Zarezerwuj wizytę już teraz przez serwis ZnanyLekarz:
Specjalistka chorób zakaźnych z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy w Oddziale i Poradni Chorób Zakaźnych. Wykładowca na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.Szczególne zainteresowania: medycyna podróży, medycyna tropikalna, szczepienia dorosłych, terapia antybiotykowa trudnych zakażeń bakteryjnych i grzybiczych, leczenie nadwagi i otyłości u pacjentów z chorobami wątroby.
Leczone choroby, problemy zdrowotne:
— borelioza i inne choroby odkleszczowe,
— toksoplazmoza, choroby pasożytnicze,
— choroby wątroby niezakźne,
— zapalenia wątroby, WZW t. B, WZW t.C
— marskość wątroby,
— autoimmunologiczne zapalenie wątroby,
— choroby zakaźne,
— medycyna podróży- przygotowanie przed wyjazdem oraz ewentualne problemy zdrowotne po powrocie.
Znajomość języków (konsultacje obcokrajowców): angielski, francuski.
Konsultacje:
— Konsultacja specjalisty chorób zakaźnych (osoby dorosłe).
— Konsultacja specjalisty chorób wątroby, hepatologa (osoby dorosłe).
Konsultacje w Centrum Medycyny Podróży:
— Konsultacja z ustaleniem profilaktyki oraz kwalifikacją do szczepienia.
— Kwalifikacja do szczepienia (kolejna).
Zapraszamy do rezerwacji telefonicznej wizyt: 71-716-24-84. Recepcjonistka pomoże znaleźć dogodny termin oraz przygotować się do wizyty.
Więcej informacji o szczepieniach przed podróżą zagraniczną znajdziesz tutaj : Centrum Medycyny Podróży
dr Anna Szymanek-Pasternak ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Studiowała również we Francji na Wydziale Lekarskim Lyon Sud – Universite Claude Bernard. W 2016r uzyskała tytuł specjalisty choróbzakaźnych zdając egzamin specjalistyczny z najlepszym wynikiem w Polsce. Od 2010r pracuj w Oddziale Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Jest także wykładowcą w Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, gdzie oprócz chorób zakaźnych prowadzi zajęcia dotyczące żywienia w chorobach wątroby.
Odbyła staże zagraniczne w dziedzinie chorób zakaźnych i hepatologii we Francji w Hôpital Beaujon w Clichy oraz w Hôpital Pitié-Salpétrière w Paryżu oraz staż w Manhyia Governmet Hospital w Kumasi w Ghanie. W 2020r uzyskała stypendium „Dolnośląscy Liderzy Medycyny”.
Jest autorką licznych prac naukowych w dziedzinie chorób zakaźnych i hepatologii publikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych oraz redaktorem naukowym monografii Szczepienia dorosłych w praktyce. Często wygłasza wykłady na konferencjach i warsztatach organizowanych dla lekarzy różnych specjalności, jest również głównym organizatorem i opiekunem naukowym cyklicznej konferencji Szczepienia dorosłych organizowanej przez Dolnośląską Izbę Lekarską z Naczelną Izbą Lekarską.
Ponadto jest członkiem wielu międzynarodowych Towarzystw Lekarskich:
— European Society of Clinical Microbiology and Infectious Diseases,
— Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych,
— Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS,
— Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego,
— Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.
Nagrody i wyróżnienia:
– stypendium Dolnośląscy Liderzy Medycyny,
– stypendium European AIDS Cinical Society,
– stypendium Polskiego Towarzystwa Hepatologii.
1. Specjaliści zapewniają kompleksową ambulatoryjną opiekę pacjentom. Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.
2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (neurolog, nefrolog, endokrynolog).
3. Opieka recepcjonistki pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Recepcjonistki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.
5. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.
Na pierwszą wizytę proszę zabrać całą dokumentację medyczną. Proszę zabrać wcześniejsze wyniki laboratoryjne, wykonane zdjęcia RTG oraz inne badania obrazowe (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny). Odpowiednie przygotowanie do wizyty pozwala na postawienie rozpoznania oraz przygotowania procesu leczenia już podczas pierwszej wizyty.