Endokrynolog Dziecięcy


Co leczy specjalista w poradni endokrynologicznej dla dzieci?

Endokrynolog dziecięcy zajmuje się leczeniem dzieci i młodzieży z zaburzeniami hormonalnymi i cukrzycą.

Endokrynolodzy dziecięcy udzielają porad i konsultacji specjalistycznych z zakresu diagnostyki i leczenia pacjentów do 18 roku życia. Kontynuują również leczenie po zakończeniu diagnostyki i leczenia szpitalnego.

Konsultacje obejmują najczęściej następujące choroby, problemy medyczne:

 • choroby tarczycy w tym niedoczynność wrodzona, nabyta, nadczynność tarczycy, choroby zapalne tarczycy, wole obojętne, wole guzowate,
 • cukrzyca 2 typu u dzieci i młodzieży,
 • zaburzenia w odżywiania w tym z otyłością,
 • chorob podwzgórza i przysadki,
 • zaburzenia wzrostu,
 • przedwczesne lub opóźnione dojrzewanie płciowe,
 • choroby wynikające z zaburzeń funkcji nadnerczy,
 • nadciśnienie tętnicze zależne od zaburzeń nadnerczy,
 • zaburzenia różnicowania narządów płciowych.

Z jakimi problemami pacjenci powinni zgłosić się do endokrynologa dziecięcego?

Endokrynolodzy konsultują pacjentów z takimi dolegliwościami, objawami jak: :

 • powolny wzrost, dziecko jest niższe od rówieśników, urodziło się jako wcześniaki nadal nie osiąga wzrostu rówieśników,
 • zbyt szybki wzrost,
 • zaburzenia łaknienia, brak apetytu lub nadmierne objadanie się,
 • rozstępy na skórze,
 • brak dojrzewania u starszego nastolatka,
 • przedwczesne dojrzewanie płciowe u małego dziecka,
 • łysienie, nadmierne wypadanie włosów u dziecka,
 • ciągłe zmęczenie, problemy z koncentracją nauką, drażliwość, podsypianie
.
.

Jak umówić się na konsultację?

Na konsultację możesz łatwo umówić się online przez serwis ZnanyLekarz.pl, wybierając poniżej imię i nazwisko specjalisty. Możesz również zarezerwować wizytę telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu oraz specjalisty.

71-716-24-84

Premium Clinic Centrum Medyczne

Lekarze konsultujący pacjentów do doświadczona kadra specjalistów z dziedziny endokrynologii dziecięcej, cechująca się dobą komunikacją oraz indywidualnym podejściem do pacjenta. Do grupy specjalistów Premium Clinic należą:

dr n. med. Julita Nocoń-Bohusz
Julita Nocoń-Bohusz – ZnanyLekarz.pl
dr n. med. Magdalena Basak-Prus
Magdalena Bosak – Prus – ZnanyLekarz.pl

Jak przygotować się do wizyty u endokrynologa dziecięcego?

Pacjenci, którzy nie ukończyli 18 roku życia mogą skorzystać ze świadczeń medycznych wyłącznie w obecności przedstawiciela ustawowego (rodzica lub opiekuna prawnego). Na wizytę należy koniecznie zabrać książeczka zdrowia dziecka.

Na pierwszą wizytę należy zabrać całą dokumentację medyczną, karty informacyjne z pobytów szpitalnych. Do najczęściej wymaganych badań uzupełniających należą: wyniki badań laboratoryjnych, badanie ogólne i posiew moczu, USG jamy brzusznej i lub układu moczowego jeżeli było wykonane. Wyniki badań obrazowych należy zabrać w formie opisu oraz płyty CD.

Jak mogę wykonać badanie USG tarczycy u dziecka?

W Centrum Medycznym Premium Clinic istnieje możliwość wykonania diagnostyki ultrasonograficznej tarczycy. Badania wykonywane są przez doświadczonych ultrasonografistów, specjalistów radiologii i diagnostyki obrazowej. Na badanie USG w Premium Clinic możesz umówić się telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84 USG tarczycy dziecka — więcej informacji

Dowiedz się więcej: blog żyj zdrovo.

Tutaj znajdziesz informacje przygotowane dla Ciebie przez naszych specjalistów. To kompendium wiedzy o chorobach i metodach ich leczenia. Ciekawe, obszerne artykuły w wyczerpujący sposób zaspokoją każdą wiedzę i odpowiedzą na wątpliwości. Możemy dowiedzieć się ciekawych informacji nawet o schorzeniach, o jakich dotąd nie słyszeliśmy. Wybierz zagadnienie :
Zakażenie układu moczowego
Hormony tarczycy
Nefrolog dziecięcy

Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Lekarze zajmują się leczeniem pełnego spektrum chorób u dzieci. Rejterując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (np. diabetolog, endokrynolog).

3. Opieka rejestratorek pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Rejestratorki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

Wykonywane badania diagnostyczne.

Współpracujemy z najlepszymi ośrodkami diagnostycznymi. Nawiązana współpraca stwarza dogodne warunki do kompleksowego leczenia. Współpracują z nami:

Scanmex – centrum medyczne udzielające świadczenia zdrowotne w zakresie diagnostyki obrazowej wykonywanej w tomografie komputerowym oraz rezonansie magnetycznym.

Promyk Słońca – Fundacja wykonująca badanie elektrofizjologiczne z zakresu elektromiografii.


LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty