dr n. med. Tomasz Szczepański

– neurochirurg zajmujący się małoinwazyjnym i endoskopowym leczeniem kręgosłupa.


Przeprowadza operacje neurochirurgiczne:

— w zespołach bólowych kręgosłupa lędźwiowego przy użyciu najnowocześniejszych technik chirurgicznych, ograniczając ingerencję do minimum, unikając użycia implantów,
— w chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa szyjnego, gdzie dzięki wieloletniemu doświadczeniu kwalifikuje do operacji wyłączenie pacjentów bezwzględnie tego wymagających.

Wykonuje również operacje kręgosłupa metodami małoinwazyjnymi oraz endoskopowymi:
— z małego nacięcia skórnego, długości ok. 1cm,
— powodujące minimalny ból okołooperacyjny, nie utrudniający chodzenia,
— mające dobre wyniki leczenia i charakteryzujące się mniejszą ilością powikłań w porównaniu do klasycznej discektomii,
— po których pacjent szybko wraca do aktywności i pracy, okres rekonwalescencji jest krótszy niż po operacjach otwartych.


Dr Tomasz Szczepański wykonuje operacje we Wrocławiu, w poniższych szpitalach:

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką we Wrocławiu przy ul. Weigla, gdzie leczy pacjentów objętych ubezpieczeniem przez Narodowy Fundusz Zdrowia,
— Szpital Vratislavia Medica im. Jana Pawła II we Wrocławiu przy ul. Lekarskiej, gdzie prowadzona jest kompleksowa opieka przed i pooperacyjna, w tym rehabilitacja medyczna.


Wizyty w gabinecie, konsultacje.

Konsultacje specjalistyczne pacjentów z kwalifikacją do operacji kręgosłupa odbywają się w centrum medycznym OVO Medical we Wrocławiu. Możesz zarezerwować teraz wizytę w najwygodniejszy sposób, przez stronę internetową. Ponadto, jeżeli potrzebujesz pilnej konsultacji zadzwoń, recepcjonistka pomoże znaleźć dogodny termin i powie jak przygotować się do wizyty:

71-738-75-75

Na pierwszą wizytę proszę zabrać całą dokumentację medyczną. Proszę zabrać wcześniejsze wyniki laboratoryjne, wykonane badania obrazowe na przykład tomografia lub rezonans. Badanie MR kręgosłupa (rezonans magnetyczny kręgosłupa) ma podstawowe znaczenie w diagnostyce, jest konieczne przed każdą operacją kręgosłupa. Należy przynieść na wizytę wszystkie wykonywane dotychczas MR. Podsumowując, odpowiednie przygotowanie do wizyty pozwala na postawienie rozpoznania oraz przygotowania procesu leczenia już podczas pierwszej wizyty.

Tomasz Andrzej Szczepański – ZnanyLekarz.pl

Informacje o specjaliście

Dr Tomasz A. Szczepański jest specjalistą w dziedzinie neurochirurgii. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobywał od roku 2001, gdy rozpoczął pracę w Studenckim Kole Naukowym działającym przy Klinice Neurochirurgii. Po ukończeniu studiów medycznych rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną w Klinice Neurochirurgii Akademii Medycznej we Wrocławiu. W tym czasie uzyskał stopień doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy „Badanie zmian prędkości przepływu krwi metodą TCD na modelu indukowanego nadciśnienia wewnątrzczaszkowego podczas testu infuzyjnego”. W 2012r. ukończył szkolenie specjalizacyjne w Klinice Neurochirurgii.

Przez lata pracy podnosił swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych operacjach kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego. Co więcej nabierał doświadczenia i zdobywał umiejętności operacyjne pod nadzorem najlepszych chirurgów. Poznał techniki leczenia operacyjnego kręgosłupa metodami małoinwazyjnymi, metodami endoskopowymi jak również wykonywał w duże operacje kręgosłupa z użyciem implantów.


Więcej informacji na temat operacji kręgosłupa, w tym o wskazaniach do leczenia oraz o metodach wykonywania operacji dowiesz się w na stronie internetowej:

TomaszSzczepanski.pl