fbpx

lek. Marcin Chuć

specjalista chorób wewnętrznych, nefrologii, endokrynologii

Możesz teraz łatwo zarezerwować wizytę przez nasz serwis:

Specjalista z dużym doświadczeniem w pracy szpitalnej oraz ambulatoryjnej. Posiada specjalizację z nefrologii, chorób wewnętrznych oraz endokrynologii. Uczestnik wielu szkoleń i stypendiów, m in.: Eberhard Karls Universität, Tübingen, Niemcy; Klinika Dietrich Bonhoeffer, Neubrandenburg, Niemcy.

Leczone choroby, problemy zdrowotne:
— choroby tarczycy (niedoczynność, nadczynność, choroba Hashimoto),
— diagnostyka i leczenie chorób przysadki,
— hiperandrogenizm, hiperprolaktynemia,
— zaburzenia miesiączkowania,
— niewydolność nerek, kamica nerkowa,
— nadciśnienie tętnicze w tym nadciśnienie wtórne,
— cukrzyca, otyłość.

Znajomość języków (konsultacje obcojęzyczna, dokumentacja wydawana w j.polskim): angielski,

Podczas wizyty możesz również wykonać profesjonalne badanie USG tarczycy.
.

Cennik:
— konsultacja endokrynologiczna: 180 zł
— konsultacja endokrynologiczna z USG tarczycy: 220 zł
— biopsja tarczycy: od 350 zł (przeczytaj więcej informacji poniżej)
— biopsja powtórna tarczycy: od 100 zł
— konsultacja nefrologiczna: 180 zł

W przypadku problemów zapraszamy do rezerwacji telefonicznej wizyt: 71-716-24-84. Recepcjonistka pomoże znaleźć dogodny termin oraz przygotować się do wizyty.


Biopsja cienkoigłowa tarczycy.

Co obejmuje usługa biopsja tarczycy?
1. Wizytę zabiegową podczas której Wykonana zostanie biopsja pod kontrolą USG.
2. Wykonanie badania histopatologicznego w renomowanej pracowni.
3. Wizytę konsultacyjną z wydaniem wyniku oraz jego interpretacją i omówieniem dalszego postępowania.

Na czym polega biopsja tarczycy?
Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana (BACC) to badanie polegające na nakłuciu guzka tarczycy w celu pobrania komórek do badania histopatologicznego. Miejsce nakłucia wyznaczane jest pod kontrolą USG, co pozwala precyzyjnie pobrać materiał. Materiał jest następnie wysyłany do oceny doświadczonego patomorfologa. Podczas wizyty wykonywane są nakłucia maksymalnie 2 zmian ogniskowych

Jak przygotować się do biopsji?
BACC to małoinwazyjna metoda pobierania materiału komórkowego. Badanie jest bezpieczne, nie wymaga szczególnego przygotowania. Na badanie należy zgłosić się z posiadaną dokumentacją medyczną (poprzednie USG, wypisy ze szpitala, konsultacje, informacja o przyjmowanych lekach itp.). Przed badaniem należy poinformować lekarza o takich chorobach jak: zaburzenia krzepnięcia krwi, aktywna infekcja górnych dróg oddechowych, rozlane zmiany skórne szyi, uczulenia. Wskazane jest unikanie wysiłków fizycznych przez około dobę po zabiegu. Szczegółowe informacje przekaże lekarz przed zabiegiem.

Kiedy należy powtórzyć biopsję?
Uzyskanie wyniku niediagnostycznego lub niereprezentatywnego oznacza, że ilość pobranego materiału lub jego jakość nie pozwala na postawienie rozpoznania. Zdarza się tak nawet do 20% wszystkich biopsji cienkoigłowych W związku z tym, że komórki pobierane są bardzo cienką igłą, ich ilość może być niewielka. Na postawie analizy dokumentacji oraz dostępnych wyników lekarz decyduje, czy biopsja ma być powtórzona oraz w jakim terminie.


Ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu, Wydział Lekarski w 2006 r. W latach 2006-2007 był stażystą w Szpitalu przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. W 2014 r. uzyskał specjalizację z chorób wewnętrznych (rezydentura w Oddziale Endokrynologii w Szpitalu Kolejowym, połączonym następnie ze Szpitalem im. Marciniaka), a w 2017 r. z nefrologii (po stażu w Klinice Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu). Od 2004 – 2006 r. był członkiem Rady Kształcenia Podyplomowego Akademii Medycznej we Wrocławiu.


Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Specjaliści zapewniają kompleksową ambulatoryjną opiekę pacjentom. Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Na miejscu w Centrum Medycznym wykonasz większość badań diagnostycznych w tym profesjonalne USG tarczycy.

3. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (m. in. neurolog, angiolog, diabetolog, hepatolog).

4. Opieka recepcjonistki pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Recepcjonistki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

5. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.


Na pierwszą wizytę proszę zabrać całą dokumentację medyczną. Proszę zabrać wcześniejsze wyniki laboratoryjne, wykonane zdjęcia RTG oraz inne badania obrazowe (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny). Odpowiednie przygotowanie do wizyty pozwala na postawienie rozpoznania oraz przygotowania procesu leczenia już podczas pierwszej wizyty.

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty

Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek 8:00-20:00 | Sobota: 9:00-13:00 | Niedziela: nieczynne
Zapytaj

* pola wymagane