fbpx

Holter EKG

Badanie pracy serca metodą Holtera pozwala rejestrować czynność elektryczną serca w codziennych warunkach, dzięki czemu można wykryć zaburzenia, których nie pokaże ani elektrokardiogram, ani echo serca. Jest to badanie nieinwazyjne, bezbolesne wykonywane przez 24h. Można również wykonać badanie przedłużone przez 72h.


Jak umówić się na Holter EKG?

Na badanie możesz umówić już teraz telefonicznie: 71-716-24-84. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu badania oraz pomoże przygotować się do wizyty.
Wykonujemy badania:
— standardowe 1-dniowe (3-kanałowe),
— rozszerzone 3-dniowe (3-kanałowe),
— specjalne 7-kanałowe.

Na jakim sprzęcie?

Badanie wykonywane jest przy użyciu najnowocześniejszego rejestratora firmy BTL. Rejestratory holterowskie 7-kanałowe H600 umożliwiają uzyskanie zapisu EKG w najwyższej jakości nawet podczas wysokiej aktywności pacjenta (np. gwałtownych ruchów). Dzięki temu, zapis EKG jest pozbawiony artefaktów. Obok standardowego zapisu 24h, możliwy jest również przedłużony zapis EKG aż do 7 dni! Analiza zapisu na platformie BTL CardioPoint® pozwala na określenie rytmu, trendów, detekcję skurczów dodatkowych oraz wykonanie histogramów i wykresów na podstawie zapisu.


Na czym polega badanie?

Badanie Holtera jest podstawową metodą diagnostyczną w rozpoznawaniu i monitorowaniu wielu schorzeń kardiologicznych. Wynik badania pozwala rozpoznać rodzaj arytmii, jej ilość i określić konieczność dalszej diagnostyki. Pomaga również dobrać optymalną farmakoterapię do poszczególnych arytmii. Jest jednym z podstawowych badań, dzięki którym kwalifikuje się pacjenta do wszczepienia m.in. rozrusznika serca.

Badanie nie wymaga szczególnego przygotowania. Wskazana jest wcześniejsza ocena kardiologa i wykonanie spoczynkowego badania EKG. Na badanie należy przynieść wszystkie poprzednie wyniki badań (EKG, USG serca), dotychczasowe konsultacje i karty informacyjne z pobytów szpitalnych.

U niektórych pacjentów konieczne jest powtarzanie badania lub uzupełnienie zapisu przez 72h lub wykonanie zapisu 7-kanałowego.

Jakie są wskazania do wykonania Holtera EKG?

Najczęstsze wskazania do wykonania badania obejmują:
— zaburzenia rytmu serca (kołatania, szybkie bicie serca, nierówne bicie serca),
— blok przewodzenia w sercu (wolna praca serca),
— choroba niedokrwienna serca,
— sprawdzenie pracy wszczepionego rozrusznika serca,
— ocena ryzyka przyszłych incydentów sercowo-naczyniowych.

Holter jest również jednym z elementów diagnostyki:
— omdleń,
— zasłabnięć,
— zawrotów głowy,
— napadów duszności.


Umów się na konsultację specjalisty kardiologa aby ocenić wskazania do diagnostyki serca z wykorzystaniem Holtera.

Podczas wizyty lekarz szczegółowo zaproponuje kompleksowe postępowanie diagnostyczne.

Adrian Doroszko – ZnanyLekarz.pl

Piotr Niewiński – ZnanyLekarz.pl

Szymon Hulok – ZnanyLekarz.pl

Ewa Kruszyńska – ZnanyLekarz.pl


Opieka recepcjonistki:

Zapewniamy opiekę recepcjonistki na każdym etapie. Począwszy od telefonicznej rejestracji poprzez pomoc w przygotowaniu się do wizyty w Centrum Medycznym aż po opiekę po zakończonej wizycie u specjalisty. Recepcjonistka służy pomocą także w realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 71-716-24-84.

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty
Zapytaj

    * pola wymagane