fbpx

Holter ciśnieniowy

Całodobowa rejestracja ciśnienia tętniczego zwana popularnie „holterem ciśnieniowym” (inne nazwy to: Holter RR, ABPM, całodobowy pomiar ciśnienia) polega na wielokrotnych w ciągu całej doby pomiarach ciśnienia tętniczego (co 30 min.). Pozwala to zarejestrować wartości w codziennych warunkach, dzięki czemu można wykryć nieprawidłowe wartości o każdej porze dnia.


Jak umówić się na badanie Holtera ?

Na badanie możesz umówić już teraz telefonicznie: 71-716-24-84. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu badania oraz pomoże przygotować się do wizyty. Wykonujemy badania:
— standardowe 1-dniowe,
— rozszerzone 2-dniowe (na zlecenie lekarza).


Na jakim sprzęcie?

Badanie wykonywane jest przy użyciu najnowocześniejszego rejestratora firmy BTL. Aparat dokonuje pomiaru ciśnienia krwi za pomocą metody oscylometrycznej. Jego kształt i wykonanie odpowiadają światowym standardom. Zastosowany algorytm zapewnia prawidłowość przeprowadzenia badania nawet w trudnych warunkach.

Rejestratory umożliwiają uzyskanie zapisu EKG w najwyższej jakości nawet podczas wysokiej aktywności pacjenta. Obok standardowego zapisu 24h, możliwy jest również przedłużony zapis ciśnienia krwi aż do 48 godzin! Analiza zapisu na platformie BTL CardioPoint® pozwala na określenie rytmu, trendów, oraz wykonanie histogramów i wykresów na podstawie zapisu.


Na czym polega badanie?

Jest to badanie nieinwazyjne, bezbolesne wykonywane przez 24h. Jest ono podstawową metodą diagnostyczną w rozpoznawaniu i monitorowaniu leczenia nadciśnienia tętniczego.

Badanie nie wymaga szczególnego przygotowania. Wskazana jest wcześniejsza ocena kardiologa i wykonanie spoczynkowego badania EKG. Na badanie należy przynieść wszystkie poprzednie wyniki badań (EKG, USG serca), dotychczasowe konsultacje i karty informacyjne z pobytów szpitalnych.

U niektórych pacjentów konieczne jest powtarzanie badania lub uzupełnienie zapisu przez 48h.

Jakie są wskazania do wykonania Holtera ciśnieniowego?

Najczęstsze wskazania do wykonania badania obejmują:
— diagnostyka nadciśnienia tętniczego,
— ocenę skuteczności leczenia nadciśnienia,
— szczegółowa ocenę zmian ciśnienia w ciągu doby,
— ocenę ciśnienia tętniczego z uniknięciem efektu „białego fartucha”,
— ocenę spadków ciśnienia w nocy (osób starsze, cukrzycy).
Holter jest również jednym z elementów diagnostyki:
— omdleń,
— zasłabnięć.


Umów się na konsultację specjalisty kardiologa aby ocenić wskazania do diagnostyki serca z wykorzystaniem Holtera.

Podczas wizyty lekarz szczegółowo zaproponuje kompleksowe postępowanie diagnostyczne.

Adrian Doroszko – ZnanyLekarz.pl

Piotr Niewiński – ZnanyLekarz.pl

Szymon Hulok – ZnanyLekarz.pl

Ewa Kruszyńska – ZnanyLekarz.pl


Opieka recepcjonistki:

Zapewniamy opiekę recepcjonistki na każdym etapie. Począwszy od telefonicznej rejestracji poprzez pomoc w przygotowaniu się do wizyty w Centrum Medycznym aż po opiekę po zakończonej wizycie u specjalisty. Recepcjonistka służy pomocą także w realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 71-716-24-84

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty
Zapytaj

    * pola wymagane