Neurochirurg

Co leczymy?

Neurochirurdzy udzielają porad i konsultacji specjalistycznych z zakresu diagnostyki i leczenia pacjentów. Ponadto ustalają wskazania do leczenia operacyjnego. Kontynuują również leczenie po zakończonej hospitalizacji i po zabiegach operacyjnych. Konsultacje obejmują następujące choroby, problemy medyczne:

 • Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa z wypuklinami i przepuklinami dysków, stenozą kanału kręgowego, kręgozmykiem, niestabilnością kręgosłupa,
 • Choroby nowotworowe układu nerwowego jak guz mózgu łagodne oraz złośliwe, w tym oponiaki, glejaki, gwiaździaki, guzy przysadki mózgowej oraz guzy przerzutowe z innych narządów. Ponadto łagodne i złośliwe guzy rdzenia kręgowego,
 • Guzy nowotworowe oraz łagodne zmiany rozrostowe kręgosłupa,
 • Choroby naczyniowe mózgu z tętniakami, naczyniakami tętniczo-żylnymi, naczyniakami jamistymi oraz naczyniakami żylnymi, przetokami oponowymi,
 • Zmiany pourazowe kręgosłupa ze złamaniami kręgów,
 • Złamania osteoporotyczne kręgów z obniżeniem ich wysokości,
 • Zmiany pourazowe głowy z krwawieniami wewnątrzczaszkowymi
 • Choroby obwodowego układu nerwowego w tym zespoły uciskowe jak „zespół cieśni nadgarstka” oraz mononeuropatie
 • Zmiany pourazowe nerwów obwodowych
 • Choroba Parkinsona z kwalifikacją do metod stymulacyjnych,
 • Kompleksowa diagnostyka zespołów bólowych kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego
 • Diagnostyka i leczenie bólu kończyn przy udziale specjalistów innych dziedzin jak: neurologia, ortopedia i traumatologia narządu ruchu,
 • Prewencja schorzeń neurochirurgicznych i ich powikłań, edukacja zdrowotna.

Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Lekarze zajmują się leczeniem pełnego spektrum chorób centralnego i obwodowego układu nerwowego u osób dorosłych jak i dzieci. Rejterując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Neurochirurdzy kwalifikują pacjentów do zabiegów i operacji wykonywanych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego oraz procedur komercyjnych wykonywanych odpłatnie. Zapewniają także kompleksową opiekę medyczną i leczenie w okresie przed- i pooperacyjnym.

3. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (neurolog, neuropsycholog, ortopeda, chirurg-onkolog).

4. Opieka rejestratorek pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Rejestratorki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich.

Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

Kto konsultuje pacjentów?

Dr n. med. Artur Weiser pracujący w Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu (zobacz więcej…)
Dr n. med. Jowita Woźniak pracująca w Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu (zobacz więcej…)
Dr n. med. Tomasz Szczepański pracujący w Klinicznym Oddziale Neurochirurgii IV Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu (zobacz więcej…)

Jak umówić się na wizytę?

Zapraszamy do rezerwacji telefonicznej wizyt: 71-716-24-84. Recepcjonistka pomoże znaleźć dogodny termin oraz przygotować się do wizyty.

Możesz również zarezerwować wizytę już teraz przez serwis ZnanyLekarz.pl:

Tomasz Andrzej Szczepański – ZnanyLekarz.pl
Artur Weiser – ZnanyLekarz.pl
Jowita Woźniak – ZnanyLekarz.pl

Na pierwszą wizytę proszę zabrać całą dokumentację medyczną związaną nie tylko z dolegliwościami neurochirurgicznymi. Proszę zabrać wyniki oraz płyty CD wykonanych zdjęć RTG oraz innych badań obrazowych (tomografia, rezonans). Odpowiednie przygotowanie do wizyty pozwala na postawienie rozpoznania oraz przygotowania procesu leczenia już podczas pierwszej wizyty.

Wykonywane badania diagnostyczne.

Współpracujemy z najlepszymi ośrodkami diagnostycznymi. Nawiązana współpraca stwarza dogodne warunki do kompleksowego leczenia. Współpracują z nami:

Scanmex – centrum medyczne udzielające świadczenia zdrowotne w zakresie diagnostyki obrazowej wykonywanej w tomografie komputerowym oraz rezonansie magnetycznym.

Promyk Słońca – Fundacja wykonująca badanie elektrofizjologiczne z zakresu elektromiografii.


Szukasz informacji na temat kręgosłupa, diagnozowania i metod leczenia?

Choroby kręgosłupa mogą wpłynąć na każdy aspekt Twojego życia, od codziennych czynności po Twoje ogólne samopoczucie. Nasz blog jest dedykowany tematyce kręgosłupa i wszystkiemu, co z nim związane. Przeczytaj najnowsze badania, opinie ekspertów i historie osób, które poradziły sobie z problemami kręgosłupa. Poznaj praktyczne porady dotyczące ćwiczeń, diety i stylu życia, które pomogą Ci dbać o zdrowie Twojego kręgosłupa.

blog: Żyj Zdrovo

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty