dr n. med. Anna Szymanek-Pasternak

specjalistka chorób zakaźnych, hepatolog, specjalistka z zakresu medycyny podróży

Możesz również zarezerwować wizytę już teraz przez serwis ZnanyLekarz.pl:

Anna Szymanek-Pasternak – ZnanyLekarz.pl

Specjalista chorób zakaźnych z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy w Oddziale i Poradni Chorób Zakaźnych. Wykładowca na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.Szczególne zainteresowania: medycyna podróży, medycyna tropikalna, szczepienia dorosłych, terapia antybiotykowa trudnych zakażeń bakteryjnych i grzybiczych, leczenie nadwagi i otyłości u pacjentów z chorobami wątroby.

Leczone choroby, problemy zdrowotne:
— borelioza i inne choroby odkleszczowe,
— toksoplazmoza, choroby pasożytnicze,
— choroby wątroby niezakźne,
— zapalenia wątroby, WZW t. B, WZW t.C
— marskość wątroby,
— autoimmunologiczne zapalenie wątroby,
— choroby zakaźne,
— medycyna podróży- przygotowanie przed wyjazdem oraz ewentualne problemy zdrowotne po powrocie.

Znajomość języków (konsultacje obcokrajowców): angielski, francuski.

Konsultacje:
— Konsultacja specjalisty chorób zakaźnych (osoby dorosłe).
— Konsultacja specjalisty chorób wątroby, hepatologa (osoby dorosłe).

Konsultacje w Centrum Medycyny Podróży:
— Konsultacja z ustaleniem profilaktyki oraz kwalifikacją do szczepienia.
— Kwalifikacja do szczepienia (kolejna).

Zapraszamy do rezerwacji telefonicznej wizyt: 71-716-24-84. Recepcjonistka pomoże znaleźć dogodny termin oraz przygotować się do wizyty.


Więcej informacji o szczepieniach przed podróżą zagraniczną znajdziesz tutaj : Centrum Medycyny Podróży


Ukończone szkoły:
— Wydział Lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi,
— Wydział Lekarski Lyon Sud – Université Claude Bernard, Lyon 1, Francja,
— Studia Podyplomowe: Antybiotyki i zarządzanie lekiem przeciwdrobnoustrojowym – Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Laureatka stypendium „Dolnośląscy Liderzy Medycyny” oraz stypendiów European AIDS Clinical Society i Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego.

Odbyła liczne staże zagraniczne w dziedzinie chorób zakaźnych i hepatologii we Francji w Hôpital Beaujon w Clichy oraz w Hôpital Pitié-Salpétrière w Paryżu oraz staż w Manhyia Governmet Hospital w Kumasi w Ghanie.

Od 2010r pracuje w Oddziale Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Jest autorem licznych prac naukowych w dziedzinie chorób zakaźnych i hepatologii publikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych oraz redaktorem naukowym monografii Szczepienia dorosłych w praktyce. Ponadto jest członkiem European Society of Clinical Microbiology and Ingectious Diseases, Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS, Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego i Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.


Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Specjaliści zapewniają kompleksową ambulatoryjną opiekę pacjentom. Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (neurolog, nefrolog, endokrynolog).

3. Opieka recepcjonistki pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Recepcjonistki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

5. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.


Na pierwszą wizytę proszę zabrać całą dokumentację medyczną. Proszę zabrać wcześniejsze wyniki laboratoryjne, wykonane zdjęcia RTG oraz inne badania obrazowe (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny). Odpowiednie przygotowanie do wizyty pozwala na postawienie rozpoznania oraz przygotowania procesu leczenia już podczas pierwszej wizyty.

Poznaj specjalistów konsultujących w Centrum Medycyny Podróży

dr n. med. Agnieszka Matkowska-Kocjan
lek. Marcin Czerwony
lek. Patrycja Markiewicz
dr n. med. Anna Szymanek-Pasternak

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty