fbpx

BADANIE: Holter EKG

Jak umówić się na Holter EKG?

Na badanie możesz umówić już teraz telefonicznie: 71-728-08-08. W godzinach 9:00-20:00 recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu badania oraz pomoże przygotować się do wizyty. Wykonujemy badania:
— standardowe do 24h (3-kanałowe),
— rozszerzone do 72h (3-kanałowe),
— specjalne 7-kanałowe.


Na jakim sprzęcie?

Badanie wykonywane jest przy użyciu najnowocześniejszego rejestratora firmy BTL. Rejestratory holterowskie 7-kanałowe H600 umożliwiają uzyskanie zapisu EKG w najwyższej jakości nawet podczas wysokiej aktywności pacjenta (np. gwałtownych ruchów). Dzięki temu, zapis EKG jest pozbawiony artefaktów. Obok standardowego zapisu 24h, możliwy jest również przedłużony zapis EKG aż do 7 dni! Analiza zapisu na platformie BTL CardioPoint® pozwala na określenie rytmu, trendów, detekcję skurczów dodatkowych oraz wykonanie histogramów i wykresów na podstawie zapisu.


Na czym polega badanie?

Badanie pracy serca metodą Holtera pozwala rejestrować czynność elektryczną serca w codziennych warunkach, dzięki czemu można wykryć zaburzenia, których nie pokaże ani elektrokardiogram, ani echo serca. Jest to badanie nieinwazyjne, bezbolesne wykonywane przez 24h. Jest ono podstawową metodą diagnostyczną w rozpoznawaniu i monitorowaniu wielu schorzeń kardiologicznych.

Wynik badania pozwala rozpoznać rodzaj arytmii, jej ilość i określić konieczność dalszej diagnostyki. Pomaga również dobrać optymalną farmakoterapię do poszczególnych arytmii. Jest jednym z podstawowych badań, dzięki którym kwalifikuje się pacjenta do wszczepienia m.in. rozrusznika serca.

Badanie nie wymaga szczególnego przygotowania. Wskazana jest wcześniejsza ocena kardiologa i wykonanie spoczynkowego badania EKG. Na badanie należy przynieść wszystkie poprzednie wyniki badań (EKG, USG serca), dotychczasowe konsultacje i karty informacyjne z pobytów szpitalnych.

U niektórych pacjentów konieczne jest powtarzanie badania lub uzupełnienie zapisu przez 72h lub wykonanie zapisu 7-kanałowego.

Jakie są wskazania do wykonania Holtera EKG?

Najczęstsze wskazania do wykonania badania obejmują:
— zaburzenia rytmu serca (kołatania, szybkie bicie serca, nierówne bicie serca),
— blok przewodzenia w sercu (wolna praca serca),
— choroba niedokrwienna serca,
— sprawdzenie pracy wszczepionego rozrusznika serca,
— ocena ryzyka przyszłych incydentów sercowo-naczyniowych.

Holter jest również jednym z elementów diagnostyki:
— omdleń,
— zasłabnięć,
— zawrotów głowy,
— napadów duszności.


Umów się na konsultację specjalisty kardiologa aby ocenić wskazania do diagnostyki serca z wykorzystaniem Holtera. Podczas wizyty lekarz szczegółowo zaproponuje kompleksowe postępowanie diagnostyczne.

Adrian Doroszko – ZnanyLekarz.pl

Piotr Niewiński – ZnanyLekarz.pl

Anna Hulok – ZnanyLekarz.pl

Szymon Hulok – ZnanyLekarz.pl

Ewa Kruszyńska – ZnanyLekarz.pl


Opieka recepcjonistki:

Zapewniamy opiekę recepcjonistki na każdym etapie. Począwszy od telefonicznej rejestracji poprzez pomoc w przygotowaniu się do wizyty w Centrum Medycznym aż po opiekę po zakończonej wizycie u specjalisty. Recepcjonistka służy pomocą także w realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 71-728-08-08

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty | godziny otwarcia: pon.-pt. 9:00-20:00, sob. 9:00-14:00