nefrolog dziecięcy


Co leczy specjalista w poradni nefrologicznej dla dzieci?

Lekarz nefrolog dziecięcy zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób nerek i układu moczowego u niemowląt, dzieci i młodzieży.

Nefrolodzy dziecięcy udzielają porad i konsultacji specjalistycznych z zakresu diagnostyki i leczenia pacjentów do 18 roku życia. Kontynuują również leczenie po zakończeniu diagnostyki i leczenia szpitalnego.

Konsultacje obejmują najczęściej następujące choroby, problemy medyczne:

 • diagnostyka i leczenie wad rozwojowych układu moczowego,
 • diagnostyka i leczenie pierwotnych i wtórnych glomerulopatii,
 • diagnostyka i leczenie nadciśnienia tętniczego u dzieci i młodzieży,
 • zaburzenia wapniowo-fosforanowe w chorobach nerek (osteoporoza posterydowa, osteodystrofia nerkowa).

Z jakimi problemami pacjenci powinni zgłosić się do nefrologa dziecięcego?

Nefrolodzy dziecięcy konsultują pacjentów z takimi dolegliwościami, objawami jak: :

 • nawracające infekcje dróg moczowych,
 • pieczenie i bolesność podczas oddawania moczu,
 • częstomocz,
 • krwiomocz,
 • białkomocz,
 • podwyższone ciśnienie tętnicze,
 • obrzęki,
.
.

Jak umówić się na konsultację?

Na konsultację specjalisty w Premium Clinic możesz łatwo umówić się online przez nasz serwis, wybierając poniżej imię i nazwisko specjalisty. Możesz również zarezerwować wizytę telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84


W Premium Clinic konsultuje specjalistka pediatra i nefrolog dziecięcy dr n. med. Agnieszka Pukajło-Marczyk. Doświadczony klinicysta, pracownik Kliniki Nefrologii Pediatrycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Pracownik dydaktyczny oraz naukowy Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Członek Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Przewlekle Chorych na Nerki Leczonych w Klinice Nefrologii Pediatrycznej we Wrocławiu.

dr n. med. Agnieszka Pukajło-Marczyk – więcej informacji
Agnieszka Pukajło-Marczyk – ZnanyLekarz.pl

Jak przygotować się do wizyty u nefrologa dziecięcego?

Pacjenci, którzy nie ukończyli 18 roku życia mogą skorzystać ze świadczeń medycznych wyłącznie w obecności przedstawiciela ustawowego (rodzica lub opiekuna prawnego). Na wizytę należy koniecznie zabrać książeczka zdrowia dziecka.

Na pierwszą wizytę należy zabrać całą dokumentację medyczną, karty informacyjne z pobytów szpitalnych. Do najczęściej wymaganych badań uzupełniających należą: wyniki badań laboratoryjnych, badanie ogólne i posiew moczu, USG jamy brzusznej i lub układu moczowego jeżeli było wykonane. Wyniki badań obrazowych należy zabrać w formie opisu oraz płyty CD.


Jak mogę wykonać badanie USG układu moczowego u dziecka?

W Centrum Medycznym Premium Clinic istnieje możliwość wykonania diagnostyki ultrasonograficznej układu moczowego. Badania wykonywane są przez doświadczonych ultrasonografistów, specjalistów radiologii i diagnostyki obrazowej. Na badanie USG w Premium Clinic możesz umówić się telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84 USG układu moczowego dziecka — więcej informacji

Dowiedz się więcej: blog żyj zdrovo.

Tutaj znajdziesz informacje przygotowane dla Ciebie przez naszych specjalistów. To kompendium wiedzy o chorobach i metodach ich leczenia. Ciekawe, obszerne artykuły w wyczerpujący sposób zaspokoją każdą wiedzę i odpowiedzą na wątpliwości. Możemy dowiedzieć się ciekawych informacji nawet o schorzeniach, o jakich dotąd nie słyszeliśmy. Wybierz zagadnienie :
Nieprawidłowe badanie moczu u dziecka
Endokrynolog diecięcy
Otyłość u dzieci

Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Lekarze zajmują się leczeniem pełnego spektrum chorób u dzieci. Rejterując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (np. diabetolog, endokrynolog).

3. Opieka rejestratorek pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Rejestratorki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

Wykonywane badania diagnostyczne.

Współpracujemy z najlepszymi ośrodkami diagnostycznymi. Nawiązana współpraca stwarza dogodne warunki do kompleksowego leczenia. Współpracują z nami:

Scanmex – centrum medyczne udzielające świadczenia zdrowotne w zakresie diagnostyki obrazowej wykonywanej w tomografie komputerowym oraz rezonansie magnetycznym.

Promyk Słońca – Fundacja wykonująca badanie elektrofizjologiczne z zakresu elektromiografii.


LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty