fbpx

W naszym centrum wykonasz szczepienia przeciw:

— błonica,
— cholera,
— dur brzuszny,
— grypa,
— japońskie zapalenie mózgu,
— kleszczowe zapalenie mózgu,
— krztusiec,
— meningokoki (choroba meningokokowa),
— odra,
— ospa wietrzna,
— polio,
— różyczka,
— świnka,
— tężec,
— wirusowe zapalenie wątroby typu A,
— wirusowe zapalenie wątroby typu B,
— wścieklizna,
— żółta gorączka (żółta febra).

Jak się zaszczepić?

Na wizytę w Centrum Medycyny Podróży możesz umówić się telefonicznie, nr tel.: 71-716-24-82. W godzinach 8:00-20:00 recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu oraz pomoże przygotować się do wizyty.

Krok I : konsultacja lekarska z kwalifikacją do szczepienia.

Oferujemy konsultację specjalisty chorób zakaźnych mającego doświadczenie w medycynie podróży. Podczas konsultacji lekarz:
— zaproponuje obowiązkowe i zalecane szczepienia, dostosowane do celu i charakteru podroży,
— ustali wskazania do profilaktyki malarii, jeśli turysta udaje się w rejon zagrożony tą chorobą,
— na postawie wywiadu lekarskiego i oceny stanu zdrowia zakwalifikuje do szczepienia.

Krok II : wykonanie szczepień.

Podczas jednej wizyty w Centrum Medycznym bezpośrednio po konsultacji specjalisty chorób zakaźnych jest możliwość wykonania szczepienia. Pielęgniarka wykonująca szczepienie poinformuje o sposobie dalszego postępowania, wskaże niepokojące objawy mogące świadczyć o reakcji uczuleniowej.


Szczepienia obowiązkowe – „MUST HAVE”

Szczepienia obowiązkowe dla podróżnych to takie, które musisz wykonać, żeby móc wjechać do danego kraju. Nie jest ich wcale bardzo dużo. Na przykład przed wyjazdem do Angoli, Burundi, Gabonu, Ghany, Gujany Francuskiej, Gujany Bissau, Kamerunu, Kongo, Demokratycznej Republiki Konga, Liberii, Mali, Nigeru, Republiki Środkowej Afryki, Sierra Leone, Togo, Wybrzeża Kości Słoniowej koniecznie należy zaszczepić się na żółtą febrę (żółtą gorączkę). Niektóre kraje (np. Australia, Tajlandia, Wietnam, Laos, Indie, Honduras) także wymagają szczepienia na tę chorobę, gdy przyjeżdżasz do nich bezpośrednio z terenów, gdzie żółta gorączka występuje.
Natomiast jeśli wybierasz się do Arabii Saudyjskiej, Gambii lub Libii obowiązkowo musisz zaszczepić się na meningokoki (zakażenie meningokokowe).

Szczepienia zalecane – „NICE TO HAVE”

W czasie przygotowań do wyjazdu na pewno napotkasz również temat szczepień zalecanych dla podróżujących, czyli takich których nie musisz, choć według zaleceń lekarskich dobrze by było wykonać. Szczepionki na dur brzuszny i WZW A (Wirusowe Zapalenie Wątroby typu A) należą do najczęściej zalecanych, przede wszystkim przed wyjazdem do krajów azjatyckich, południowoamerykańskich i afrykańskich między innym takich, jak: Indie, Chile, Brazylia, Argentyna, Indonezja, Malezja, Malediwy, Turcja, Tunezja, Kenia czy Kuba. Te choroby wiążą się z higieną pokarmową. Dlaczego? Zarazić można się poprzez spożycie zainfekowanego wirusem jedzenia lub wody, a zanieczyszczenia te spowodowane są często brakiem dbania o czystość osób je przygotowujących.
Podróżującym do takich krajów jak: Haiti, Ghana, Kamerun czy Wybrzeże Kości Słoniowej zaleca się dodatkowo przyjęcie leków na malarię.

Dlaczego wybrać Centrum Podróży Premium Clinic?

1. Nasi specjaliści zapewniają kompleksową opiekę zarówno osobom dorosłym jak i dzieciom. Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem.

2. Doświadczony zespół lekarzy specjalistów chorób zakaźnych, pediatrii oraz pielęgniarek pozwoli bezpiecznie przejść cykl szczepień i przygotować się do zagranicznej podróży.

3. Wystawiamy potwierdzenie przeprowadzania szczepień obowiązkowych, tj wpis do Międzynarodowej Książeczki Szczepień, nazywanej „medycznym paszportem podróżnika”.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

5. Dla osób podróżujących samochodem proponujemy dwa parkingi. Parking podziemny na w budynku OVO, wjazd od Alei Słowackiego. Z parkingu należy wjechać windą oznaczoną „OVO Apartamenty” bezpośrednio na piętro III gdzie mieści się Premium Clinic. W pobliżu znajduje się również parking wielopoziomowy w centrum handlowym Galeria Dominikańska. Do budynku wchodzimy wejściem oznaczonym „OVO Apartamenty”.


| konsultacja    | profilaktyka malaryczna    | baza wiedzy o podróżach   | cennik

umawianie wizyt: 71-716-24-82

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty | godziny otwarcia: pon.-pt. 9:00-20:00, sob. 9:00-13:00