Angiolog


Co leczy specjalista w poradni chorób naczyń?

Angiolog zajmuje się szeroką diagnostyką oraz leczeniem nieoperacyjnym chorób naczyń krwionośnych (tętnic i żył), a także leczeniem stopy cukrzycowej, tętniaków rzekomych, obrzęku chłonnego.

Konsultacje obejmują najczęściej następujące choroby, problemy medyczne:

 • niewydolność żylna kończyn dolnych,
 • zakrzepica żył głębokich,
 • choroby żył w ciąży,
 • owrzodzenia żylne goleni,
 • zespół pozakrzepowy,
 • malformacje żylne,
 • zwężenia i niedrożności tętnic, które mogą prowadzić do udarów,
 • nowotwory układu naczyniowego,
 • tętniaki (zapalenie aorty piersiowej, brzusznej, naczyń trzewnych),
 • niedokrwienie kończyn,
 • zespół Raynauda.

Z jakimi problemami pacjenci powinni zgłosić się do poradni chorób naczyń?

 • gdy zauważysz obrzęki kończyn górnych i dolnych, zwłaszcza nasilające się wieczorami ,
 • jeśli zmagasz się z przewlekłymi, uciążliwymi bólami nóg, uczuciem ich obrzmienia i ciężkości,
 • jeśli na skórze kończyn dolnych pojawiły się przebarwienia, zaczerwienie,
 • jeśli zauważasz na nogach coraz liczniejsze pękające naczynka (tzw. pajączki),
 • gdy dokuczają Ci skurcze łydek,
 • gdy dokuczają Ci skurcze łydek,
.
.

Jak umówić się na konsultację?

Na konsultację specjalisty w Premium Clinic możesz łatwo umówić się online przez nasz serwis, wybierając poniżej imię i nazwisko specjalisty. Możesz również zarezerwować wizytę telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84


W Premium Clinic konsultuje specjalistka angiolog dr n. med. Justyna Drelichowska. Doświadczenie zawodowe zdobyła w latach 2007 – 2019 na Oddziale Angiologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, w tym czasie zajmowała się leczeniem pacjentów zarówno w lecznictwie szpitalnym, jak i ambulatoryjnym. Przeprowadza pełną diagnostykę ultrasonograficzną układu naczyniowego: badania USG DOPPLER naczyń dogłowowych oraz tętnic i żył kończyn górnych i dolnych. Konsultuje osoby dorosłe, konsultuje również dzieci w każdym wieku.

dr n. med. Justyna Drelichowska – więcej informacji

Jak przygotować się do wizyty u angiologa?

Na pierwszą wizytę należy zabrać całą dokumentację medyczną, karty informacyjne z pobytów szpitalnych. Do najczęściej wymaganych badań uzupełniających należą: wyniki badań laboratoryjnych, badania obrazowe USG DOPPLEROWSKIE jeśli były wykonywane.
Podczas wizyty w poradni angiologicznej lekarz angiolog przeprowadzi szczegółowy wywiad z pacjentem oraz przeanalizuje jego dotychczasowe wyniki badań. Następnie podejmie decyzję dotyczącą dalszego postępowania diagnostycznego.


Jak mogę wykonać badanie USG Doppler?

W Centrum Medycznym Premium Clinic istnieje możliwość wykonania diagnostyki ultrasonograficznej naczyń (badanie dopplerowskie). Badania wykonywane są przez doświadczonych ultrasonografistów, specjalistów radiologii i diagnostyki obrazowej oraz specjalistów angiologi. Na badanie USG w Premium Clinic możesz umówić się telefonicznie. Recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu, specjalisty wykonującego badanie oraz pomoże przygotować się do wizyty.

71-716-24-84 badanie USG Doppler — więcej informacji

Dowiedz się więcej: blog żyj zdrovo.

Tutaj znajdziesz informacje przygotowane dla Ciebie przez naszych specjalistów. To kompendium wiedzy o chorobach i metodach ich leczenia. Ciekawe, obszerne artykuły w wyczerpujący sposób zaspokoją każdą wiedzę i odpowiedzą na wątpliwości. Możemy dowiedzieć się ciekawych informacji nawet o schorzeniach, o jakich dotąd nie słyszeliśmy. Wybierz zagadnienie :
Kriochirurgia zmian skórnych.
Trądzik różowaty.
Badania USG.

Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Lekarze zajmują się leczeniem pełnego spektrum chorób osób dorosłych. Rejterując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (np. diabetolog, endokrynolog).

3. Opieka rejestratorek pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Rejestratorki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

Wykonywane badania diagnostyczne.

Współpracujemy z najlepszymi ośrodkami diagnostycznymi. Nawiązana współpraca stwarza dogodne warunki do kompleksowego leczenia. Współpracują z nami:

Scanmex – centrum medyczne udzielające świadczenia zdrowotne w zakresie diagnostyki obrazowej wykonywanej w tomografie komputerowym oraz rezonansie magnetycznym.

Promyk Słońca – Fundacja wykonująca badanie elektrofizjologiczne z zakresu elektromiografii.


LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty