dr n. med. Tomasz Szczepański

specjalista neurochirurg, chirurg kręgosłupa

Tomasz Andrzej Szczepański – ZnanyLekarz.pl

Doktor Szczepański pracuje we Wrocławiu, specjalizuje się w operacjach zespołów bólowych kręgosłupa metodami endoskopowymi. Ponadto operuje pacjentów z guzami mózgu pierwotnymi i wtórnymi ze szczególnym uwzględnieniem metod małoinwazyjnych, z użyciem nowoczesnych narzędzi chirurgicznych jak neuronawigacja.

Uczestnik wielu kursów i szkoleń zarówno zagranicznych jak i krajowych. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez spotkania i wymianę doświadczeń z neurochirurgami z ośrodków europejskich i krajowych.

Prowadzi leczenie pacjentów ubezpieczonych w NFZ oraz prywatnie. Obejmuje opieką pacjentów z Polski oraz z zagranicy. Konsultuje wyłącznie osoby dorosłe.

Leczone choroby, problemy zdrowotne:
– ból kręgosłupa, dyskopatia, kręgozmyk, stenoza, choroba zwyrodnieniowa,
– urazy i złamania kręgosłupa,
– guz mózgu, oponiak, glejak,
– malformacja naczyniowa, tętniak.

Stosowane metody operacji w zakresie kręgosłupa:
discektomia, odbarcznie, stabilizacja kręgosłupa, kyfoplastyka, wertebroplastyka.

Znajomość języków (konsultacje obcojęzyczna, dokumentacja wydawana w j.polskim): angielski,

Konsultacje prywatne:
– konsultacja neurochirurga.
– konsultacja z kwalifikacją do operacji.
– kontrola pooperacyjna.

Rezerwacja telefoniczna prywatnych wizyt we Wrocławiu: 71-738-75-75.


Dr Szczepański przeprowadza endoskopowe operacje przepuklin w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Więcej informacji o leczeniu endoskopowym znajdziesz w serwisie:


TomaszSzczepanski.pl

Dr Tomasz Szczepański jest specjalistą w dziedzinie neurochirurgii. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobywał od roku 2001, gdy rozpoczął pracę w Studenckim Kole Naukowym działającym przy Klinice Neurochirurgii Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Po ukończeniu studiów medycznych rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną w Klinice Neurochirurgii Akademii Medycznej we Wrocławiu. W tym czasie uzyskał stopień doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy „Badanie zmian prędkości przepływu krwi metodą TCD na modelu indukowanego nadciśnienia wewnątrzczaszkowego podczas testu infuzyjnego”. W 2012r. ukończył szkolenie specjalizacyjne w Klinice Neurochirurgii. Uczestniczył w licznych kursach i szkoleniach m.in.:

  • 6th Homburger Neuroendoscopy Week, Homburg-Saar, Niemcy, 2017
  • New Generation Neuroendoscopy Zurich, Szwajcaria, 2017
  • 12th European Low Grade Glioma Network, Bilbao, Hiszpania, 2017
  • Global Spine Congress, Mediolan, Włochy, 2017
  • Annual World Course in Advanced Techniques in Neurosurgical Oncology, Londyn, Wielka Brytania, 2016
  • EUROSPINE Spirng Seciality Meeting, Kraków, 2016
  • Brussels International Spine Symposium, Bruksela, Holandia, 2015
  • Course in Microscopic and Endoscopic Approaches to Skull Base, Strasbourg, Francja, 2015
  •  Advances in the Treatment of Vertebral Compression Fractures, Salzburg, Austria, 2015

Przez lata pracy podnosił swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych operacjach mózgowych i kręgosłupowych. Nabierał doświadczenia i zdobywał umiejętności operacyjne pod nadzorem najlepszych chirurgów. Jest członkiem polskich i europejskich towarzystw: Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, The European Association of Neurosugical Societies, EuroSpine, AOSpine. Jest autorem i współautorem wielu artykułów w renomowanych polskich i zagranicznych czasopismach. Uczestniczył w badaniach m.in. z zakresu autoregulacji naczyniowej w centralnym układzie nerwowym, operacyjnego leczenia wodogłowia oraz schorzeń nowotworowych mózgu. Brał czyny udział w grantach naukowych prowadzonych we wrocławskich uczelniach.

Obecnie pracuje w Klinicznym Oddziale Neurochirurgicznym 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Ponadto wykonuje operacje prywatne w Szpitalu Vratislavia Medica im. Jana Pawła II we Wrocławiu przy ul. Lekarskiej.


Dowiedz się więcej: blog żyj zdrovo.

Tutaj znajdziesz informacje przygotowane dla Ciebie przez naszych specjalistów. To kompendium wiedzy o chorobach i metodach ich leczenia. Ciekawe, obszerne artykuły w wyczerpujący sposób zaspokoją każdą wiedzę i odpowiedzą na wątpliwości. Możemy dowiedzieć się ciekawych informacji nawet o schorzeniach, o jakich dotąd nie słyszeliśmy. Wybierz zagadnienie :
Nowoczesne leczenie migreny.
Małoinwazyjne leczenie bólu kręgosłupa.
Badania USG.

Certyfikaty

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty