Medycyna Podróży


Co leczy specjalista w Poradni Medycyny Podróży?

W ramach konsultacji z medycyny podróży udzielane są porady uwzględniające trasę podróży i jej charakter (aktywny wypoczynek, rekreacja, sporty ekstremalne), planowaną datę wyjazdu (klimat, pogoda), rodzaj zakwaterowania. Zalecenia dotyczące profilaktyki malarycznej oraz szczepień profilaktycznych biorą pod uwagę stan pacjenta, jego choroby współistniejące, alergie.

Podczas udzielania porady lekarz przekaże Państwu wiedzę na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej na świecie oraz obowiązujących wytycznych i regulacji WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) i CDC (Centrum Kontroli i Prewencji Chorób) w zakresie profilaktyki w podróży.

Medycyna Podróży Dzieci

Podróżowanie z dziećmi staje się coraz popularniejsze. Wyjazdy takie wymagają szczególnie precyzyjnego zaplanowania i zachowania szczególnych środków ostrożności w miejscu docelowym. Również apteczka małego podróżnika powinna być dobrze zaopatrzona poza lekami w kremy przeciwsłoneczne i repelenty przeciw owadom. Priorytetem powinien być komfort i bezpieczeństwo podróżowania, szczepienia ochronne, profilaktyka i leczenie biegunek podróżnych.

W ramach Centrum Medycyny Podróży Premium Clinic przygotowujemy do wyjazdów całe rodziny.

Oferujemy konsultacje z zakresu medycyny podróży dla dorosłych, dzieci i całych rodzin. Dzięki współpracy z dr Agnieszką Matkowską Kocjan – pediatrą i lekarzem chorób zakaźnych możemy przygotować do wyjazdu w niemal każdy zakątek świata również bardzo małych podróżników. To co nas wyróżnia wśród innych centrów medycyny podróży to możliwość kwalifikacji i wykonanie szczepienia podczas jednej wizyty w centrum.

Szanujemy Twój czas.


Więcej informacji o szczepieniach przed podróżą zagraniczną znajdziesz tutaj : Centrum Medycyny Podróży


LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty