dr n. med. Aleksandra Szczepańska

specjalista neurolog, epileptolog

Możesz zarezerwować wizytę już teraz:

Aleksandra Szczepańska – ZnanyLekarz.pl

Specjalista neurolog z dużym doświadczeniem w zakresie diagnostyki i leczenia zaburzeń napadowych, głównie o charakterze padaczkowym, ale również diagnostyką omdleń, zaburzeń tężyczkowych i bólu głowy. W 2022 roku ukończyła szkolenie pierwszego stopnia (Entry Level) w zakresie epileptologii prowadzone przez Międzynarodową Ligę Padaczkową – The International League Against Epilepsy (ILAE). W 2023 roku uzyskała Certyfikat Polskiego Towarzystwa Epileptologii.

Jest badaczem w badaniach klinicznych nowych leków przeciwpadaczkowych i stosowanych w leczeniu migreny.

Leczone choroby, problemy zdrowotne, stosowane metody:
ból głowy: migrena, napięciowe bóle głowy, tężyczka, padaczka, omdlenia, ból pleców, dyskopatia i inne choroby kręgosłupa, drżenie rąk, zawroty głowy, polineuropatia, udar mózgu, stwardnienie zanikowe boczne.

Znajomość języków (konsultacje obcokrajowców): angielski, włoski

Konsultacje prywatne:
— konsultacja neurologa,
— prowadzenie diagnostyki i leczenia padaczki,
— prowadzenie diagnostyki i leczenia bólu głowy.


Dr Szczepańska jest specjalistą z dużym doświadczeniem w zakresie nowoczesnych metod leczenia pacjentów z bólami głowy i migreną. Konsultuje pacjentów w Centrum Diagnostyki i Leczenia Bólu Głowy. Więcej informacji znajdziesz tutaj:

Konsultacja Premium: Ból Głowy


Możliwa jest również rezerwacja telefoniczna wizyt: 71-716-24-84. Recepcjonistka pomoże znaleźć dogodny termin oraz przygotować się do wizyty.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, studia ukończone z wyróżnieniem w 2006 roku. W trakcie studiów odbyła roczny staż na Wydziale Medycznym Uniwersytetu w Padwie (Włochy), a kolejny rok studiów w ramach indywidualnego toku nauczania w Zakładzie Neuroradiologii UM we Wrocławiu. Pracę kliniczną rozpoczęła od stażu podyplomowego w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Szkolenie specjalizacyjne ukończyła w Klinice Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W 2014 obroniła pracę doktorską pt. „Kliniczna i neurofizjologiczna ocena zaburzeń snu i zaburzeń poznawczych w chorobie Parkinsona” -promotor pracy prof. dr hab. Ryszard Podemski. Od 2014 roku zatrudniona w Centrum Neuropsychiatrii Neuromed we Wrocławiu oraz Medicover Wrocław.
W 2017 ukończyła kurs z zakresu elektroenecefalografii EEG -certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Neurofizjologii Klinicznej. W 2018 roku ukończyła europejski kurs elektroencefalografii organizowany przez Międzynarodową Ligę Przeciwpadaczkową (ILAE – International League Against Epilepsy).
Absolwentka Open Medical Institute – Salzburg Medical Seminars (the Salzburg-Weill Cornell Seminars) 2018.
Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej, Polskiego Towarzystwa Epileptologii. Członek Europejskiego Towarzystwa Epileptologii.
Badacz w badaniach klinicznych nowych leków przeciwpadaczkowych (certyfikat GCP).


Więcej informacji o zakresie leczonych chorób, konsultujących specjalistach, wyposażeniu gabinetu znajdziesz tutaj: Konsultacje Neurologiczne


Dlaczego wybrać Premium Clinic?

1. Specjaliści zapewniają kompleksową ambulatoryjną prywatną opiekę pacjentom. Rejestrując się telefonicznie uzyskasz pomoc przy wyborze specjalisty z największym doświadczeniem w leczeniu konkretnej choroby.

2. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd. Parking podziemny oraz duży parking w pobliskiej Galerii Dominikańskiej pozwalają łatwo znaleźć miejsce parkingowe.

3. Na miejscu w Centrum Medycznym wykonasz wiele badań diagnostycznych. Współpracujemy z renomowanymi prywatnymi wrocławskimi placówkami w zakresie diagnostyki: Skanmex Centrum Diagnostyki Obrazowej (badania tomografii komputerowej, rezonansem magnetycznym), Fundacja Promyk Słońca (badania emg, eeg).

4. Jesteśmy wieloprofilowym Centrum, co umożliwia konsultację skomplikowanych problemów medycznych z innymi specjalistami (neurochirurg, endokrynolog, nefrolog, ortopeda).


Na pierwszą wizytę proszę zabrać całą dokumentację medyczną z wcześniejszych wizyt w przychodniach i prywatnych konsultacji. Proszę zabrać wcześniejsze wyniki laboratoryjne, wykonane zdjęcia RTG oraz inne badania obrazowe (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny). Odpowiednie przygotowanie do wizyty pozwala na postawienie rozpoznania oraz przygotowania procesu leczenia już podczas pierwszej wizyty.

POZNAJ ZESPÓŁ NEUROLOGÓW KONSULTUJĄCYCH PACJENTÓW DOROSŁYCH W PREMIUM CLINIC :

dr hab. n. med. Marta Waliszewska-Prosół
lek. Bartłomiej Mielcarek
lek. Aleksandra Głębicka-Kręcigłowa
dr n. tech. lek. Lech Kipiński
dr n. med. Paulina Konieczna (Papier)

Certyfikaty

LOKALIZACJA

Podwale 82 | Wrocław | wejście OVO Apartamenty