dr n. med. Magdalena Putra-Szczepaniak

Specjalista dermatolog, wenerolog

Możesz teraz łatwo zarezerwować wizytę przez nasz serwis:

Doświadczony klinicysta, absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku: Kosmetologia i Medycyna Estetyczna dla lekarzy. Pracuje w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii we Wrocławiu. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Leczone choroby, problemy zdrowotne.
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób skóry, chorób wenerologicznych, a także schorzeń włosów i paznokci. Wykonuje badanie dermatoskopowe pozwalające ocenić znamiona barwnikowe.

Cennik:
— konsultacja dermatologa: 180zł
— konsultacja dermatologa (dzieci): 180zł
— konsultacja dermatologa w języku angielskim: 200zł
— konsultacja z dermatoskopią (badanie wszystkich znamion barwnikowych): 200zł

Znajomość języków (konsultacje obcojęzyczna, dokumentacja wydawana w j.polskim): angielski,

W przypadku problemów zapraszamy do rezerwacji telefonicznej wizyt: 71-716-24-84. Recepcjonistka pomoże znaleźć dogodny termin oraz przygotować się do wizyty.


Zabiegi kriochirurgii

Kriochirurgia (od greckiego kry´os – zimno, lód) jest metodą leczenia polegającą na miejscowym, kontrolowanym niszczeniu tkanek poprzez ich zamrażanie. Kriochirurgia to złoty standard w dermatologii. Zastosowanie tej metody obejmuje leczenie: brodawek zwykłych tzw. kurzajek, brodawek płaskich oraz brodawek łojotokowych, włókniaków, zmian naczyniowych oraz zmian trądzikowych. Po zamrożeniu zniszczone tkanki ulegają samoistnemu oddzieleniu a następnie tkanka ulega prawidłowej odbudowie. Niektóre choroby wymają kilku sesji kriochirurgii. Powstała blizna jest elastyczna, bezkolagenowa.

Dr Magdalena Putra-Szczepaniak wykonuje poniższe zabiegi:
— konsultacja z jednoczesnym zabiegiem kriochirurgii do 3 zmian: 200zł, każda kolejna zmiana 30zł.

— zabiegi krioterapii estetycznej (w tym włókniaki miękkie, brodawki łojotokowe):
– do 3 zmian: 150zł
– 4-6 zmian: 240zł
– 7-10 zmian: 300zł

O sposobie leczenia każdorazowo decyduje lekarz. Decyzja jest podejmowana na podstawie osobistego badania i oceny zaawansowania schorzenia.


Zabiegi Medycyny estetycznej – toksyna

Toksyna botulinowa BOTOX® (Botulinum toxin type A) to lek wykorzystywany w medycynie estetycznej do czasowego zablokowania połączeń nerwowo-mięśniowych. Tym samym dochodzi do rozluźnienia mięśni, których nadmierna czynność powoduje powstawanie zmarszczek, głównie w okolicy czoła, okolicy międzybrwiowej, okolicy oka.

Dr Magdalena Putra-Szczepaniak wykonuje zabiegi przy użyciu botoksu obejmujące:
— zmarszczki poziome czoła: 350zł
— zmarszczka pomiędzy brwiami: 450zł
— zmarszczki okolicy oczu: 450zł
— zmarszczki nosa „króliki”: 300 zł
— zabieg łączony (zabieg na zmarszczki poziome czoła z jednoczesną „blokadą” zmarszczek pomiędzy brwiami): 700 zł
Powyższe ceny zawierają wizytę kontrolą do 2 tygodni po zabiegu.

Jak się przygotować?
Nie musisz nic robić przed zabiegiem. Nie trzeba wykonywać zaawansowanych badań. Podczas wizyty lekarz zbierze szczegółowy wywiad obejmujący choroby neurologiczne, ciążę i karmienie piersią, stosowana leki, szczególnie przeciwgorączkowe, rozrzedzające krew. Obejrzy również dokładnie skórę, oceniając miejscowe zmiany zapalne, infekcje.

Jaka jest alternatywa?
Przy bardzo głębokich zmarszczkach na czole można wypełnić je modyfikowanym kwasem hialuronowym tzw wypełniaczem. Zabieg ten jednak nie zlikwiduje przyczyny pojawiania się zmarszczek.


Zabiegi Medycyny estetycznej – wypełnianie zmarszczek

Zmarszczki wypełniane są kwasem hialuronowym. Jest on podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza. Miejscowe podanie preparatu kwasu hialuronowego do skóry właściwej skutecznie uzupełnia jego niedobór, nawilża skórę, poprawia kontur twarzy, wypełnia zmarszczki, nadaje objętość, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne.

Dr Magdalena Putra-Szczepaniak wykonuje zabiegi polegające na wypełnieniu:
— fałdów nosowo-wargowych,
— zmarszczek wokół ust, „zmarszczek palacza”,
— zmarszczek na brodzie (również tzw. zmarszczki marionetki).
Cena zabiegu na jednej okolicy twarzy: 750 zł .
Cena zawiera wizytę kontrolą do 2 tygodni po zabiegu.

Jak się przygotować?
Przed zabiegiem podania wypełniacza konieczna jest pełna konsultacja dermatologiczna z kwalifikacją do zabiegu. Podczas tej wizyty lekarz m. in. zbierze szczegółowy wywiad obejmujący współistniejące choroby, stosowane leki oraz zbada skórę, oceniając miejscowe zmiany zapalne, infekcje. Przed zabiegiem nie trzeba wykonywać zaawansowanych badań.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Efekty zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego widoczne są niemal natychmiast i utrzymują się zwykle od 6 do 18 miesięcy (średni czas to 8 – 12 miesięcy). Po tym czasie należy powtarzać zabiegi, aby podtrzymać osiągnięte efekty.


Zabiegi Medycyny estetycznej – mezoterpia igłowa

Mezoterapia jest miejscowym zabiegiem medycyny estetycznej, który polega na dostarczeniu substancji aktywnych bezpośrednio do skóry właściwej. Stosowany jest zarówno w ramach profilaktyki, jak również leczenia.

Cena zabiegu mezoterapii owłosionej skóry głowy: 450 zł.
Preparaty, które stosujemy w mezoterapii igłowej owłosionej skóry głowy to Cytocare Hair, Dermaheal oraz RRS Hair.
Efekty zabiegu: zmniejszenie wypadania włosów, poprawa kondycji włosów i skóry głowy, wzmocnienie cebulek włosowych, stymulacja wzrostu włosów, odżywienie i nawilżenie skóry głowy.

Cena zabiegu mezoterapii jednego obszaru (twarz, szyja, dekolt, dłonie): 500 zł.
Preparaty, które stosujemy Dermaheal, RRS, Cytoocare.
Rezultaty zabiegów: głębokie nawilżenie skóry, wyrównanie kolorytu skóry, regeneracja skóry, stymulacja produkcji kolagenu, spowalnianie efektów starzenia, intensywne zagęszczenie i regeneracja skóry właściwej, promienność i blask.


Dr Magdalena Putra-Szczepaniak na co dzień pracuje w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii we Wrocławiu, gdzie, poza odbywaniem kursu specjalizacyjnego, prowadzi zajęcia ze studentami wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2019 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Jest współautorką wielu prac naukowych. Wykładała dermatologię w Wyższej Szkole Promocji Zdrowia we Wrocławiu, gdzie była promotorem prac licencjackich. Uczestniczy w licznych szkoleniach i konferencjach stale pogłębiając zakres swojej wiedzy i doskonaląc swoje umiejętności. Posiada liczne certyfikaty potwierdzające szeroką wiedzę z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej.


Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Nasi specjaliści zapewniają kompleksową ambulatoryjną opiekę pacjentom z chorobami skóry oraz schorzeniami wenerycznymi. Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (neurolog, nefrolog, endokrynolog, chirurg onkolog).

3. Opieka recepcjonistki pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Recepcjonistki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

Poznaj również innych specjalistów dermatologii w Premium Clinic.

lek. Agata Kozłowska
dr n. med. Julia Seniuta
lek. Anna Jagas

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty
Zapytaj

    * pola wymagane