fbpx

dr n. med. Magdalena Putra-Szczepaniak

Specjalista dermatolog, wenerolog

Zarezerwuj teraz wizytę przez serwis ZnanyLekarz.pl:Magdalena Putra-Szczepaniak – ZnanyLekarz.pl

Rezerwacja telefoniczna wizyt: 71-728-08-08.

Doświadczony klinicysta, absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku: Kosmetologia i Medycyna Estetyczna dla lekarzy. Pracuje w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii we Wrocławiu. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Leczone choroby, problemy zdrowotne.
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób skóry, chorób wenerologicznych, a także schorzeń włosów i paznokci. Wykonuje badanie dermatoskopowe pozwalające ocenić znamiona barwnikowe.

Cennik:
— konsultacja dermatologa: 150zł
— konsultacja dermatologa (dzieci): 150zł
— konsultacja dermatologa w języku angielskim: 200zł
— konsultacja z dermatoskopią (badanie wszystkich znamion barwnikowych): 200zł

Znajomość języków (konsultacje obcojęzyczna, dokumentacja wydawana w j.polskim): angielski,


Zabiegi Medycyny estetycznej – botoks

Toksyna botulinowa BOTOX to lek wykorzystywany w medycynie estetycznej do czasowego zablokowania połączeń nerwowo-mięśniowych. Tym samym dochodzi do rozluźnienia mięśni, których nadmierna czynność powoduje powstawanie zmarszczek, głównie w okolicy czoła, okolicy międzybrwiowej, okolicy oka.

Dr Magdalena Putra-Szczepaniak wykonuje zabiegi przy użyciu botoksu obejmujące:
— zmarszczki poziome czoła: 350zł
— zmarszczka pomiędzy brwiami: 450zł
— zmarszczki okolicy oczu: 450zł
— zmarszczki nosa „króliki”: 300 zł
— zabieg łączony (zabieg na zmarszczki poziome czoła z jednoczesną „blokadą” zmarszczek pomiędzy brwiami): 700 zł
Powyższe ceny zawierają wizytę kontrolą do 2 tygodni po zabiegu.

Jak się przygotować?
Nie musisz nic robić przed zabiegiem. Nie trzeba wykonywać zaawansowanych badań. Podczas wizyty lekarz zbierze szczegółowy wywiad obejmujący choroby neurologiczne, ciążę i karmienie piersią, stosowana leki, szczególnie przeciwgorączkowe, rozrzedzające krew. Obejrzy również dokładnie skórę, oceniając miejscowe zmiany zapalne, infekcje.

Jaka jest alternatywa?
Przy bardzo głębokich zmarszczkach na czole można wypełnić je modyfikowanym kwasem hialuronowym tzw wypełniaczem. Zabieg ten jednak nie zlikwiduje przyczyny pojawiania się zmarszczek.


Zabiegi Medycyny estetycznej – wypełnianie zmarszczek

Zmarszczki wypełniane są kwasem hialuronowym. Jest on podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza. Miejscowe podanie preparatu kwasu hialuronowego do skóry właściwej skutecznie uzupełnia jego niedobór, nawilża skórę, poprawia kontur twarzy, wypełnia zmarszczki, nadaje objętość, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne.

Dr Magdalena Putra-Szczepaniak wykonuje zabiegi polegające na wypełnieniu:
— fałdów nosowo-wargowych,
— zmarszczek wokół ust, „zmarszczek palacza”,
— zmarszczek na brodzie (również tzw. zmarszczki marionetki).
Cena zabiegu na jednej okolicy twarzy: 750 zł .
Cena zawiera wizytę kontrolą do 2 tygodni po zabiegu.

Jak się przygotować?
Przed zabiegiem podania wypełniacza konieczna jest pełna konsultacja dermatologiczna z kwalifikacją do zabiegu. Podczas tej wizyty lekarz m. in. zbierze szczegółowy wywiad obejmujący współistniejące choroby, stosowane leki oraz zbada skórę, oceniając miejscowe zmiany zapalne, infekcje. Przed zabiegiem nie trzeba wykonywać zaawansowanych badań.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Efekty zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego widoczne są niemal natychmiast i utrzymują się zwykle od 6 do 18 miesięcy (średni czas to 8 – 12 miesięcy). Po tym czasie należy powtarzać zabiegi, aby podtrzymać osiągnięte efekty.


Dr Magdalena Putra-Szczepaniak na co dzień pracuje w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii we Wrocławiu, gdzie, poza odbywaniem kursu specjalizacyjnego, prowadzi zajęcia ze studentami wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2019 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Jest współautorką wielu prac naukowych. Wykładała dermatologię w Wyższej Szkole Promocji Zdrowia we Wrocławiu, gdzie była promotorem prac licencjackich. Uczestniczy w licznych szkoleniach i konferencjach stale pogłębiając zakres swojej wiedzy i doskonaląc swoje umiejętności. Posiada liczne certyfikaty potwierdzające szeroką wiedzę z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej.


Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Nasi specjaliści zapewniają kompleksową ambulatoryjną opiekę pacjentom z chorobami skóry oraz schorzeniami wenerycznymi. Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (neurolog, nefrolog, endokrynolog, chirurg onkolog).

3. Opieka recepcjonistki pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Recepcjonistki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty | godziny otwarcia: pon.-pt. 9:00-20:00, sob. 9:00-14:00