Na jakim aparacie wykonać USG?

Ultrasonografia jest obecnie podstawową techniką badania obrazowego stosowaną w placówkach medycznych oraz gabinetach lekarskich, a dobrej jakości ultrasonograf pełni rolę stetoskopu XXI wieku – nie tylko przy wykrywaniu schorzeń, ale głównie w profilaktyce.

Badanie ultrasonograficzne jest całkowicie bezinwazyjną metodą diagnostyki obrazowej. Umożliwia uwidocznienie wielu patologii narządów wewnętrznych – stłuszczenia i zwłóknienia wątroby, zmian takich jak guzy, torbiele oraz wiele innych odstępstw od normy.

Ultrasonografia z wykorzystaniem Dopplera kolorowego dostarcza ważnych informacji na temat przepływu krwi w naczyniach oraz innych strukturach, co pozwala lekarzowi na wychwycenie patologii i wdrożenie odpowiedniego leczenia.


Ultrasonograf Arietta 750 – Fujifilm (dawniej Hitachi Aloka)

To najwyższej klasy ultrasonograf kliniczny o zastosowaniu multidyscyplinarnym – wielonarządowym. Jego funkcje diagnostyczne, moc obrazowa oraz najnowszej generacji głowice ultrasonograficzne – w rękach naszych doświadczonych specjalistów gwarantują Państwu opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

Innowacyjne technologie i funkcje zastosowane w aparacie Arietta 750 to między innymi Carving Imaging – technologia, która uwydatnia granice tkanek, ukazująca najmniejsze szczegóły w obrazie USG. EFocusing to dynamiczne ogniskowanie na całej głębokości obrazowania – poprawia ostrość i wyrazistość obrazów. Automatyczna optymalizacja obrazu oraz spectrum dopplerowskiego przyspiesza pracę radiologa.

Wszystkie unikalne cechy naszego sprzętu diagnostycznego:
— poprawiają możliwości wychwycenia oraz rozpoznania schorzenia, czyniąc badanie bardziej szczegółowym,
— poprawiają poziom i jakość pracy specjalisty, zwiększają bezpieczeństwo i trafność diagnozy,
— skracają czas badania, co ma znaczenie przede wszystkim dla Państwa komfortu, samopoczucia i zdrowia.


Kto wykonuje badania USG w Centrum Medycznym Premium Clinic?

lek. Donata Kuśmierz, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Jej zainteresowania zawodowe oraz największe doświadczenie skupia się na diagnostyce ultrasonograficznej (USG) narządów wewnętrznych i piersi. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Dolnośląskim Ośrodku Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu oraz w lecznictwie ambulatoryjnym. Wykonuje badania USG u osób dorosłych oraz dzieci od 16 roku życia.

dr n. med. Katarzyna Dubińska, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Specjalista z dużym doświadczeniem w diagnostyce ultrasonograficznej (USG). Na co dzień związana z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Dzięki umiejętnościom zdobytym w pracy w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu wykonuje badania dzieci i niemowląt (od urodzenia): jama brzuszna, układ moczowy, tarczyca. Wykonuje również badania USG u osób dorosłych.

lek. Aleksandra Mundyk, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Lekarz specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej z dużym doświadczeniem w diagnostyce ultrasonograficznej. Wykonuje badania układu mięśniowo-stawowego, m. inn. USG stawu skokowego i innych stawów, USG więzadeł. Ma nie tylko solidne umiejętności techniczne, ale także intuicję kliniczną, pozwalającą mu zauważać subtelne niuanse i zmiany, które mogłyby umknąć mniej doświadczonym okiem.

lek. Katarzyna Basałaj, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Lekarz specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej z wieloletnim doświadczeniem klinicznym w wykonywaniu badań USG dorosłych, dzieci oraz USG Doppler. Szczególne zainteresowania Pani Doktor to diagnostyka chorób jamy brzusznej, układu moczowego dorosłych oraz dzieci. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych kursach oraz szkoleniach z zakresu ultrasonografii.


Jak umówić się na badanie?

Na badanie USG w Premium Clinic możesz umówić się telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.
71-716-24-84