dostępne szczepienia na grypę

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów prowadzimy sezonowe szczepienia przeciwko grypie na sezon 2020/2021!

Grypa jest ostrą chorobą zakaźną, wywoływaną przez wirusy grypy. W sezonie jesienno-zimowym ryzyko infekcji dróg oddechowych gwałtownie wzrasta. Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową lub przez kontakt ze skażoną powierzchnią. Wirusy grypy atakują komórki nabłonka dróg oddechowych, w których się namnażają. W konsekwencji powodują ich zniszczenie, co z kolei ułatwia rozwój infekcji bakteryjnych. Objawy grypy są podobne do wielu innych ostrych chorób infekcyjnych i są zarówno miejscowe (kaszel, ból gardła, katar), oraz w postaci nagłej, wysokiej gorączki powyżej 38ºC, dreszczy, bólów mięśniowo-stawowych, bólów głowy, bólu w klatce piersiowej, złego samopoczucia, braku łaknienia, nudności i wymiotów. Choroba trwa, o ile nie dojdzie do powikłań, około 7 dni. Kaszel i złe samopoczucie mogą utrzymywać się ponad 2 tygodnie.

Powodem ciężkiego przebiegu grypy są powikłania pogrypowe, m.in. zapalenie płuc i oskrzeli, zapalenie ucha środkowego, zapalenie mięśnia sercowego i osierdzia, zaostrzenie istniejących chorób przewlekłych, powikłania neurologiczne.

W naszym Centrum posiadamy rekomendowaną szczepionkę na rok 2020/2021 VAXIGRIP TETRA. To szczepionka przeciw grypie inaktywowana, zawierająca jako antygeny rozszczepiony wirion uzyskany z 4 wirusów grypy, przygotowana w postaci zawiesiny do wstrzykiwań domięśniowo lub podskórnie, dawka: 0,5 ml.


Jak mogę się zaszczepić?

Na wizytę w Centrum Szczepień Premium Clinic możesz umówić się telefonicznie, recepcjonistka służy pomocą przy wyborze dogodnego terminu oraz pomoże przygotować się do wizyty. Podczas jednej wizyty odbędzie się badanie lekarskie z kwalifikacją do szczepienia oraz szczepienie.

Krok I : konsultacja lekarska z kwalifikacją do szczepienia.

Oferujemy konsultację podczas której lekarz:
— oceni stan zdrowia, ustali wskazania medyczne do szczepienia,
— na postawie wywiadu i badania fizykalnego zakwalifikuje do szczepienia.

Krok II : wykonanie szczepień.

Podczas jednej wizyty w Centrum Medycznym bezpośrednio po konsultacji specjalisty wykonane będzie szczepienie. Pielęgniarka wykonująca szczepienie poinformuje o sposobie dalszego postępowania.


Dlaczego wybrać Centrum Szczepień Premium Clinic?

1. Nasi specjaliści zapewniają kompleksową opiekę zarówno osobom dorosłym jak i dzieciom.

2. Doświadczony zespół lekarzy specjalistów oraz pielęgniarek pozwoli bezpiecznie przejść cykl szczepień.

3. Centrum Medyczne zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Placu Dominikańskim, co ułatwia dojazd pacjentom z całego Wrocławia jak również okolic.

4. Dla osób podróżujących samochodem proponujemy dwa parkingi. Parking podziemny na w budynku OVO, wjazd od Alei Słowackiego. Z parkingu należy wjechać windą oznaczoną „OVO Apartamenty” bezpośrednio na piętro III gdzie mieści się Premium Clinic. W pobliżu znajduje się również parking wielopoziomowy w centrum handlowym Galeria Dominikańska. Do budynku wchodzimy wejściem oznaczonym „OVO Apartamenty”.