lek. Katarzyna Wielgos

specjalista gastroenterolog dziecięcy, pediatra

Możesz otrzymać informacje mailem o wolnych terminach wizyt
i umówić się przez ZnanyLekarz.pl:
Powiadom mnie


Katarzyna Wielgos – ZnanyLekarz.pl

Starszy asystent w Oddziale Pediatrycznym WSS im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Od 2015 roku pracuje w Pracowni Endoskopowej, gdzie wykonuje badania endoskopowe dzieciom i dorosłym. Zajmuje się szczególnie alergiami i nietolerancjami pokarmowymi, diagnostyką endoskopową, chorobą refluksową. Ukończyła liczne kursy i szkolenia (m.in.w tematyce pediatrii, gastroenterologii dziecięcej, hepatologii, żywienia klinicznego, endoskopii).

Leczone choroby, problemy zdrowotne: wymioty, bóle brzucha, zaparcia, biegunka, choroba wrzodowa, refluks żołądkowo-przełykowy, kamica żółciowa, alergia pokarmowa, nietolerancje pokarmowe, celiakia, zaburzenia czynnościowe, zespół jelita drażliwego, nieswoiste zapalenie jelit.

Konsultacje:
– konsultacja gastrologa dziecięcego.

Znajomość języków (konsultacje obcokrajowców): angielski


Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci oraz Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Przez 10 lat zdobywała doświadczenie pediatryczne i gastroenterologiczne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im.J. Gromkowskiego na oddziałach pediatrycznych. Obecnie starszy asystent w Oddziale Pediatrycznym. Ukończyła liczne kursy i szkolenia (m.in.w tematyce pediatrii, gastroenterologii dziecięcej, hepatologii, żywienia klinicznego, endoskopii). Od 2015 roku pracuje w Pracowni Endoskopowej WSS im. J. Gromkowskiego, gdzie wykonuje badania endoskopowe dzieciom i dorosłym. Ponadto odbyła staż specjalizacyjny w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, gdzie pracowała na Oddziale Gastroenterologii, Hepatologii, Zaburzeń Odżywiania i Pediatrii, a także w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.
Ukończone szkoły: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Wydział Lekarski,
Publikacje:
— „Zakażenie prątkiem niegruźliczym u 17-letniej dziewczynki z anoreksją”Pediatria Polska, 1/2015
— „Specyfika zakażeń rotawirusowych” Monografia „Dziecko – Jego Zdrowie i Środowisko” 2018r.
Odbyte staże:
— Staż specjalizacyjny w dziedzinie pediatrii w Oddziale Pediatrii, Alergologii i Pulmonologii Dziecięcej WSS im. J.Gromkowskiego we Wrocławiu 2009-2014
— Staż specjalizacyjny w dziedzinie gastroenterologii dziecięcej w latach 2015-2018 (w IP-CZD w Warszawie w Oddziale Gastroenterologii, Hepatologii, Zaburzeń Odżywiania i Pediatrii oraz w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia)


Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Nasi specjaliści zapewniają kompleksową ambulatoryjną opiekę pacjentom pediatrycznym. Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (neurolog dziecięcy, endokrynolog dziecięcy).

3. Opieka recepcjonistki pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Recepcjonistki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.

4. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.


Poznaj gastrologów dziecięcych konsultujących w Premium Clinic:

dr n. med. Agnieszka Borys-Iwanicka
lek. Katarzyna Wielgos
dr n. med. Artur Rycyk

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty