Chirurg


Co leczy specjalista w poradni chirugiczno-onkologicznej?

Chirurg onkolog jest jednym ze specjalistów, którzy zajmują się pacjentem z chorobą nowotworową lub z podejrzeniem choroby nowotworowej. Posiada zarówno umiejętności chirurgiczne jak i szeroką wiedzę obejmującą wszystkie aspekty leczenia onkologicznego – profilaktykę, diagnostykę i leczenie. Z uwagi na szeroką wiedzę o procesie chorobowym, dostępnych terapiach chirurg onkolog ma doświadczenie i wiedzę, aby skoordynować opiekę nad pacjentem w sposób wielodyscyplinarny.

Konsultacje obejmują najczęściej następujące choroby, problemy medyczne:

  • nowotwór skóry, czerniak,
  • nowotwór sutka,
  • nowotwór piersi,
  • nowotwór jelita grubego,

Z jakimi problemami należy zgłosić się do chiurga?

Chirurdzy onkologiczni konsultują pacjentów z takimi dolegliwościami, objawami jak:

  • zmiany barwnikowe (pieprzyki, znamiona i inne) na skórze,
  • guz w powłokach (na skórze lub w tkankach pod skórą),
  • powiększone węzły chłonne, utrzymujące się stany gorączkowe,
  • guz w piersi,
  • obecność świeżej krwi lub/i śluzu w stolcu, czarne stolce, naprzemienne biegunki i zaparcia, długo utrzymujące się zaparcia,
  • niespecyficzne bóle w obrębie jamy brzusznej,

Jak umówić się na konsultację?

Na konsultację specjalisty w Premium Clinic możesz łatwo umówić się online przez nasz serwis, wybierając poniżej imię i nazwisko specjalisty. Możesz również zarezerwować wizytę telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.
71-716-24-84

Lekarze konsultujący pacjentów do doświadczona kadra specjalistów, cechująca się dobą komunikacją oraz indywidualnym podejściem do pacjenta. Do grupy specjalistów chirurgii Premium Clinic należą:

dr n. med. Mariusz Krawczyk – chirurg onkologiczny

Mariusz Krawczyk – ZnanyLekarz.pl

dr n. med. Sebastian Bałasz -chirurg ogólny

Sebastian Bałasz – ZnanyLekarz.pl


Jakie badania można wykonać na wizycie?

W trakcie wizyty możliwa jest ocena wideodematoskopowa znamion i zmian skórnych.
Wideodermatoskopia to badanie podczas którego za pomocą medycznej kamery wideo, wykonujemy zdjęcia przeglądowe skóry w celu zlokalizowania podejrzanych o czerniaka znamion. Następnie, cyfrowym dermoskopem o wysokiej precyzji chirurg wykonuje zdjęcia znamionom znajdującym się w grupie ryzyka. Są one następnie mierzone, poddane analizie i porównaniu z wcześniejszymi obrazami, wykonanymi podczas regularnych badań Wszystkie wyniki umieszczone są w bazie, co umożliwia wykrycie nawet najmniejszych różnic!. W trakcie bezbolesnego badania pacjent może śledzić przebieg procedury na ekranie monitora.
W trakcie wizyty możliwe jest wykonania badania USG zmiany podskórnej.
Badanie USG to nieinwazyjne badanie, które pozwala ocenić wielkość, kształt, położenie zmiany podskórnej. Ponadto możliwa jest ocena torbieli, guzków, ropni, krwiaków, zmian zapalnych, złogów, kamieni.
Badanie wykonywane jest przez chirurga na wizycie.

Jak przygotować się do wizyty u chirurga?

Na pierwszą wizytę należy zabrać całą dokumentację medyczną, karty informacyjne z pobytów szpitalnych. Do najczęściej wymaganych badań uzupełniających należą: wyniki badań laboratoryjnych, wyniki badań obrazowych (USG jamy brzusznej, piersi, tarczycy lub wyniki TK, MR). Wyniki badań obrazowych należy zabrać w formie opisu oraz płyty CD.
W Centrum Medycznym Premium Clinic istnieje możliwość wykonania diagnostyki ultrasonograficznej powłok, jamy brzusznej, tarczycy, piersi. Chirurg onkolog wykonuje również badanie wideodermatoskopowe w celu precyzyjnej oceny i analizy zmian skórnych.


Dowiedz się więcej: blog żyj zdrovo.

Tutaj znajdziesz informacje przygotowane dla Ciebie przez naszych specjalistów. To kompendium wiedzy o chorobach i metodach ich leczenia. Ciekawe, obszerne artykuły w wyczerpujący sposób zaspokoją każdą wiedzę i odpowiedzą na wątpliwości. Możemy dowiedzieć się ciekawych informacji nawet o schorzeniach, o jakich dotąd nie słyszeliśmy. Wybierz zagadnienie :
Poradnia dermatologiczna.
Usługi medycyny estetycznej.
Jak leczyć nadpotliwość pach?
Poradnia diabetologiczna.

Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Lekarze zajmują się leczeniem pełnego spektrum chorób centralnego i obwodowego układu nerwowego u dzieci. Rejterując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (np. diabetolog, endokrynolog).

3. Opieka rejestratorek pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Rejestratorki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

Wykonywane badania diagnostyczne.

Współpracujemy z najlepszymi ośrodkami diagnostycznymi. Nawiązana współpraca stwarza dogodne warunki do kompleksowego leczenia. Współpracują z nami:

Scanmex – centrum medyczne udzielające świadczenia zdrowotne w zakresie diagnostyki obrazowej wykonywanej w tomografie komputerowym oraz rezonansie magnetycznym.

Promyk Słońca – Fundacja wykonująca badanie elektrofizjologiczne z zakresu elektromiografii.


LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty