fbpx

USG serca

Echo serca (inaczej: USG serca, echokardiografia, ultrasonokardiografia serca) to badanie nieinwazyjne, bezbolesne, wykorzystujące zjawisko ultradźwięków (USG), pozwalające dokonać pomiaru wielkości i pracy komór serca, ocenić budowę i działanie zastawek oraz zdiagnozować wady serca.


Jak umówić się na badanie ECHO serca?

Na badanie w Premium Clinic możesz umówić się telefonicznie, nr tel.: 71-716-24-84. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.
Możesz również wybierać poniżej specjalistę oraz datę i godzinę wizyty. Rezerwacja wizyt on-line odbywa się wyłączenie przez serwis ZnanyLekarz.pl.

Piotr Niewiński – ZnanyLekarz.pl
Adrian Doroszko – ZnanyLekarz.pl
.
Ewa Kruszyńska – ZnanyLekarz.pl

Na jakim aparacie?

Badanie USG (inaczej: echo serca, echokardiografia, ultrasonokardiografia) wykonywane jest na wysokiej klasy aparacie GE Healthcare Vivid 7 należącym do serii produktów przeznaczonych do ultrasonografii sercowo-naczyniowej (Vivid 7). Posiada on zaawansowane funkcje jak: Doppler Tkankowy z analizą jakościową i ilościową Strain, Starain Rate i synchronizacji skurczowej, badania Stress Echo z analizą ilościową z możliwością włączenia badań kontrastowych, w tym z możliwością wykonywania badań z głowicy 3D/4D dla przyspieszenia i uwiarygodnienia akwizycji. Obrazowanie 3-wymiarowe wielopłaszczyznowe, rendering przestrzenny.

Na czym polega badanie?

Echokardiografia jest ono podstawową metodą diagnostyczną w rozpoznawaniu i monitorowaniu wielu schorzeń kardiologicznych.

Badanie nie wymaga szczególnego przygotowania. Wskazana jest wcześniejsza ocena kardiologa i wykonanie spoczynkowego badania EKG. Na badanie należy przynieść wszystkie poprzednie wyniki badań (EKG, USG serca), dotychczasowe konsultacje i karty informacyjne z pobytów szpitalnych.

U niektórych pacjentów konieczne jest powtarzanie badania. Pozwala to na ocenę zmian w czasie, ocenę gojenia się mięśnia serca (np. po zawale) lub na ocenę progresji wad zastawek.

Jakie są wskazania do wykonania USG serca?

Najczęstsze wskazania do wykonania badania obejmują:
— choroba wieńcowa (przebyty zawał mięśnia sercowego),
— wady serca (wrodzone i nabyte) obejmujące zastawki, naczynia krwionośne,
— kardiomiopatie (choroby mięśnia sercowego),
— stan po wszczepieniu zastawek,
— niewydolność mięśnia sercowego,
— szmery serca,
— nadciśnienie tętnicze.

Echokardiografia jest również jednym z elementów diagnostyki
— omdleń,
— duszności,
— nawracającego bólu w klatce piersiowej,
— niektórych zaburzeń rytmu serca.


Specjaliści kardiolodzy w Premium Clinic:

Kardiolodzy Premium Clinic to profesjonaliści z dużym doświadczeniem klinicznym, na stałe współpracujący z wrocławskimi oddziałami kardiologii. Nieustannie pogłębiają swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach zagranicznych i krajowych.
dr hab. n. med. Adrian Doroszko, prof. nadzw. UMW
dr n. med. Piotr Niewiński
lek. Ewa Kruszyńska


Opieka recepcjonistki:

Zapewniamy opiekę recepcjonistki na każdym etapie. Począwszy od telefonicznej rejestracji poprzez pomoc w przygotowaniu się do wizyty w Centrum Medycznym aż po opiekę po zakończonej wizycie u specjalisty. Recepcjonistka służy pomocą także w realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 71-716-24-84

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty
Zapytaj

    * pola wymagane