dr n. med. Łukasz Mizera

specjalista endokrynolog

Możesz teraz łatwo zarezerwować wizytę przez nasz serwis:

Swoje doświadczenie zdobywał pracując w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 we Wrocławiu oraz ambulatoryjnie. Jest autorem publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych. Szczególne pola zainteresowań: akromegalia, prolactinoma, niedoczynność przysadki, choroba Gravesa-Basedowa, Choroba Addisona, wrodzony przerost nadnerczy, hipogonadyzm męski.

Leczone choroby, problemy zdrowotne:
— choroby tarczycy (niedoczynność, nadczynność, choroba Hashimoto),
— diagnostyka i leczenie chorób przysadki (akromegalia i inne),
— diagnostyka i leczenie chorób przytarczyc,
— hiperandrogenizm,
— hiperprolaktynemia,
— zaburzenia miesiączkowania, hipogonadyzm,
— zespół policyklicznych jajników (PCO),
— osteoporoza.

Doktor Mizera ukończył certyfikowany kurs ultrasonografii tarczycy Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii. Podczas wizyty możesz również wykonać profesjonalne badanie USG tarczycy.

Konsutlacje:
— konsultacja endokrynologa.
— konsultacja endokrynologa z USG tarczycy.
— biopsja tarczycy (przeczytaj więcej informacji poniżej).

Znajomość języków (konsultacje obcojęzyczna, dokumentacja wydawana w j.polskim): angielski,

W przypadku problemów zapraszamy do rezerwacji telefonicznej wizyt: 71-716-24-84. Recepcjonistka pomoże znaleźć dogodny termin oraz przygotować się do wizyty.


Biopsja cienkoigłowa tarczycy.

Co obejmuje usługa biopsja tarczycy?
1. Wizytę zabiegową podczas której Wykonana zostanie biopsja pod kontrolą USG.
2. Wykonanie badania histopatologicznego w renomowanej pracowni.
3. Wizytę konsultacyjną z wydaniem wyniku oraz jego interpretacją i omówieniem dalszego postępowania.

Na czym polega biopsja tarczycy?
Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana (BACC) to badanie polegające na nakłuciu guzka tarczycy w celu pobrania komórek do badania histopatologicznego. Miejsce nakłucia wyznaczane jest pod kontrolą USG, co pozwala precyzyjnie pobrać materiał. Materiał jest następnie wysyłany do oceny doświadczonego patomorfologa. Podczas wizyty wykonywane są nakłucia maksymalnie 2 zmian ogniskowych

Jak przygotować się do biopsji?
BACC to małoinwazyjna metoda pobierania materiału komórkowego. Badanie jest bezpieczne, nie wymaga szczególnego przygotowania. Na badanie należy zgłosić się z posiadaną dokumentacją medyczną (poprzednie USG, wypisy ze szpitala, konsultacje, informacja o przyjmowanych lekach itp.). Przed badaniem należy poinformować lekarza o takich chorobach jak: zaburzenia krzepnięcia krwi, aktywna infekcja górnych dróg oddechowych, rozlane zmiany skórne szyi, uczulenia. Wskazane jest unikanie wysiłków fizycznych przez około dobę po zabiegu. Szczegółowe informacje przekaże lekarz przed zabiegiem.

Kiedy należy powtórzyć biopsję?
Uzyskanie wyniku niediagnostycznego lub niereprezentatywnego oznacza, że ilość pobranego materiału lub jego jakość nie pozwala na postawienie rozpoznania. Zdarza się tak nawet do 20% wszystkich biopsji cienkoigłowych W związku z tym, że komórki pobierane są bardzo cienką igłą, ich ilość może być niewielka. Na postawie analizy dokumentacji oraz dostępnych wyników lekarz decyduje, czy biopsja ma być powtórzona oraz w jakim terminie.


Dr n. med. Łukasz Mizera jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Tytuł zawodowy lekarza uzyskał w 2013 roku. W 2014 roku rozpoczął szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie endokrynologii w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 we Wrocławiu (obecnie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu). W latach 2018-2019 pracował jako nauczyciel akademicki na stanowisku asystenta na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W 2019 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Badania hormonalnej funkcji mięśni u pacjentów z akromegalią w aspekcie zaburzeń metabolicznych”.


Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Specjaliści zapewniają kompleksową ambulatoryjną opiekę pacjentom. Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Na miejscu w Centrum Medycznym wykonasz większość badań diagnostycznych w tym profesjonalne USG tarczycy.

3. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (m. in. neurolog, angiolog, diabetolog, hepatolog).

4. Opieka recepcjonistki pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Recepcjonistki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

5. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.


Na pierwszą wizytę proszę zabrać całą dokumentację medyczną. Proszę zabrać wcześniejsze wyniki laboratoryjne, wykonane zdjęcia RTG oraz inne badania obrazowe (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny). Odpowiednie przygotowanie do wizyty pozwala na postawienie rozpoznania oraz przygotowania procesu leczenia już podczas pierwszej wizyty.

Certyfikaty

Usługi

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty