Bezpieczna podróż tropikalna

Jak przygotować się do podróży tropikalnej, co warto zabrać ze sobą w orientalną podróż.
Doświadczenie lekarki i podróżniczki.

„Podróżuję, bo dzięki temu mogę nabrać dystansu do codziennych spraw i dostarczyć sobie odrobinę adrenaliny dającej motor do działania.
Medycyna podróży interesuje mnie szczególnie, ponieważ stawia na profilaktykę i pozwala nam bezpiecznie eksplorować każdy zakątek świata. Bezpieczeństwo w podróży jest dla mnie ważne, bo pozwala mi skupić się w pełni na radości z odkrywania nowych miejsc, bez towarzyszących obaw o zdrowie. Wyjeżdżając w odległe rejony świata lubię mieć plan B na każdą ewentualność.”

Doktor Marcelina Czok z Centrum Medycznego Premium Clinic uczestniczyła trzynastej edycji Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego z Festiwalem Podróżników,. Wydarzenie miało miejsce w dniach 4-6 marca 2022 we Wrocławiu, w Tarczyński Arena Wrocław.

Pani doktor prowadziła wykład „Lekarz w podróży” podczas którego podzieliła się praktycznym doświadczeniem ze swoich wypraw oraz przekazała słuchaczom wykładu wiele cennych, medycznych porad. Mogliśmy się dowiedzieć, jak właściwie przygotować się do podróży oraz co koniecznie należy zabrać ze sobą, kiedy planujemy wyjazd wysokogórski jak i wypoczynek na typowej, portugalskiej plaży.

Doktor Marcelina odpowiedziała na wiele pytań, które zadajemy sobie przed wyjazdem tropikalnym:
● Jakie ma być wyposażenie apteczki podróżnej szczególnie kiedy udajemy się w podróż z dziećmi?
● Jakie są środki ostrożności i źródła zakażenia chorobami tropikalnymi?
● Czy zawsze trzeba stosować profilaktykę przeciwmalaryczną?
● Jak bezpiecznie żywić się w trakcie podróży, jak dbać o zdrowy brzuszek dziecka?
● Czy istnieją obowiązkowe szczepienia przy wyjazdach zagranicznych?


Jeżeli masz wątpliwości lub pytania dotyczące bezpieczeństwa medycznego podczas podróży zagranicznych z dziećmi, przygotowania się do tropikalnych wyjazdów zagranicznych, chciałbyś skonsultować się ze specjalistą medycyny podróży zachęcamy do umówienia wizyty u lek. Marceliny Czok. To lekarka z doświadczeniem klinicznym posiadająca indywidualne podejście do pacjenta.

Możesz teraz łatwo zarezerwować wizytę przez nasz serwis:

W przypadku problemów zapraszamy do rezerwacji telefonicznej wizyt: 71-716-24-84. Recepcjonistka pomoże znaleźć dogodny termin oraz przygotować się do wizyty.