lek. Paweł Kanturski

specjalista chirurgii urazowo-ortopedycznej

Możesz teraz łatwo zarezerwować wizytę przez nasz serwis:

Profesjonalista z ponad 10-letnim doświadczeniem. Szczególnym przedmiotem zainteresowania są kontuzje i urazy związane z uprawianiem sportu zawodowego i amatorskiego oraz problemy ortopedyczne osób mało aktywnych ruchowo. Posiada duże doświadczenie w badaniu USG układu mięśniowo-szkieletowego, co umożliwia bieżące weryfikowanie rozpoznań i dolegliwości.

Leczone choroby, problemy zdrowotne:
– urazy kończyn, zwichnięcia, złamania, stany pourazowe,
– skręcie stawu, kontuzje sportowe, łokieć tenisisty,
– zwyrodnienia, ból staw biodrowego, ból barku,
– paluch koślawy,
– choroby kręgosłupa, dyskopatie,
– wady postawy, płaskostopie,

Cennik:
– Konsultacja ortopedy: 200zł
– Konsultacja ortopedy z USG: 240zł
– Iniekcja dostawowa / punkcja stawu: od 100zł
– Blokada przeciwbólowa: od 100zł

Znajomość języków (konsultacje obcojęzyczna, dokumentacja wydawana w j.polskim): angielski,

W przypadku problemów zapraszamy do rezerwacji telefonicznej wizyt: 71-716-24-84. Recepcjonistka pomoże znaleźć dogodny termin oraz przygotować się do wizyty.


Osocze bogatopłytkowe – medycyna regeneracyjna

Iniekcje czynników wzrostu z osocza znajdują zastosowanie w ortopedii, medycynie estetycznej, dermatologii i medycynie sportowej. Najczęstsze schorzenia w których możliwe jest stosowanie osocza bogatopłytkowego objemują:
— uszkodzenia mięśni i ścięgien, urazy ścięgna Achillesa, uszkodzenie stożka rotatorów,
— łokieć tenisisty, łokieć golfisty, kolano skoczka,
— zaburzenia zrostu kostnego,
— choroby zwyrodnieniowe.

Dr Paweł Kanturski wykonuje zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej obejmujące:
— dostawowe podanie zagęszczonej fibryny bogatopłytkowej (iPRF) uzyskanej z krwi pacjenta. Autologiczna fibryna bogatopłytkowa przeznaczona jest do miejscowych iniekcji w celu wspomagania regeneracji tkanek poprzez dostarczenie płytkopochodnych czynników wzrostu.
— dostawowe podanie osocza bogatopłytkowego (PRP) z krwi pacjenta. Wyizolowane autologiczne PRP przeznaczone jest do miejscowych iniekcji w celu poprawy właściwości regeneracyjnych komórek i tkanek poprzez dostarczenie do określonych obszarów dużej ilości czynników wzrostu.

O sposobie i objętości podania osocza decyduje lekarz. Decyzja jest podejmowana na podstawie osobistego badania i oceny zaawansowania schorzenia. Przed podaniem osocza konieczna jest wizyta z kwalifikacją do zabiegu.

Cennik:
— podanie czynników wzrostu dostawowo (małe stawy): 640 zł
— podanie czynników wzrostu dostawowo (duże stawy): 960 zł
— podanie czynników wzrostu w leczeniu uszkodzenia ścięgna: 640 zł


Wiskosuplementacja – podanie kw. hialuronowego

Terapia dostawowa nowoczesnym preparatem typu One Shot FLUICONDRIAL M oraz H (zwana inaczej wiskosuplementacją) jest wskazana w przypadkach osłabienia struktury chrząstki stawowej objawiającego się bólem i trzeszczeniami w stawie (głównie kolanowym) oraz we wczesnych zmianach zwyrodnieniowych. Skorzystają na tej terapii również osoby intensywnie uprawniające sport.Kwas hialuronowy o średniej masie cząsteczkowej posiada właściwości wiskostymulujące (łatwiej się wchłania, zmniejsza dolegliwości bólowe, stymuluje produkcję mazi stawowej oraz zmniejsza nasilenie stanu zapalnego). Z kolei preparat o wyższej masie cząsteczkowej w większym stopniu działa amortyzująco, izolując od siebie powierzchnie stawowe i zmniejszając tarcie w stawie.

Czym FLUICONDRIAL różni się od „zwykłego kw.hialuronowego”?
Preparaty charakteryzują się wyższą od innych dostępnych na rynku masą cząsteczkową (1,8 -3,5 mln DA) oraz optymalnym stężeniem 2%, przez co dłużej utrzymują się w stawie i nie ulegają szybkiej degradacji przez enzymy hialuronidazy. To z kolei powoduje że wystarczy mniejsza objętość (4 ml) i mniejszy jest odsetek dolegliwości bólowych po podaniu, ponadto możliwe jest podawanie środka igłą o mniejszej średnicy. Wystarczająca jest jedna iniekcja Fluicondrialem, jest ona równoważna 2-3 zastrzykom „zwykłym” kwasem hialuronowym. To istotna informacja zwłaszcza dla Pacjentów którzy nie chcą rezygnować z pracy czy kilkukrotnie dojeżdżać na zabieg.

Cennik:
— wizyta z zabiegiem podania dostawowego leku FLUICONDRIAL: 540 zł

Wskazania do podania leku dostawowo ustala lekarz. Decyzja ta jest podejmowana na podstawie osobistego badania, oceny zaawansowania schorzenia oraz potwierdzenie stanu chrząstki w badaniu przedmiotowym i USG. W celu kwalifikacji do zabiegu konieczna jest wcześniejsza konsultacja ortopedyczna z USG.


Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Specjaliści zapewniają kompleksową ambulatoryjną opiekę pacjentom. Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Na miejscu w Centrum Medycznym wykonasz większość badań diagnostycznych w tym profesjonalne USG układu mięśniowo-szkieletowego .

3. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (neurolog, nefrolog, endokrynolog).

4. Opieka recepcjonistki pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Recepcjonistki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

5. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.


Na pierwszą wizytę proszę zabrać całą dokumentację medyczną. Proszę zabrać wcześniejsze wyniki laboratoryjne, wykonane zdjęcia RTG oraz inne badania obrazowe (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny). Odpowiednie przygotowanie do wizyty pozwala na postawienie rozpoznania oraz przygotowania procesu leczenia już podczas pierwszej wizyty.

Certyfikaty

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty
Zapytaj

    * pola wymagane