fbpx

BADANIE: Holter ciśnieniowy

Jak umówić się na Holter ciśnieniowy (Holter RR, ABPM, całodobowy pomiar ciśnienia) ?

Na badanie możesz umówić już teraz telefonicznie, nr tel.: 71-728-08-08. W godzinach 10:00-20:00 recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu badania oraz pomoże przygotować się do wizyty. Wykonujemy badania:
— standardowe do 24h,
— rozszerzone do 48h.


Na jakim sprzęcie?

Badanie wykonywane jest przy użyciu najnowocześniejszego rejestratora firmy BTL. Aparat dokonuje pomiaru ciśnienia krwi za pomocą metody oscylometrycznej. Jego kształt i wykonanie odpowiadają światowym standardom. Zastosowany algorytm zapewnia prawidłowość przeprowadzenia badania nawet w trudnych warunkach.

Rejestratory umożliwiają uzyskanie zapisu EKG w najwyższej jakości nawet podczas wysokiej aktywności pacjenta. Obok standardowego zapisu 24h, możliwy jest również przedłużony zapis ciśnienia krwi aż do 48 godzin! Analiza zapisu na platformie BTL CardioPoint® pozwala na określenie rytmu, trendów, oraz wykonanie histogramów i wykresów na podstawie zapisu.


Na czym polega badanie?

Całodobowa rejestracja ciśnienia tętniczego zwana popularnie „holterem ciśnieniowym” polega na wielokrotnych w ciągu całej doby pomiarach ciśnienia tętniczego (co 30 min.). Pozwala to zarejestrować wartości w codziennych warunkach, dzięki czemu można wykryć nieprawidłowe wartości o każdej porze dnia. Jest to badanie nieinwazyjne, bezbolesne wykonywane przez 24h. Jest ono podstawową metodą diagnostyczną w rozpoznawaniu i monitorowaniu leczenia nadciśnienia tętniczego.

Badanie nie wymaga szczególnego przygotowania. Wskazana jest wcześniejsza ocena kardiologa i wykonanie spoczynkowego badania EKG. Na badanie należy przynieść wszystkie poprzednie wyniki badań (EKG, USG serca), dotychczasowe konsultacje i karty informacyjne z pobytów szpitalnych.

U niektórych pacjentów konieczne jest powtarzanie badania lub uzupełnienie zapisu przez 48h.

Jakie są wskazania do wykonania Holtera ciśnieniowego?

Najczęstsze wskazania do wykonania badania obejmują:
— diagnostyka nadciśnienia tętniczego,
— ocenę skuteczności leczenia nadciśnienia,
— szczegółowa ocenę zmian ciśnienia w ciągu doby,
— ocenę ciśnienia tętniczego z uniknięciem efektu „białego fartucha”
— ocenę spadków ciśnienia w nocy (osób starsze, cukrzycy).
Holter jest również jednym z elementów diagnostyki:
— omdleń,
— zasłabnięć.


Umów się na konsultację specjalisty kardiologa aby ocenić wskazania do diagnostyki serca z wykorzystaniem Holtera. Podczas wizyty lekarz szczegółowo zaproponuje kompleksowe postępowanie diagnostyczne.

Adrian Doroszko – ZnanyLekarz.pl

Piotr Niewiński – ZnanyLekarz.pl

Anna Hulok – ZnanyLekarz.pl

Szymon Hulok – ZnanyLekarz.pl

Ewa Kruszyńska – ZnanyLekarz.pl


Opieka recepcjonistki:

Zapewniamy opiekę recepcjonistki na każdym etapie. Począwszy od telefonicznej rejestracji poprzez pomoc w przygotowaniu się do wizyty w Centrum Medycznym aż po opiekę po zakończonej wizycie u specjalisty. Recepcjonistka służy pomocą także w realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 71-728-08-08

Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
free online course
download redmi firmware
Download WordPress Themes Free
udemy paid course free download

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty | godziny otwarcia: pon.-pt. 9:00-20:00, sob. 9:00-14:00