Gastrolog dziecięcy


Co leczy specjalista w poradni gastrologicznej dla dzieci?

Specjalista gastroenterolog dziecięcy zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń przewodu pokarmowego u dzieci.

Gastrolodzy dziecięcy udzielają porad i konsultacji specjalistycznych z zakresu diagnostyki i leczenia pacjentów do 18 roku życia. Kontynuują również leczenie po zakończeniu diagnostyki i leczenia szpitalnego.

Konsultacje obejmują najczęściej następujące choroby, problemy medyczne:

 • choroba refluksowa przełyku, zaburzenia połykania, zwężenia przełyku, bóle brzucha,
 • choroba wrzodowa, zakażenie Helicobacter pylori, celiakia, alergie i nietolerancje pokarmowe,
 • choroby czynnościowe w tym czynnościowe bóle brzucha oraz zespół jelita drażliwego,
 • choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, przewlekła biegunka,
 • zaburzenia wzrostu,
 • zaparcie, nietrzymanie stolca,
 • choroba Hirschsprunga,
 • otyłość.

Z jakimi problemami pacjenci powinni zgłosić się do gastrologa dziecięcego?

Gastrolodzy konsultują pacjentów z takimi dolegliwościami, objawami jak:

 • kolka jelitowa u niemowlęcia,
 • bóle brzucha, wzdęcia, słychać u głośne/nadmierne odgłosy przelewania się treści żołądkowo-jelitowej,
 • pieczenie w przełyku i gardle,
 • wymioty,
 • zaparcia,
 • utrata wagi.
.
.

Jak umówić się na konsultację?

Na konsultację specjalisty w Premium Clinic możesz łatwo umówić się online przez nasz serwis, wybierając poniżej imię i nazwisko specjalisty. Możesz również zarezerwować wizytę telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84

Poniżej prezentujemy listę doświadczonych gastrologów dziecięcych, którzy posiadają szereg zalet wynikających z ich wieloletniego doświadczenia. Ich doświadczenie pozwala na podejście do każdego przypadku z wyczuciem i empatią, które są kluczowe w pracy z młodymi pacjentami. Co więcej, mają oni bogate doświadczenie w komunikacji zarówno z dziećmi, jak i ich rodzicami, co pomaga w zrozumieniu i przekazywaniu informacji medycznych w sposób zrozumiały i wspierający. Wreszcie, doświadczeni gastrologowie dziecięcy konsultujący w Premium Clinic są na bieżąco z najnowszymi badaniami i postępami w swojej dziedzinie, co pozwala im na stosowanie najnowocześniejszych metod leczenia.
Do grupy specjalistów w Centrum Medycznym Premium Clinic we Wrocławiu należą:

dr n. med. Agnieszka Borys-Iwanicka
Agnieszka Borys-Iwanicka – ZnanyLekarz.pl
lek. Katarzyna Wielgos
Katarzyna Wielgos – ZnanyLekarz.pl
dr n. med. Artur Rycyk
Artur Rycyk – ZnanyLekarz.pl

Jak przygotować się do wizyty u gastrologa dziecięcego?

Pacjenci, którzy nie ukończyli 18 roku życia mogą skorzystać ze świadczeń medycznych wyłącznie w obecności przedstawiciela ustawowego (rodzica lub opiekuna prawnego). Na wizytę należy koniecznie zabrać książeczka zdrowia dziecka.

Na pierwszą wizytę należy zabrać całą dokumentację medyczną, karty informacyjne z pobytów szpitalnych. Do najczęściej wymaganych badań uzupełniających należą: wyniki badań laboratoryjnych, badanie ogólne i posiew moczu, USG jamy brzusznej i lub układu moczowego jeżeli było wykonane. Wyniki badań obrazowych należy zabrać w formie opisu oraz płyty CD.


Jak mogę wykonać badanie USG jamy brzusznej u dziecka?

W Centrum Medycznym Premium Clinic istnieje możliwość wykonania diagnostyki ultrasonograficznej jamy brzusznej. Badania wykonywane są przez doświadczonych ultrasonografistów, specjalistów radiologii i diagnostyki obrazowej. Na badanie USG w Premium Clinic możesz umówić się telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84 USG jamy brzusznej dziecka — więcej informacji

Dowiedz się więcej: blog żyj zdrovo.

Tutaj znajdziesz informacje przygotowane dla Ciebie przez naszych specjalistów. To kompendium wiedzy o chorobach i metodach ich leczenia. Ciekawe, obszerne artykuły w wyczerpujący sposób zaspokoją każdą wiedzę i odpowiedzą na wątpliwości. Możemy dowiedzieć się ciekawych informacji nawet o schorzeniach, o jakich dotąd nie słyszeliśmy. Wybierz zagadnienie :
Objawy alergii na mleko białka krowiego
Najczęstrze przyczyny zaparć.
Endokrynolog dziecięcy
Nefrolog dziecięcy

Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Lekarze zajmują się leczeniem pełnego spektrum chorób u dzieci. Rejterując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (np. diabetolog, endokrynolog).

3. Opieka rejestratorek pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Rejestratorki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

Wykonywane badania diagnostyczne.

Współpracujemy z najlepszymi ośrodkami diagnostycznymi. Nawiązana współpraca stwarza dogodne warunki do kompleksowego leczenia. Współpracują z nami:

Scanmex – centrum medyczne udzielające świadczenia zdrowotne w zakresie diagnostyki obrazowej wykonywanej w tomografie komputerowym oraz rezonansie magnetycznym.

Promyk Słońca – Fundacja wykonująca badanie elektrofizjologiczne z zakresu elektromiografii.


LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty