dr n. med. Katarzyna Dubińska

Specjalista radiologii, diagnostyki obrazowej

Możesz zarezerwować wizytę już teraz przez serwis ZnanyLekarz.pl:

Katarzyna Dubińska – ZnanyLekarz.pl

Specjalista z dużym doświadczeniem w diagnostyce ultrasonograficznej (USG). Na co dzień związana z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Dzięki umiejętnościom zdobytym w pracy w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu wykonuje badania dzieci i niemowląt (od urodzenia): jama brzuszna, układ moczowy, tarczyca.Wykonuje badania USG u osób dorosłych oraz dzieci od urodzenia.

Ukończyła wiele międzynarodowych i krajowych kursów i szkoleń w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej.
Leczone choroby, problemy zdrowotne:
— diagnostyka bólu brzucha, chorób wątroby i dróg żółciowych, nerek, trzustki,
— diagnostyka chorób tarczycy, guzów tarczycy, choroby Hashimoto,
— zaawansowana diagnostyka USG.

Wykonywane badania USG u dorosłych oraz u dzieci:
— USG tarczycy.
— USG tkanek miękkich.
— USG węzłów chłonnych obwodowych.
— USG jamy brzusznej.
— USG miednicy mniejszej.
— USG układu moczowego.
— USG prostaty.
— nie wykonuje badań USG piersi.

Znajomość języków (konsultacje obcojęzyczna, dokumentacja wydawana w j.polskim): angielski

Zapraszamy do rezerwacji telefonicznej wizyt: 71-716-24-84. Recepcjonistka pomoże znaleźć dogodny termin oraz przygotować się do wizyty.

Stale podnosi kompetencje zawodowe uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach z diagnostyki ultrasonograficznej. Wybrane szkolenia, kursy, staże:
— Diagnostyka MR układu moczowego i miednicy mniejszej (
— Diagnostyka obrazowa jamy brzusznej i miednicy, jak nowocześnie badać i trafnie interpretować obrazy TK i MR
— Entomografia Specjalistyczne Warsztaty Interaktywne, kurs „Mózgowie”
— European Congress of Radiology 03.2019 r.

Działalność naukowa. Wybrane publikacje:
— K.Sleiman, A.Zimny, E.Kowalczyk, M.Sąsiadek.:Acute cerebrovascular incydent in a young woman: venous or arterial stroke?- comparative analysis based on two case reports. 2013
— A.Dubiński, Z.Zdrojewicz, B. Stokłosa, R.Grabowski, K.Sleiman (Dubińska), K.Belowska-Bień.: Masywny przerost sierdzia lewej komory u kobiety z pierwotną niedoczynnością tarczycy i wieloletnim nadciśnieniem tętniczym. 2005
— Z.Zdrojewicz, A.Dubiński, K.Sleiman(Dubińska).:Rola receptorów estrogenowych i ich polimorfizmu w występowaniu zaburzeń funkcji śródbłonka i rozwoju miażdżycy. 2005


Więcej informacji o badaniach USG oraz o sposobie przygotowania się do badania znajdziesz tutaj : badanie USG


Ultrasonografia musi być precyzyjna! Jakość badania, jego szczegółowość, zależy również od aparatu na jakim jest wykonywane. Wybierz zaawansowane ultrasonografy dysponujące funkcjami opartymi na algorymach AI. Więcej informacji o naszych urządzeniach USG znajdziesz tutaj : ultrasonografy


Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Nasi specjaliści zapewniają kompleksową opiekę pacjentom. Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd. Parking podziemny oraz duży parking w pobliskiej Galerii Dominikańskiej pozwalają łatwo znaleźć miejsce parkingowe.

3. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (neurolog, nefrolog, endokrynolog, chirurg onkolog).

4. Opieka recepcjonistki pozwoli z łatwością przygotować się do wizyty w Centrum Medycznym oraz bezproblemowo odbyć wizytę u specjalisty. Recepcjonistki służą pomocą w kolejnych etapach i realizacji dalszych zaleceń lekarskich, w tym umawiania diagnostyki poza Centrum Medycznym.


Poznaj całą grupę specjalistów radiologii wykonujących badania USG w Premium Clinic :

lek. Donata Kuśmierz
dr n. med. Małgorzata Neska-Matuszewska
lek. Aleksandra Mundyk
dr n. med. Katarzyna Dubińska

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty