Dermatolog, Wenerolog


Co leczy specjalista w poradni dermatologicznej?

Lekarz dermatolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób skóry i jej przydatków: włosów, paznokci. W dermatologii wyróżniamy część zabiegową oraz zachowawczą. W zakresie leczenia zabiegowego mieści się między innymi kriochirurgia i dermatologia estetyczna. Kontynuują również leczenie po zakończeniu diagnostyki i leczenia szpitalnego.

Lekarze dermatolodzy diagnozują zarówno pacjentów dorosłych, jak i dzieci.

Konsultacje obejmują najczęściej następujące choroby, problemy medyczne:

 • choroby łojotokowe (trądzik, łojotokowe zapalenie naskórka),
 • łuszczyca,
 • bielactwo,
 • problemy alergiczne i AZS – atopowe zapalenie skóry,
 • grzybice twarzy, ciała, dłoni i stóp,
 • zakażenia wirusowe i bakteryjne,
 • choroby skóry włosów: wypadanie włosów, łysienie,
 • zmiany wywołane długotrwałym działaniem słońca (rogowacenie słoneczne, przebarwienia, plamy starcze),
 • diagnostyka zmian skórnych (znamiona, brodawki łojotokowe, włókniaki),
 • choroby pęcherzowe,
 • choroby przenoszone drogą płciową m.in. (grzybice, kiła)

Z jakimi problemami należy zgłosić się do dermatologa?

Dermatolodzy konsultują pacjentów z takimi dolegliwościami, objawami jak:

 • zmiany skórne niebolesne lub powodujące świąd, ból, szpecące blizny. Wszelkie problemy skórne typu: plamki, grudki, bąble, guzki, cysty, pęcherze, rumienie czy krosty,
 • zmiany owłosionej skóry głowy: łupież, wypadanie włosów,
 • zmiany i przebarwienia na paznokciach, ich nadmierna kruchość , łamliwość, zmiana kształtu,
 • zmiany posłoneczne (przebarwienia , zmarszczki),
 • pieprzyki, znamiona, włókniaki, kaszaki,
 • swędzące, zaczerwienione plamki na skórze dziecka, zwłaszcza w zgięciach łokci i kolan,
 • zmiany w okolicy narządów płciowych, nieprawidłowa wydzielina,

Jak umówić się na konsultację?

Na konsultację specjalisty w Premium Clinic możesz łatwo umówić się online przez nasz serwis, wybierając poniżej imię i nazwisko specjalisty. Możesz również zarezerwować wizytę telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84

Lekarze konsultujący pacjentów do doświadczona kadra specjalistów dermatologii i wenerologii, cechująca się dobą komunikacją oraz indywidualnym podejściem do pacjenta. Do grupy specjalistów Premium Clinic należą:


Jakie zabiegi można wykonać na wizycie?

W trakcie wizyty możliwa jest ocena dematoskopowa znamion i zmian skórnych. Podczas wizyty jest również możliwe usunięcie zmian przy użyciu lasera lub kriochirurgii.

Zabiegi laserowego usuwania zmian skórnych

Chirurgia laserowa (chirurgia bez skalpela) – obejmuje zabiegi z użyciem lasera CO2, podczas których w prosty, szybki i bezpieczny sposób można usunąć niedoskonałości skóry. Zabieg jest jednorazowy, a efekty są natychmiastowe. Zastosowanie lasera CO2 pozwala na trwałe usunięcie zmiany. Przed zabiegiem każda zmiana jest oceniana przez specjalistę dermatologa a podejrzane zmiany muszą zostać usunięte klasycznymi metodami chirurgicznymi z marginesem zdrowej skóry. Wykonywane zabiegi:
— laserowe usunięcie włókniaka, brodawki łojotokowej, kaszka, zaskórniaka,
— laserowe usunięcie łagodnych znamion naskórkowych,
— laserowe usunięcie kępek żółtych.
Przed zabiegiem z użyciem lasera CO2 konieczna jest konsultacja dermatologiczna z kwalifikacją do zabiegu, może ona wymagać wykonania badania dematoskopowego lub USG. Ostateczny koszt zabiegu jest określany podczas konsultacji dermatologa.

Zabiegi kriochirurgii

Kriochirurgia jest metodą leczenia polegającą na miejscowym, kontrolowanym niszczeniu tkanek poprzez ich zamrażanie. Kriochirurgia to złoty standard w dermatologii. Zastosowanie tej metody obejmuje leczenie: brodawek zwykłych tzw. kurzajek, brodawek płaskich oraz brodawek łojotokowych, włókniaków, zmian naczyniowych oraz zmian trądzikowych. Po zamrożeniu zniszczone tkanki ulegają samoistnemu oddzieleniu a następnie tkanka ulega prawidłowej odbudowie. Niektóre choroby wymają kilku sesji kriochirurgii. Powstała blizna jest elastyczna, bezkolagenowa.O sposobie leczenia każdorazowo decyduje lekarz. Decyzja jest podejmowana na podstawie osobistego badania i oceny zaawansowania schorzenia.


Jak przygotować się do wizyty u dermatologa?

Pacjenci, którzy nie ukończyli 18 roku życia mogą skorzystać ze świadczeń medycznych wyłącznie w obecności przedstawiciela ustawowego (rodzica lub opiekuna prawnego). Na wizytę należy koniecznie zabrać książeczka zdrowia dziecka.

Na pierwszą wizytę należy zabrać całą dokumentację medyczną, karty informacyjne z pobytów szpitalnych. Do najczęściej wymaganych badań uzupełniających należą: wyniki badań laboratoryjnych, USG p/ciemiączkowe, badanie rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej jeżeli było wykonane. Wyniki badań obrazowych należy zabrać w formie opisu oraz płyty CD.


Dowiedz się więcej: blog żyj zdrovo.

Tutaj znajdziesz informacje przygotowane dla Ciebie przez naszych specjalistów. To kompendium wiedzy o chorobach i metodach ich leczenia. Ciekawe, obszerne artykuły w wyczerpujący sposób zaspokoją każdą wiedzę i odpowiedzą na wątpliwości. Możemy dowiedzieć się ciekawych informacji nawet o schorzeniach, o jakich dotąd nie słyszeliśmy. Wybierz zagadnienie :
Kriochirurgia zmian skórnych.
Łojotokowe zapalnie skóry.
Jak leczyć nadpotliwość pach?

Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Lekarze zajmują się leczeniem pełnego spektrum chorób centralnego i obwodowego układu nerwowego u dzieci. Rejterując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (np. diabetolog, endokrynolog).

3. Opieka rejestratorek pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Rejestratorki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

Wykonywane badania diagnostyczne.

Współpracujemy z najlepszymi ośrodkami diagnostycznymi. Nawiązana współpraca stwarza dogodne warunki do kompleksowego leczenia. Współpracują z nami:

Scanmex – centrum medyczne udzielające świadczenia zdrowotne w zakresie diagnostyki obrazowej wykonywanej w tomografie komputerowym oraz rezonansie magnetycznym.

Promyk Słońca – Fundacja wykonująca badanie elektrofizjologiczne z zakresu elektromiografii.


LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty