Z roku na rok wzrasta zachorowalność na nowotwory skóry, w tym czerniaka. Choć stanowi on tylko 1- 3% wszystkich nowych przypadków nowotworów skóry, to częstość jego występowania i umieralność z jego powodu wzrastają nieproporcjonalnie szybciej niż w przypadku każdego innego nowotworu złośliwego.

Poza czynnikami genetycznymi (historia rodzinna) znaczącą rolę odgrywają czynniki środowiskowe: intensywne ekspozycje na światło słoneczne oraz poparzenia słoneczne, szczególnie w dzieciństwie. Kolejnym ważnym czynnikiem ryzyka są znamiona skórne – zmiany melanocytowe. Szacuje się, że
osoby, u których występują one licznie wykazują kilkukrotny wzrost ryzyka czerniaka. Podstawową metodą diagnostyki jest szczegółowy wywiad i badanie dermatoskopowe.
Wideodermatoskopia jest precyzyjną metodą diagnostyki nowotworów skóry. Daje również możliwość oceny znamion na przestrzeni czasu pod względem wielkości, brzegów, rozkładu barwnika i symetrii lub asymetrii, a także, co bardzo ważne, pozwala na archiwizację obrazu i porównanie na przestrzeni czasu obserwowanych zmian.


Więcej informacji uzyskasz na stronie: www.znamiona-skórne.pl

Więcej informacji o badaniu znamion skórnych: wideo-dermatoskopia


Badanie wideodermatoskopowe wykonuje doświadczony specjalista, chirurg ogólny, onkolog: dr n. med. Mariusz Krawczyk.

Podczas wizyty oprócz badania lekarz szczegółowo wyjaśni wyniki badania oraz zaproponuje dalsze kompleksowe postępowanie.

Zarezerwuj wizytę już dziś. Wybierz dogodny termin i umów się on-line przez serwis ZnanyLekarz.pl :

Mariusz Krawczyk – ZnanyLekarz.pl


Możesz również uzyskać więcej informacji o badaniach i dostępnych terminach wizyt kontaktując się z rejestracją, tel. 71-728-08-08 .