fbpx

Badanie USG: ECHO serca

Jak umówić się na USG serca (echo serca, echokardiografia, ultrasonokardiografia)?

Na badanie możesz umówić już teraz, wybierz poniżej specjalistę oraz datę i godzinę wizyty. Rezerwacja wizyt on-line odbywa się wyłączenie przez serwis ZnanyLekarz.pl.

Możesz również zarezerwować wizytę telefonicznie, nr tel.: 71-728-08-08. W godzinach 10:00-20:00 recepcjonistka służy pomocą przy wyborze specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.

Piotr Niewiński – ZnanyLekarz.pl
Adrian Doroszko – ZnanyLekarz.pl
Anna Hulok – ZnanyLekarz.pl
Ewa Kruszyńska – ZnanyLekarz.pl

Na jakim aparacie?

Badanie wykonywane jest na wysokiej klasy aparacie GE Healthcare Vivid 7 należącym do serii produktów przeznaczonych do ultrasonografii sercowo-naczyniowej (Vivid 7). Posiada on zaawansowane funkcje jak: Doppler Tkankowy z analizą jakościową i ilościową Strain, Starain Rate i synchronizacji skurczowej, badania Stress Echo z analizą ilościową z możliwością włączenia badań kontrastowych, w tym z możliwością wykonywania badań z głowicy 3D/4D dla przyspieszenia i uwiarygodnienia akwizycji. Obrazowanie 3-wymiarowe wielopłaszczyznowe, rendering przestrzenny.

Na czym polega badanie?

Echokardiografia to badanie nieinwazyjne, bezbolesne, wykorzystujące zjawisko ultradźwięków (USG), pozwalające dokonać pomiaru wielkości i pracy komór serca, ocenić budowę i działanie zastawek oraz zdiagnozować wady serca. Jest ono podstawową metodą diagnostyczną w rozpoznawaniu i monitorowaniu wielu schorzeń kardiologicznych.

Badanie nie wymaga szczególnego przygotowania. Wskazana jest wcześniejsza ocena kardiologa i wykonanie spoczynkowego badania EKG. Na badanie należy przynieść wszystkie poprzednie wyniki badań (EKG, USG serca), dotychczasowe konsultacje i karty informacyjne z pobytów szpitalnych.

U niektórych pacjentów konieczne jest powtarzanie badania. Pozwala to na ocenę zmian w czasie, ocenę gojenia się mięśnia serca (np. po zawale) lub na ocenę progresji wad zastawek.

Jakie są wskazania do wykonania USG serca?

Najczęstsze wskazania do wykonania badania obejmują:
— choroba wieńcowa (przebyty zawał mięśnia sercowego),
— wady serca (wrodzone i nabyte) obejmujące zastawki, naczynia krwionośne,
— kardiomiopatie (choroby mięśnia sercowego),
— stan po wszczepieniu zastawek,
— niewydolność mięśnia sercowego,
— szmery serca,
— nadciśnienie tętnicze.

Echokardiografia jest również jednym z elementów diagnostyki
— omdleń,
— duszności,
— nawracającego bólu w klatce piersiowej,
— niektórych zaburzeń rytmu serca.


Specjaliści kardiolodzy w Premium Clinic:

Kardiolodzy Premium Clinic to profesjonaliści z dużym doświadczeniem klinicznym, na stałe współpracujący z wrocławskimi oddziałami kardiologii. Nieustannie pogłębiają swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach zagranicznych i krajowych.
dr hab. n. med. Adrian Doroszko
dr n. med. Piotr Niewiński
lek. Anna Hulok
lek. Ewa Kruszyńska


Opieka recepcjonistki:

Zapewniamy opiekę recepcjonistki na każdym etapie. Począwszy od telefonicznej rejestracji poprzez pomoc w przygotowaniu się do wizyty w Centrum Medycznym aż po opiekę po zakończonej wizycie u specjalisty. Recepcjonistka służy pomocą także w realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 71-728-08-08

Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
free online course
download huawei firmware
Download WordPress Themes
online free course

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty | godziny otwarcia: pon.-pt. 9:00-20:00, sob. 9:00-14:00