Hepatolog


Co leczy specjalista w poradni hepatologicznej?

Lekarz hepatolog specjalizuje się przede wszystkim w problemach z funkcjonowaniem wątroby, a także pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych.

Konsultacje obejmują najczęściej następujące choroby, problemy medyczne :

 • stłuszczenie wątroby,
 • wirusowe zapalenie wątroby typu B i C,
 • ostre polekowe lub spowodowane substancjami toksycznymi zapalenie wątroby,
 • autoimmunologiczne zapalenie wątroby, zapalenie i niedrożność dróg żółciowych,
 • zaburzenia funkcjonowania wątroby spowodowane chorobą alkoholową,
 • naczyniaki, torbiele i łagodne zmiany nowotworowe w wątrobie,
 • rak wątroby lub dróg żółciowych,
 • dolegliwości ze strony wątroby i dróg żółciowych w czasie ciąży,
 • kamica dróg żółciowych,
 • zakrzepica żył wątrobowych,
 • schorzenia pęcherzyka żółciowego oraz zaburzenia neurologiczne spowodowane nieprawidłowym,
 • funkcjonowaniem wątroby (tak zwana encefalopatia),

Z jakimi problemami pacjenci powinni zgłosić się do hepatologa?

Hepatolog konsultuje pacjentów z takimi dolegliwościami, objawami jak: :

 • przewlekłe zaparcia lub biegunki,
 • nudności i wymioty, zgaga oraz tzw. puste odbijanie,
 • powiększenie wątroby stwierdzane w badaniu USG,
 • objawy żółtaczki mechanicznej (zażółcenie białek oczu, żółtą barwę skóry oraz błony śluzowej jamy ustnej),
 • dolegliwości bólowe po prawej stronie brzucha,

Wizyta profilaktyczna u hepatologa warto powinna odbyć się w przypadku zażywania dużej ilości leków, spożywania nadmiernej ilości alkoholu lub przy rodzinnym obciążeniu genetycznym chorobami wątroby.


Jak umówić się na konsultację?

Na konsultację specjalisty w Premium Clinic możesz łatwo umówić się online przez nasz serwis, wybierając poniżej imię i nazwisko specjalisty. Możesz również zarezerwować wizytę telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84


Jeśli szukasz doświadczonego specjalisty w dziedzinie chorób wątroby, warto zwrócić uwagę na ofertę lekarza specjalisty chorób zakaźnych i hepatologii. Ten wykwalifikowany specjalista dysponuje wiedzą i doświadczeniem, które pozwalają na kompleksową diagnozę i leczenie chorób wątroby. Lekarz specjalizujący się w chorobach wątroby to kluczowy partner w dbaniu o zdrowie wątroby oraz zapobieganiu poważnym schorzeniom, takim jak marskość wątroby czy rak wątrobowokomórkowy. Warto zwrócić uwagę na specjalistę, który stosuje nowoczesne metody diagnostyczne i terapeutyczne, a także który jest otwarty na współpracę i dba o indywidualne potrzeby pacjenta.

Wybierając doświadczonego specjalistę chorób wątroby, zyskujesz pewność, że Twoje zdrowie jest w dobrych rękach.


Jak przygotować się do wizyty u hepatologa?

Na wizytę należy zabrać wszystkie dotychczasowe wynik badań –laboratoryjnych: badania krwi i próby wątrobowe ALT, AST, GGTP i LDH, a także poziom bilirubiny, cholesterol, ferrytyna, amoniak oraz fosfataza zasadowa. Warto zabrać ze sobą wyniki badań obrazowych (USG) jamy brzusznej. W przypadku podejrzenia wirusowego zapalenia wątroby lekarz może zlecić badania wirusowe, takie jak anty-HCV, anty-HAV, badania genetyczne lub biopsję wątroby.


Jak mogę wykonać badanie USG jamy brzusznej?

W Centrum Medycznym Premium Clinic istnieje możliwość wykonania diagnostyki ultrasonograficznej jamy brzusznej. Badania wykonywane są przez doświadczonych ultrasonografistów, specjalistów radiologii i diagnostyki obrazowej. Na badanie USG w Premium Clinic możesz umówić się telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84 badanie USG jamy brzusznej — więcej informacji

Dowiedz się więcej: blog żyj zdrovo.

Tutaj znajdziesz informacje przygotowane dla Ciebie przez naszych specjalistów. To kompendium wiedzy o chorobach i metodach ich leczenia. Ciekawe, obszerne artykuły w wyczerpujący sposób zaspokoją każdą wiedzę i odpowiedzą na wątpliwości. Możemy dowiedzieć się ciekawych informacji nawet o schorzeniach, o jakich dotąd nie słyszeliśmy. Wybierz zagadnienie :
Hormny tarczycy.
Gastrolog dziecięcy.
Fakty i mity o wirusowym zapaleniu wątroby.

Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Lekarze zajmują się leczeniem pełnego spektrum chorób osób dorosłych. Rejterując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (np. diabetolog, endokrynolog).

3. Opieka rejestratorek pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Rejestratorki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

Wykonywane badania diagnostyczne.

Współpracujemy z najlepszymi ośrodkami diagnostycznymi. Nawiązana współpraca stwarza dogodne warunki do kompleksowego leczenia. Współpracują z nami:

Skanmex – centrum medyczne udzielające świadczenia zdrowotne w zakresie diagnostyki obrazowej wykonywanej w tomografie komputerowym oraz rezonansie magnetycznym.

Promyk Słońca – Fundacja wykonująca badanie elektrofizjologiczne z zakresu elektromiografii.


LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty