Endokrynolog

Nasz zespół endokrynologów stanowią doświadczeni lekarze, również adiunkci Kliniki Endokrynologii we Wrocławiu. Zapewniają oni kompleksową opiekę, obejmującą diagnostykę i leczenie zaburzeń endokrynologicznych, w tym chorób przysadki, tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, nadciśnienia wtórnego oraz zaburzeń miesiączkowania.
Lekarze wykonują również badanie ultrasonograficzne gruczołu tarczowego, które jest uważane za złoty standard w diagnostyce chorób tarczycy. USG tarczycy znajduje zastosowanie również w monitorowaniu leczenia oraz jest pomocne w prawidłowym wykonaniu biopsji gruczołu tarczowego.

Zespół specjalistów endokrynologów konsultujących osoby dorosłe w Premium Clinic:

dr n. med. Joanna Syrycka dr n. med. Łukasz Mizera dr n. med. Aleksandra Jawiarczyk-Przybyłowska


W Premium Clinic wykonywane są również biopsje tarczycy. Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana (BACC) to badanie polegające na nakłuciu guzka tarczycy w celu pobrania komórek do badania histopatologicznego. Miejsce nakłucia wyznaczane jest pod kontrolą USG, co pozwala precyzyjnie pobrać materiał. Materiał jest następnie wysyłany do oceny doświadczonego patomorfologa.

Zobacz więcej biopsja tarczycy


Dzieci konsultuje doświadczony klinicysta, endokrynolog i diabetolog dziecięcy, dr Magdalena Bosak-Prus. W 2014 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Członkini Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej.

Zobacz więcej endokrynolog dziecięcy


LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty
Zapytaj

    * pola wymagane