— w zespołach bólowych kręgosłupa lędźwiowego przy użyciu najnowocześniejszych technik chirurgicznych, ograniczając ingerencję do minimum, unikając użycia implantów,
— w chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa szyjnego, gdzie dzięki wieloletniemu doświadczeniu kwalifikuje do operacji wyłączenie pacjentów bezwzględnie tego wymagających.
— z małego nacięcia skórnego, długości ok. 1cm,
— powodujące minimalny ból okołooperacyjny, nie utrudniający chodzenia,
— mające dobre wyniki leczenia i charakteryzujące się mniejszą ilością powikłań w porównaniu do klasycznej discektomii,
— po których pacjent szybko wraca do aktywności i pracy, okres rekonwalescencji jest krótszy niż po operacjach otwartych.
Operacje endoskopowe stają się złotym standardem leczenia choroby dyskowej kręgosłupa.
Konsultacje specjalistyczne pacjentów z kwalifikacją do leczenia operacyjnego odbywają się w centrach medycznych we Wrocławiu:
— Premium Clinic,
— OVO Medical.
Możesz zarezerwować teraz wizytę w najwygodniejszy sposób, przez stronę internetową. Jeżeli potrzebujesz pilnej konsultacji zadzwoń. Recepcjonistka pomoże znaleźć dogodny termin i powie jak przygotować się do wizyty:
Na pierwszą wizytę proszę zabrać całą dokumentację medyczną. Proszę zabrać wcześniejsze wyniki laboratoryjne, wykonane zdjęcia RTG oraz inne badania obrazowe (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny). Odpowiednie przygotowanie do wizyty pozwala na postawienie rozpoznania oraz przygotowania procesu leczenia już podczas pierwszej wizyty.
Dr Tomasz A. Szczepański jest specjalistą w dziedzinie neurochirurgii. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobywał od roku 2001, gdy rozpoczął pracę w Studenckim Kole Naukowym działającym przy Klinice Neurochirurgii. Po ukończeniu studiów medycznych rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną w Klinice Neurochirurgii Akademii Medycznej we Wrocławiu. W tym czasie uzyskał stopień doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy „Badanie zmian prędkości przepływu krwi metodą TCD na modelu indukowanego nadciśnienia wewnątrzczaszkowego podczas testu infuzyjnego”. W 2012r. ukończył szkolenie specjalizacyjne w Klinice Neurochirurgii.
Przez lata pracy podnosił swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych operacjach kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego. Nabierał doświadczenia i zdobywał umiejętności operacyjne pod nadzorem najlepszych chirurgów. Poznał techniki leczenia operacyjnego kręgosłupa metodami małoinwazyjnymi, metodami endoskopowymi jak również brał udział w dużych operacjach korekcyjnych kręgosłupa z użyciem implantów. Od 2014 roku związany jest ze Szpitalem im. Marciniaka, który od 2015r. zlokalizowany jest przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu-Stabłowicach.
— Szpitalu im. Marciniaka we Wrocławiu przy ul. Fieldorfa, gdzie leczy pacjentów objętych ubezpieczeniem przez Narodowy Fundusz Zdrowia,
— Szpitalu Vratislavia Medica im. Jana Pawła II we Wrocławiu przy ul. Lekarskiej, gdzie prowadzona jest kompleksowa opieka przed i pooperacyjna, w tym rehabilitacja medyczna.