatorów i leczy niestabilność barku przy jego zwichaniu, uszkodzenia więzadeł obojczyka, stawu skokowego (ATFL), koryguje oś kończyny dolnej za pomocą osteotomii, usztywnia stawy w obrębie stopy przy ich zwyrodnieniu, koryguje koślawość i młoteczkowatość palców stóp, wykonuje endoprotezoplastykę stawów kolanowych, biodrowych, barkowych przy ich znacznym zwyrodnieniu, leczy złamania przy użyciu tytanowych anataomicznych płytek typu LCP – kończyny górne i dolne

Konsultacje obejmują najczęściej następujące choroby, problemy medyczne:

 • bóle kręgosłupa, rwa kulszowa,
 • choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych i biodrowych,
 • zniekształcenia zwyrodnieniowe -szpotawość , koślawość, zniekształcenia w obrębie stóp,
 • urazy stawów i związane z tym niestabilność,
 • wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego,
 • urazy, w tym urazy sportowe, obrzęk i krwiak po skręceniach, ból stawu spoczynkowy jak i po wysiłku,
 • nieprawidłowości w zakresie stóp: płaskostopie, stopa szpotawa, stopa koślawa, stopa wydrążona, ostrogi piętowe, haluksy,
 • bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, skrzywienie kręgosłupa u dzieci i dorosłych – skolioza
 • nowotwory kości,
 • choroby zapalne kości i stawów np. infekcje,
 • chorobę Scheuermanna (jałowa martwica kości),
 • zniekształcenie obrysów stawu i osi kończyny, ograniczenie ruchomości stawu, obrzęki stawu,

Z jakimi problemami należy zgłosić się do ortopedy?

Ortopeda konsultuje pacjentów z takimi dolegliwościami, objawami jak: :

 • utrudnione wstawanie chodzenie, siadanie, utykanie, ograniczenie w codziennym funkcjonowaniu – trudności z wsiadaniem do auta, założeniem „nogi na nogę”
 • bóle szyi, bóle pleców, lumbago, kręcz, ograniczenie ruchomości (skręcanie się w prawo i lewo), bóle karku,
 • bóle barków, ograniczenie ruchomości w stawie barkowym,
 • bóle stawów – łokci, kolan, bioder, stawu skokowego,
 • drętwienie, niedowład mięśni,
 • ból, złamania kręgów,
 • obrzęki stawów, ograniczenie ruchomości w stawach,
 • bóle pogarszające sprawność chodu, bóle stóp.
.
.

Jak umówić się na konsultację?

Na konsultację specjalisty w Premium Clinic możesz łatwo umówić się online przez nasz serwis, wybierając poniżej imię i nazwisko specjalisty. Możesz również zarezerwować wizytę telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84

Lekarze konsultujący pacjentów do doświadczona kadra specjalistów neurologii dziecięcej i pediatrii, cechująca się dobą komunikacją oraz indywidualnym podejściem do pacjenta. Do grupy specjalistów Premium Clinic należą:

Jak przygotować się do wizyty u ortopedy?

Na pierwszą wizytę należy zabrać całą dokumentację medyczną, karty informacyjne z pobytów szpitalnych. Do najczęściej wymaganych badań uzupełniających należą: wyniki badań laboratoryjnych, wyniki badań obrazowych (RTG, TK, MR, scyntygrafia o ile były wykonywane). Wyniki badań obrazowych należy zabrać w formie opisu oraz płyty CD. W przypadkach bólu stawu należy wykonać RTG bolącego stawu w 2 projekcjach na stojąco w przypadku kończyny dolnej, przy urazach sportowych mile widziany rezonans stawu.

W Centrum Medycznym Premium Clinic istnieje możliwość wykonania diagnostyki ultrasonograficznej ( USG stawów).
W celu jak najsprawniejszego przebiegu wizyty pamiętaj o zabraniu ze sobą dokumentacji medycznej, bądź przygotowany na pytania o przyjmowane leki i przebyte leczenie operacyjne. Załóż komfortowy strój, który nie ogranicza ruchów i łatwo się zdejmuje


Dowiedz się więcej: blog żyj zdrovo.

Tutaj znajdziesz informacje przygotowane dla Ciebie przez naszych specjalistów. To kompendium wiedzy o chorobach i metodach ich leczenia. Ciekawe, obszerne artykuły w wyczerpujący sposób zaspokoją każdą wiedzę i odpowiedzą na wątpliwości. Możemy dowiedzieć się ciekawych informacji nawet o schorzeniach, o jakich dotąd nie słyszeliśmy. Wybierz zagadnienie :
Asymetria ułożeniowa u dziecka
USG w profilaktyce raka piersi.
Poradnia dermatologiczna.

Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Lekarze zajmują się leczeniem pełnego spektrum chorób centralnego i obwodowego układu nerwowego u dzieci. Rejterując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (np. diabetolog, endokrynolog).

3. Opieka rejestratorek pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Rejestratorki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

Wykonywane badania diagnostyczne.

Współpracujemy z najlepszymi ośrodkami diagnostycznymi. Nawiązana współpraca stwarza dogodne warunki do kompleksowego leczenia. Współpracują z nami:

Scanmex – centrum medyczne udzielające świadczenia zdrowotne w zakresie diagnostyki obrazowej wykonywanej w tomografie komputerowym oraz rezonansie magnetycznym.

Promyk Słońca – Fundacja wykonująca badanie elektrofizjologiczne z zakresu elektromiografii.


LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag("consent", "default", { ad_storage: "denied", ad_user_data: "denied", ad_personalization: "denied", analytics_storage: "denied", functionality_storage: "denied", personalization_storage: "denied", security_storage: "granted", wait_for_update: 2000, }); gtag("set", "ads_data_redaction", true); gtag("set", "url_passthrough", true);