window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-117913826-1'); gtag('config', 'G-G0Q1DBCP46'); function gtag_report_conversion(url) { var callback = function () { if (typeof(url) != 'undefined') { window.location = url; } }; gtag('event', 'conversion', { 'send_to': 'AW-807499505/xUiYCICojJcBEPHthYED', 'event_callback': callback }); return false; } !function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '1897214360327253'); fbq('track', 'PageView');

Hepatolog


Co leczy specjalista w poradni hepatologicznej?

Lekarz hepatolog specjalizuje się przede wszystkim w problemach z funkcjonowaniem wątroby, a także pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych.

Konsultacje obejmują najczęściej następujące choroby, problemy medyczne :

 • stłuszczenie wątroby,
 • wirusowe zapalenie wątroby typu B i C,
 • ostre polekowe lub spowodowane substancjami toksycznymi zapalenie wątroby,
 • autoimmunologiczne zapalenie wątroby, zapalenie i niedrożność dróg żółciowych,
 • zaburzenia funkcjonowania wątroby spowodowane chorobą alkoholową,
 • naczyniaki, torbiele i łagodne zmiany nowotworowe w wątrobie,
 • rak wątroby lub dróg żółciowych,
 • dolegliwości ze strony wątroby i dróg żółciowych w czasie ciąży,
 • kamica dróg żółciowych,
 • zakrzepica żył wątrobowych,
 • schorzenia pęcherzyka żółciowego oraz zaburzenia neurologiczne spowodowane nieprawidłowym,
 • funkcjonowaniem wątroby (tak zwana encefalopatia),

Z jakimi problemami pacjenci powinni zgłosić się do hepatologa?

Hepatolog konsultuje pacjentów z takimi dolegliwościami, objawami jak: :

 • przewlekłe zaparcia lub biegunki,
 • nudności i wymioty, zgaga oraz tzw. puste odbijanie,
 • powiększenie wątroby stwierdzane w badaniu USG,
 • objawy żółtaczki mechanicznej (zażółcenie białek oczu, żółtą barwę skóry oraz błony śluzowej jamy ustnej),
 • dolegliwości bólowe po prawej stronie brzucha,

Wizyta profilaktyczna u hepatologa warto powinna odbyć się w przypadku zażywania dużej ilości leków, spożywania nadmiernej ilości alkoholu lub przy rodzinnym obciążeniu genetycznym chorobami wątroby.


Jak umówić się na konsultację?

Na konsultację specjalisty w Premium Clinic możesz łatwo umówić się online przez nasz serwis, wybierając poniżej imię i nazwisko specjalisty. Możesz również zarezerwować wizytę telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84


Jeśli szukasz doświadczonego specjalisty w dziedzinie chorób wątroby, warto zwrócić uwagę na ofertę lekarza specjalisty chorób zakaźnych i hepatologii. Ten wykwalifikowany specjalista dysponuje wiedzą i doświadczeniem, które pozwalają na kompleksową diagnozę i leczenie chorób wątroby. Lekarz specjalizujący się w chorobach wątroby to kluczowy partner w dbaniu o zdrowie wątroby oraz zapobieganiu poważnym schorzeniom, takim jak marskość wątroby czy rak wątrobowokomórkowy. Warto zwrócić uwagę na specjalistę, który stosuje nowoczesne metody diagnostyczne i terapeutyczne, a także który jest otwarty na współpracę i dba o indywidualne potrzeby pacjenta.

Wybierając doświadczonego specjalistę chorób wątroby, zyskujesz pewność, że Twoje zdrowie jest w dobrych rękach.


Jak przygotować się do wizyty u hepatologa?

Na wizytę należy zabrać wszystkie dotychczasowe wynik badań –laboratoryjnych: badania krwi i próby wątrobowe ALT, AST, GGTP i LDH, a także poziom bilirubiny, cholesterol, ferrytyna, amoniak oraz fosfataza zasadowa. Warto zabrać ze sobą wyniki badań obrazowych (USG) jamy brzusznej. W przypadku podejrzenia wirusowego zapalenia wątroby lekarz może zlecić badania wirusowe, takie jak anty-HCV, anty-HAV, badania genetyczne lub biopsję wątroby.


Jak mogę wykonać badanie USG jamy brzusznej?

W Centrum Medycznym Premium Clinic istnieje możliwość wykonania diagnostyki ultrasonograficznej jamy brzusznej. Badania wykonywane są przez doświadczonych ultrasonografistów, specjalistów radiologii i diagnostyki obrazowej. Na badanie USG w Premium Clinic możesz umówić się telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84 badanie USG jamy brzusznej — więcej informacji

Dowiedz się więcej: blog żyj zdrovo.

Tutaj znajdziesz informacje przygotowane dla Ciebie przez naszych specjalistów. To kompendium wiedzy o chorobach i metodach ich leczenia. Ciekawe, obszerne artykuły w wyczerpujący sposób zaspokoją każdą wiedzę i odpowiedzą na wątpliwości. Możemy dowiedzieć się ciekawych informacji nawet o schorzeniach, o jakich dotąd nie słyszeliśmy. Wybierz zagadnienie :
Hormny tarczycy.
Gastrolog dziecięcy.
Fakty i mity o wirusowym zapaleniu wątroby.

Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Lekarze zajmują się leczeniem pełnego spektrum chorób osób dorosłych. Rejterując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (np. diabetolog, endokrynolog).

3. Opieka rejestratorek pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Rejestratorki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

Wykonywane badania diagnostyczne.

Współpracujemy z najlepszymi ośrodkami diagnostycznymi. Nawiązana współpraca stwarza dogodne warunki do kompleksowego leczenia. Współpracują z nami:

Skanmex – centrum medyczne udzielające świadczenia zdrowotne w zakresie diagnostyki obrazowej wykonywanej w tomografie komputerowym oraz rezonansie magnetycznym.

Promyk Słońca – Fundacja wykonująca badanie elektrofizjologiczne z zakresu elektromiografii.


LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag("consent", "default", { ad_storage: "denied", ad_user_data: "denied", ad_personalization: "denied", analytics_storage: "denied", functionality_storage: "denied", personalization_storage: "denied", security_storage: "granted", wait_for_update: 2000, }); gtag("set", "ads_data_redaction", true); gtag("set", "url_passthrough", true);